Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Mail server na Ubuntu  (Přečteno 9381 krát)

fswolf

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Mail server na Ubuntu
« kdy: 17 Července 2008, 21:49:17 »
Zdravim, nainstaloval jsem si Ubuntu 8.04, pri instalaci se me to zeptalo zda chci nainstalovat "Mail server", tak jsem zadal ze chci (proto taky ten server instaluju). Ted jsem to doinstaloval, ale vubec nevim jak mam pokracovat dal. Nemam tuseni zda se mi nainstaloval Gmail nebo Sendmail nebo neco jinyho a vubec kde mam zalozit meil atd... Poradi mi nekdo?

stderr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 275
  • globglob, Charliee, we're scuba diving Charlieee!
Re: Mail server na Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 18 Července 2008, 00:17:30 »
Viděl bych to na postfix, ale...koukni do /etc/, když tam bude složka postfix, máš postfix, když jiná, máš něco jinýho.
Gmail není Gmail ale qmail.
A jak to zprovoznit...pořiď si doménu, nastav DNS a nakonfiguruj mejl (/etc/postfix/main.cf).
Dobrý návody (copy & paste) jsou www.howtoforge.com
Fedora & CentOS (RHEL) user ... co tu vlastně dělám?
Blog /dev/stderr & twitr

rejca

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
Re: Mail server na Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 01 Září 2008, 15:03:26 »
Vlastni mail server neni tak trivialni zalezitost a doporucil bych napred hodne cteni.Zalezi i na velikosti provozu a podle toho je treba vybirat.Dale musite osetrit spam,viry pro Windows klienty,logy atd. atd.

tak tak, bez studia se nikam nehnete....

spravovat ale i instalovat vlastní mail server pod linuxem vyžaduje nejdříve celý problém v širších souvislostech pochopit a kouknout se i na dokumentaci přímo na webu toho kterého programu (která je většinou anglicky)

dobré jsou i různé návody, ale plátí vždy na určitou verzi a mezitím se mohlo dost změnit....

já jsem teď instaloval mailserver a vybral jsem si následující:

postfix - smtp
courier - pop3 a imap
amavisd-new + spamassassin + clamav na spam a viry

není to úplně triviální, ale nechá se to :)

Samgarr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Mail server na Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 10 Září 2008, 14:56:52 »
tak se take pokousim rozchodit mailserver na ubuntu, naistaloval jsem postfix ale nevim jak ho nakonfigurovat, mohl by mi nekdo poradi, nebo aspon naznacit zajladni principy? precetl jsem toho docela dost, ale nejsem z toho moudrej:)

rejca

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
Re: Mail server na Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 10 Září 2008, 16:45:14 »
tak se take pokousim rozchodit mailserver na ubuntu, naistaloval jsem postfix ale nevim jak ho nakonfigurovat, mohl by mi nekdo poradi, nebo aspon naznacit zajladni principy? precetl jsem toho docela dost, ale nejsem z toho moudrej:)

http://umarecka.cz/cze/pocitacova/operacni_systemy/unix_linux/postfix_kompletni_pruvodce

ja si koupil tohle - je to za vyprodejovou cenu a sice to je 3 roky stary, ale moc se toho z te knihy nezmenilo, pro zakladni prehled to je vyborny...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.