Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak podporujete Linux?  (Přečteno 20087 krát)

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #25 kdy: 17 Července 2008, 15:13:26 »
Takže už kvůli tomu, co tu napsal brumla.cz, nepoužívám ze zásady Windows XP ani jiné podobné. O Vistě nemůže být ani řeč. Zrovna v sobotu jedu zas "opravovat" jeden "rozbitý" počítač. Jistě - Windows XP. Jistě, mám problémy s Linuxem, ale když to porovnám s problémy na Windows, rychle mi zchladne hlava a jsem tak rád, že mám to své Ubuntu.

Nicméně toto vlákno je o podpoře Linuxu a ne o jeho srovnávání právě s Windows, tak pozor na OT.  ;D
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #26 kdy: 17 Července 2008, 15:57:46 »
[1] používám v práci, doma, laptop, všude...
[2] předvádím lidem, někdy to jde, když jsou něčím donuceni, je to jednoduší...
[3] píšu nějaké tutoriály, pomáhám ve škole, jabber konfa..
[4] snažím se neopravovat windows (ano umím to, ale snažím se to nedělat ...asi jsem sobec:/)

no a kecám nesmysly:D

důležité je si uvědomit, že ti lidé přejdou jednodušeji, když budou donuceni...(někdy je to jednoduché, nynější systém je pomalý, něco blbne atd)

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #27 kdy: 17 Července 2008, 16:06:52 »
Nicméně toto vlákno je o podpoře Linuxu a ne o jeho srovnávání právě s Windows, tak pozor na OT.  ;D

no, z toho, že v tématu o naší podpoře a pomoci Linuxu mluvíme o windowsech plyne jediné...
největším propagátorem Linuxu je totiž Microsoft se svejma systémama!  ;D
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #28 kdy: 17 Července 2008, 16:08:09 »
Dost často se hádáme se spolužákem na téma Windows vs Linux - je to vždy několikahodinová diskuze po icq, v níž jde především o pokoření protivníka ;D Kamarád má silný argument v podobě naprosto bezproblémového chodu jeho pc s windows xp.. no jo, ale bez placeného Kaspersky antivirus a táty IT technika nevim nevim, s čím by kámoš argumentoval :D  Tyhle "bitvy" většinou vyhrávám, protože mám více důkazů o dokonalosti linuxu. ;)

Jinak propaguji takto: (kromě toho, že ve školní knihovně s jiným kamarádem mažeme winlogon.exe.. ;D)

1. všichni moji kamarádi vědí, že používám Ubuntu linux - jméno "Ubuntu" si všichni(nevím proč) skvěle pamatují
2. vše co tvořím, ať jsou to programy, grafika, stránky nebo domácí úkoly dělám také v linuxu
3. lepím samolepky Ubuntu na veřejná místa :D
4. často říkám "Tohle by se na linuxu nestalo!"
5. když někdo přijde na náštěvu a zajímá se o náš pc, důkladně ho seznámím se systémem a předvedu mu jak snadno se ovládá, a jak rychle běží
6. snažím se lidem ukázat, že linux je všude kolem nás, a že windows jsou jen v počítačích a nikoli v raketoplánech nebo formulích (to by s windows možná šlo o život ;D)
7. málem bych zapoměl: říkám lidem, že Mac OS je také linux
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Chrizo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
    • Nepsavec
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #29 kdy: 17 Července 2008, 16:10:00 »
Já osobně zastávám názor ,že je lepší říct výhody i nevýhody a lidé už si to nějak přeberou.Když vím ,že ten člověk Linux nevyužije tak mu spíš doporučím windows.Bráchu jsem do linuxu nikdy netlačil a nedávno mě požádal jestli bych mu na pc nedal ubuntu.

fermata

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
  • skill: write in C
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #30 kdy: 17 Července 2008, 18:19:23 »
1. ked niekto ku mne pride, zapinam na notebooku 3D efekty, a potom len vidim taaake sokovane pohlady ;D
2. rozpravam sestre o Linuxe, a ona ho potom propaguje v skole
3. davam ludom pozriet si film Pirati zo Silicon Valley (uz dvom ludom to Windows dost znechutilo - sice este nepresli na Linux, ale casom to pride)
4. snazim sa radit ostatnym linuxakom
5. ucim sa programovat, aby som mohla raz pracovat na vyvoji Linuxu (chcela by som pracovat na vyvoji jadra, aj ked s mojimi sucasnymi programatorskymi schopnostami mi to pride ako nesplnitelny sen)
6. instalujem aj do Windows open-source softver (napriklad na Firefox uz presla cela rodina...)
7. snazim sa nespravat sa ako linuxova fanaticka ;)
"A weak coder becomes a strong coder by reading code and writing code - every day, for fun."

