Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [duplicitní] prechod z win server 2003 na ubuntu desktop bez problemov?  (Přečteno 1554 krát)

scooti

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Zdravim,
s kupou noveho serveru som dostal aj "zdarma" win server 2003 no je to hrozny system, alebo v nom neviem robit. Proste ma uz doziera ze si to ide ako sa mu chce.. ale to je o inom.
Rozmyslal som nad tym ze by som vyskusal ubuntu server no odradza ma to ze nie je graficky. Na servery potrebujem DHCP, DNS, FTP-cko a hlavne to ze teraz to funguje tak ze uzivatelia z winxp sa prihlasuju do domeny a na svoje zdielane dokumenty ulozene na servery a vyuzivaju ich online.. priame otvaranie, uprava a tak.. podla pravidiel skupin a uzivatelov. Je mozne nejako skombinovat ubuntu s uzivatelmi pracujucimi na win xp? aby mohli aj nadalej pracovat so zdielanymi dokumentami a nebude robit nejaky problem to ze su na inom OS?
Vdaka za kazdu radu

\\EDIT:
Tomáš Pikálek: Nezakládejte prosím duplicitní témata.
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=25457
« Poslední změna: 17 Července 2008, 08:47:17 od Tomáš Pikálek »

JohnyN

  • Host
Re: prechod z win server 2003 na ubuntu desktop bez problemov?
« Odpověď #1 kdy: 17 Července 2008, 08:30:30 »
Zdravím, z klientských Windows sa na server môžu užívatelia pripojiť rovnako podhodlne ako do teraz, pomocou protokolou SMB. Pod GNU/Linuxom zabezpečuje túto komunikáciu aplikácia SAMBA. Do Ubuntu servera sa dá doinštalovať aj grafické rozhranie, rovnako ako do každého Linuxu.

EDIT: EN dokumentácia k Ubuntu serveru.

scooti

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: prechod z win server 2003 na ubuntu desktop bez problemov?
« Odpověď #2 kdy: 17 Července 2008, 08:41:27 »
Zdravím, z klientských Windows sa na server môžu užívatelia pripojiť rovnako podhodlne ako do teraz, pomocou protokolou SMB. Pod GNU/Linuxom zabezpečuje túto komunikáciu aplikácia SAMBA. Do Ubuntu servera sa dá doinštalovať aj grafické rozhranie, rovnako ako do každého Linuxu.

EDIT: EN dokumentácia k Ubuntu serveru.

Super.. dakujem. Uz sa mi to zacina stale viac a viac pacit. Asi sa popozeram po nejakej literature a hlavne po tom grafickom prostredi

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.