Fujitsu Siemens V5505, Intel Core 2 Duo, 1 GB RAM, Intel X3100, Debian Sid/Squeeze LXDE + Ubuntu Intrepid Ibex

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #31 kdy: 17 Července 2008, 18:27:38 »

7. snazim sa nespravat sa ako linuxova fanaticka ;)
Tak toto je asi ten najvacsi problem - a chce to vytvorit si nejaku taktiku. Ta "zamilovanost" do linuxu je asi u nas vsetkych rovnaka a moze skor odpudzovat - rovnako, ako baby odpudzuje chlap, ktory sa chova az prilis zamilovane ;D Taktiez to zavana fanatizmom a na to su dnes ludia vdaka vselijakym krestanom a nacionalistom haklivi... Asi neni potreba o linuxe moc hovorit, ale skor len ho ukazovat a verejne s nim robit...a skor cakat, az niekto prejavi zaujem a spyta sa: "co to tam mas? To vyzera dobre..." 
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

separt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #32 kdy: 17 Července 2008, 19:03:04 »
uz 4 rok mam najlacnejsiu kaviaren v meste samoze na linuxe, aj ked mam na to servismana, niektore veci ktore maju cas si robim sam (resp. sa snazim :D ).
vela ludi hlavne kamaratov som na linux previedol tym ze vydeli ako mi pc v nete idu bez antivirov, bez mrznutia, krizenia suborov, na relativne nenarocnom hw a niektore mam pritom v nete od zaciatku este na starsich mandrake (server fedora, zvysok ubuntu)  ;)

pxjava

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 96
    • Horejsek.com
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #33 kdy: 18 Července 2008, 09:36:35 »
pouzivam, kdyz nekdo prijde a ohromilo by ho to tak vyuzivam vsech efektu ktery mam zaply :-D kdyz nekomu neco nejde, tak rikam, njn zas ty widle! :-D sem tam ho lidem nutim, ale moc to nevychazi :(
Ubuntu 9.10
Asus P5Q; Intel Core 2 Duo E8500; 2x 2048MB DDR2; GeForce 9600GT 512MB; SBA 7.1; Samsung SyncMaster 205bw; Logitech Wave; 2x WESTERN DIGITAL Caviar Green 1.5T a Seagate 500G
Osobni web www.horejsek.com

col_boggy

  • Host
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #34 kdy: 18 Července 2008, 09:40:32 »
to já se neptám, prostě přijdu, řeknu (většinou popravdě): "windowsy už napravit nepůjdou, zazálohuji vám data a nainstaluji stabilní linux. bude se vám líbit, nejsou na něj viry ani spyware a vždycky je kolem dost lidí, ochotných vám to udržovat." :)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #35 kdy: 18 Července 2008, 09:49:59 »
Spousta lidí tu píše, jak každému v okolí instalují linux - ještě by se měli pochlubit, kolik jejich "obětí" ten linux opravdu používá. Osobně jsem linux nainstaloval 3 lidem ve svém okolí a dopadlo to tak, že po mě druhý den chtěli nastavit v grubu jako defaultní systém Windowsy a od té doby jim Ubnuntu pouze zabíralo místo na disku. A důvody, proč Ubuntu nepoužívali?
1) Nechodí na tom hry
2) Nevyznají se v ovládání, nemají čas, chuť nebo mentální kapacitu (nebrat to vůbec hanlivě) na to, se něco naučit, hledat na netu řešení
3) OO.o není vždy 100% schopno korektně překousat officovské soubory
4) Nechodí na tom hry
5) Já osobně nejsem 24/7 k dispozici, abych řešil to či ono s jejich linuxem

V tomto ohledu je moje snaha o šíření linuxu téměř nulová (téměř proto, že ti něšťastnící nyní o linuxu alespoň vědí)
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

wam]Spider007

  • Host
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #36 kdy: 18 Července 2008, 10:23:05 »
body 1 a 4 su rovnake :D

col_boggy

  • Host
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #37 kdy: 18 Července 2008, 10:29:55 »
pravděpodobně je to pro jejich důležitost.

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #38 kdy: 18 Července 2008, 11:35:47 »
EuGenio: většinu lidí, které jsem přesvědčil už na ubuntu zůstali... pak jsou tu tací, kteří mají oba dva systémy a defaultně jim bootuje win, je jich ale málo...nyní už nemám ve své blízkosti člověka, který má jen windows...:)

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #39 kdy: 18 Července 2008, 13:01:07 »
1) Nechodí na tom hry
4) Nechodí na tom hry
V tomto ohledu je moje snaha o šíření linuxu téměř nulová (téměř proto, že ti něšťastnící nyní o linuxu alespoň vědí)

Pro hardcore PC hráče linux opravdu není  a nebude.

Ti co hrají hry originální utratili tisíce za software, jehož funkčnost je v linuxu přinejmenším nezaručená a ti co si hry seženou jinak mají jiný "model myšlení", když si v apt-get/yumu/zypperu připadají nesví, protože pokud na software nepotřebjí crack nedovrší subjektivně proces jeho instalace a považují ho za nedokonalý. Tím že za hry neplatí navíc mají trošku posunutá měřítka srovnání, takže srovnávají tuxracera s GTA4 (cena je pro ně stejná) a výsledky netřeba komentovat...




honorguard

  • Host
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #40 kdy: 18 Července 2008, 17:12:17 »
Jeden z lidí co pod mojím vlivem přešli byl opravdu dobrý hráč pc her. Má vcelku silný pc a hrál nejnovější hry. Nemá internet a přesto přešel. Repozitáře mu spravuji na CD. Jiný OS nemá. Ten druhý má ještě win, kam chodí častěji, ale bootuje i Linux (poznám to podle jabberu) a je tam méně jen kvůli tomu že se mi zatím nepodařilo rozchodit jeho televizní kartu. Já osobně taky dřív hodně hrával hry, ale stejně tak potřebuji k životu přehrávač hudby, nástroje na programování, komunikaci, internetový prohlížeč... Osobně si nemslím že hry pro Linux jsou špatné, nemálo jich hraju a když k tomu vemu i nástroje a stabilitu systému tak nemá cenu váhat...

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #41 kdy: 19 Července 2008, 15:30:24 »
Spousta lidí tu píše, jak každému v okolí instalují linux - ještě by se měli pochlubit, kolik jejich "obětí" ten linux opravdu používá. Osobně jsem linux nainstaloval 3 lidem ve svém okolí a dopadlo to tak, že po mě druhý den chtěli nastavit v grubu jako defaultní systém Windowsy a od té doby jim Ubnuntu pouze zabíralo místo na disku. A důvody, proč Ubuntu nepoužívali?
1) Nechodí na tom hry
2) Nevyznají se v ovládání, nemají čas, chuť nebo mentální kapacitu (nebrat to vůbec hanlivě) na to, se něco naučit, hledat na netu řešení
3) OO.o není vždy 100% schopno korektně překousat officovské soubory
4) Nechodí na tom hry
5) Já osobně nejsem 24/7 k dispozici, abych řešil to či ono s jejich linuxem

A to je právě to, čeho se už snažím vyvarovat, já prostě nenainstaluji nikomu linux, aniž bych mu nevysvětlil základní práci (a nedal mu do Firefoxu odkaz na výbornou českou wiki Ubuntu). Už umím poznat, kdo na linux má a kdo ne, těm ostatním zbývá Windows, ale pak jejich nářky o pomoc odmítám s tím, že prostě Windows jednoduše nepodporuji (ostatně jako OpenBSD apod.). Ale také jim už (!) neříkám, že Windows nemají používat. Je to jejich volba, oni potřebují mít neustálé starosti, jejich věc. Jen předevčírem jsem musel na chvíli zapomenout na tuto mou strategii a známému jsem "musel" nainstalovat Ubuntu na totálně zavirovaný počítač. Jeho "ošetřený" Windows byl navíc poškozený a z něčeho takového obnovovat já systém prostě nebudu. Nainstaloval jsem mu "dočasně" Ubuntu s tím, že jsem mu vysvětlil, jak se dá vypalovat (kvůli záloze) a také jsem mu tam dal antivir, kde jsem mu doporučil, ať si vše projede, než to vyzálohuje. Windows (nefunkční) jsem mu tam nechal, veškeré pokusy (legální) o obnovu selhaly, takže jsem mu dal odkaz na alzu, kde si koupí Windows a mezitím si vše (doufám) vyzálohuje na CD a DVD. Pak ať si používá OS, jaký chce. Čekal jsem, že mi už včera bude volat, jak to nefunguje, ale je zvláštní, že nevolal a dokonce mi zprostředkovaně poděkoval (ovšem přes icq). Vím, že bude zas používat Windows, ale když si představím, že by mi neustále volal o pomoc, tak ať mám alespoň alibi na to, že Windows už neopravuju. A po tomto zápase s Windows už s nimi nemám chuť pracovat vůbec. Poslední dobou je můj linux natolik dobrý, že Win k ničemu nepotřebuji. Prostě je to tak. A to tam dělám normální věci jako běžný uživatel.

A ještě zareaguji na ty body:

1) a 4) No, to bych neřekl, nedávno jsem zkusil OpenArenu a docela jsem byl překvapen. A to není jediná hra pro linux, že. Wine také často pomůže, ale taky to nemusím. Jistě, situace by mohla být lepší. A bude. O tom nepochybuji, dnes už ne.

2) Ovládání např. ubuntu mi dnes přijde už tak nehorázně triviální, že by ho už zvládla i cvičená opice, ale proti gustu žádný dišputát.

3) Jistě, to je problém, proto se snažím používat jiné standardy. Na web dávám PDF, ten přečte dnes už skoro každý. A pokud něco posílám, tak pošlu třeba ve více formátech (doc, ale i odt apod.). Já jsem optimista, ODF je už standard (a nevidím důvod jej nepoužívat) a i sám MS uvolnil své formáty, takže jednou bychom se mohli dočkat lepších časů, uvidíme. Je to opravdu problematické.

5) Jistě, já též ne, proto se snažím lidem vysvětlit vše co nejvíce do podrobností, případně jim sepíši návod, dám odkazy na srozumitelně psané české stránky (opět musím zmínit wiki). Ale co je nejdůležitější, já s lidmi mluvím pokud možno LAICKY, aby mi rozumněli a neotrávila je hned první zmíňka o Linuxu. A že to jde, jsem se už několikrát přesvědčil. Všichni to oceňuji (tedy laici).
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #42 kdy: 19 Července 2008, 21:59:52 »
To tu není nikdo, kdo by přispěl na nějaký projekt finančně?
Problém open source je v tom, že většina projektů je výrazně podfinancovaná a to hlavně těch, které jsou pro desktop. Proto každá koruna zaslaná takovému projektu je cenná. Já osobně občas pošlu peníze na projekty, které používám: GNOME, Krusader, Amarok, Pidgin...
Další formou finanční podpory je třeba nákup nějakého placeného produktu, knížky, počítače s Linuxem atd.
Např. literatury o open source je u nás pořád hodně málo. Srovnejte např. množství literatury o MS Office a OO.org. Pokud se bude literatura o open source a Linuxu prodávat, vydavatelství budou připravovat víc knížek.
Pak je tu absense nějaké infrastruktury. Je hrozně málo firem, které dokáží připravit pro zákazníka linuxové řešení. Počítače s Windows koupíte v každém supermarketu, počítače s kvalitní instalací Linuxu provádí pár firem v republice (vím to, protože dělám jejich seznam).
Působím v různých projektem kolem Linuxu už několik let a za tu dobu jsem něco poznal. Cestou rozdávání CD dobrovolníky a instalací Linuxu kamarádům se Linux snaží prosadit už řadu let bez výraznějších výsledků. Neříkám, že to není bohulibá činnost, ale podporu dnes Linux potřebuje především finanční.

Robotics

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 251
    • nicmocweb
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #43 kdy: 19 Července 2008, 22:42:59 »
A jak se dá přispět na ty projekty? To je někde číslo účtu? Ze bych taky přispěl.
Kdyby bylo třeba přispivání formou sms, což je velice jednoduchý natukat smsku, tak by prispelo víc lidí třeba.
Ubuntu na PC - Intel Core 2 Duo E6750 2,66GHz | (4MB/1333)MB GIGABYTE P35-DS4 P35 s775, DDR2 | DIMM DDR2 2GB, 800MHz, CL5, (Kit 2x1GB) | GK Point Of View GeForce 8800GTS | WD CAVIAR XL WD4000AAKS 400GB | DVD RW LG Black GSA-H55NR | ZD ZDROJ FX500-A (FORTRON) 500W ATX | Wireless Asus WL-1238G V2

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #44 kdy: 19 Července 2008, 22:46:09 »
To tu není nikdo, kdo by přispěl na nějaký projekt finančně?
To je pravda, tak já si taky koupil 2 trička s tématikou Linuxu a tiše doufám, že alespoň tak trochu pomohu komunitě v Čechách, i když velké naděje si nedělám. Nebo třeba přispívám na chod jabbim serveru a dělám to rád. Když je příspěvek v rámci mých možností, jsem ochoten projektu něco dát, ale musí být kvalitní. Až si budu vydělávat, pak situace bude jednodušší.
A jak se dá přispět na ty projekty? To je někde číslo účtu? Ze bych taky přispěl.
Kdyby bylo třeba přispivání formou sms, což je velice jednoduchý natukat smsku, tak by prispelo víc lidí třeba.
Každý projekt to má nějak trochu jinak, ale myslím, že účet je nejsnadnější volba, ale pozor na to, kam své peníze posíláte. Forma SMS je sice rychlá a praktická, na druhou stranu ale operátor z ceny SMS dostane velký podíl, asi trochu škoda, že.

Jinak na stránkách Obč. sdružení pro Ubuntu v Čechách (http://sdruzeni.ubuntu.cz/) jsem našel bankovní účet, jen nevím jestli na něj lze přispět jen tak, možná to tu bude někdo vědět? Přispět myslím jde i nákupem předmětů s linuxovou tématikou (např. https://shop.canonical.com/). Určitě tu jsou lidi, kteří o tom budou vědět více jak já.
« Poslední změna: 19 Července 2008, 22:52:54 od Libor Šedivý »
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #45 kdy: 20 Července 2008, 05:00:11 »
A jak se dá přispět na ty projekty? To je někde číslo účtu? Ze bych taky přispěl.
Kdyby bylo třeba přispivání formou sms, což je velice jednoduchý natukat smsku, tak by prispelo víc lidí třeba.

Každý projekt má informace o způsobu zaslání příspěvku na svých stránkách. Nejčastěji je to PayPal. SMS by byla pěkná, ale má to dvě nevýhody. Většina projektů má mezinárodní působnost a není možné zajistit platbu sms celosvětově. Navíc z každé sms dostane příjemce ani ne polovinu.

Robotics

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 251
    • nicmocweb
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #46 kdy: 20 Července 2008, 11:46:02 »
Spousta lidí jako já ale neví co to je PayPal a jak se tam zaregistrovat.
Vygoogloval sem ale návod v češtině, tak kdo neví ať se podívá  :).
Ubuntu na PC - Intel Core 2 Duo E6750 2,66GHz | (4MB/1333)MB GIGABYTE P35-DS4 P35 s775, DDR2 | DIMM DDR2 2GB, 800MHz, CL5, (Kit 2x1GB) | GK Point Of View GeForce 8800GTS | WD CAVIAR XL WD4000AAKS 400GB | DVD RW LG Black GSA-H55NR | ZD ZDROJ FX500-A (FORTRON) 500W ATX | Wireless Asus WL-1238G V2

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #47 kdy: 20 Července 2008, 14:41:26 »
P.s Michal Donát to mas co v popise? Kluc k VISTE? :-)
co to asi tak muze byt :D
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #48 kdy: 20 Července 2008, 14:46:49 »
co to asi tak muze byt :D
Vzhledem k tomu, že to končí na =, vypadalo to jako Base64, dokonce to je Base64 :D

null

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #49 kdy: 26 Srpna 2008, 20:22:23 »
Za půl roku úspěšné "linuxifikace" jsem převedl na linux sestru a matinku (zakázal jsem jim přístup do OS WinXP), a dva ostatní kamarády plně linuxifikoval. Další dva uvažují o změně k lepšímu....

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.