Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Který systém používáte na svém PC mimo Ubuntu?

Žádný!
Widows 3.1 - 2000
Windows XP
Windows Vista
Jinou linuxovou distribuci
Mac OS

Autor Téma: Co používáte krom Ubuntu?  (Přečteno 7769 krát)

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Co používáte krom Ubuntu?
« kdy: 18 Července 2008, 12:20:30 »
Tak schválně, hlasujem...!  :)

PS: XP a Vista jsou rozdělený schválně, aby bylo vidět, kolik lidí ten *censored* používá  ;D

edit: wtf, tady funguje cenzura?!  :o  ;D
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

existpierre

  • Host
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #1 kdy: 18 Července 2008, 12:21:41 »
ubuntu, uz vyse roka bez dualbootu  8)

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #2 kdy: 18 Července 2008, 12:22:36 »
ubuntu, uz vyse roka bez dualbootu  8)

přesně, prostě když Linux, tak Linux!  ;)
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

qUAKER

  • Host
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #3 kdy: 18 Července 2008, 13:33:32 »
změnil jsem anketu, aby hlasující mohl zaškrtnout víc voleb. Jinak já mám jako primární OS Debian Lenny/Testing, ve virtuálním PC Ubuntu 32bit a 64bit, a ještě vedle Windows XP, který skoro vůbec nepoužívám.. jen když je v tom nabootováno, tak na internet a občas na hry, a systém je určený hlavně pro rodiče

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #4 kdy: 18 Července 2008, 14:17:54 »
edit: wtf, tady funguje cenzura?!  :o  ;D

Jo a dokonce automatická ;)

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #5 kdy: 18 Července 2008, 14:33:27 »
Cenzura funguje, ale nahrávání nových avatarů ne ;)
Jinak já používám už výhradně unixové systémy a to každou chvíli jiný. Mám Debian 64-bit lenny/testing, který mám nejradši, akorát jsem ho musel zatarballovat a hodit do mých záloh a v zájmu testování jiných dister smazat :) K němu mám FreeBSD (ale nerozběhám na něm wifi, takže ho nepoužívám dokud nebudu mít připojení kabelem) a OpenSUSE 11 Gnome, které používám (resp. přežívám s ním také kvůli té blbé wifině, je to jedno z nejhorších dister co jsem tu kdy měl a s prostředím KDE 4 mi přišlo ještě horší), no a pak čekám na nové vydání Easybuntu, s novým názvem ]Easylinux, abych ho testnul, vydal pár rezencí a zase smazal a vrátil se k Debianu :P
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

col_boggy

  • Host
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #6 kdy: 18 Července 2008, 14:56:55 »
njn, suse je něco jako vista mezi linuxy :) já obvykle jedu tak měsíc na ubuntu, pak si na chvilku přepojím hdd (nemůžu vystát dual-boot) a xpčka mi zůstanou další čtvrt roku. pak to provede něco, co nemá, a já se zase vrátím na ubuntu... a tak pořád dokola :D

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #7 kdy: 18 Července 2008, 15:00:35 »
njn, suse je něco jako vista mezi linuxy :)

co? jak Vista mezi linuxy?  ;D ptám se proto, že se domnívám že Vista je obecně považována za dost špatnej systém, to znamená, že suse je taky blbý?
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #8 kdy: 18 Července 2008, 15:19:41 »
SUSE není vlastně zas tak špatné - pro normálního uživatele ne, má pro ně vynikající ovládací centrum - Yast. Mě ale zkrátka vadí, že bez toho přiblblého Yastu nemůžu nic. Navíc to 11 s Gnome je dost nedodělané...nainstaloval jsem ho a spolu s ním se mi na systém nainstaloval i user, používaný na live cd (maličkost, ale naštvalo mě to), ten se pak nedá normálně v konzoly zrušit, ale musí se použít Yast (a myslím že ani přes něj to nešlo), k tomu se hostname (jako jméno stroje) nastavilo stejně jako v live cd (linux-twyn) a nejde za žádnou cenu (konzole, Yast, cokoliv) změnit, což mě dorazilo.
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

pxjava

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 96
    • Horejsek.com
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #9 kdy: 18 Července 2008, 15:34:44 »
win xp teda mam, ale chodim tam jen vyjimecne.. kdybych si odpustil skoro kazdovecerni hodinovy zavodeni (dirt, flatout2 apod) tak bych tam vlez jednou za uherskej rok :-D jinak vse ostatni ubuntu :)
Ubuntu 9.10
Asus P5Q; Intel Core 2 Duo E8500; 2x 2048MB DDR2; GeForce 9600GT 512MB; SBA 7.1; Samsung SyncMaster 205bw; Logitech Wave; 2x WESTERN DIGITAL Caviar Green 1.5T a Seagate 500G
Osobni web www.horejsek.com

col_boggy

  • Host
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #10 kdy: 18 Července 2008, 15:39:49 »
uznávám, že to lehce brutální srovnání pramenilo především ze zkušeností "pravých" linuxáků, kterým vadilo od základu téměř vše, včetně toho, že je to založené na rpm balíčcích a že yast je "pomalá kráva, co mě nenechá nic udělat, a když už, tak vezme sebou celý systém". mě osobně suse s kde4 vyhovovalo (alespoň tedy do té míry, že jakž takž fungovalo - až na zvuk a 3d akceleraci), ale to asi jen proto, že jsem byl nadšený novým prostředím a suse se s ním vyrovnalo podstatně lépe, než třeba takové kubuntu, které bylo dle mého neprofesionálního názoru ohromně nestabilní a nedotažené.

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #11 kdy: 18 Července 2008, 16:21:28 »
...nadšený novým prostředím...
sudo apt-get install fluxbox a můžeš být nadšený ještě víc :D

...a suse se s ním vyrovnalo podstatně lépe, než třeba takové kubuntu, které bylo dle mého neprofesionálního názoru ohromně nestabilní a nedotažené.
Njn, *buntu je podle mě jen zkažený Debian, ze kterého se někdo pokusil udělat originální linuxové distro, vhodné pro BFU a přitom čisté GPL. Pořád ale lepší než SUSE.
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #12 kdy: 18 Července 2008, 16:29:01 »
Njn, *buntu je podle mě jen zkažený Debian, ze kterého se někdo pokusil udělat originální linuxové distro, vhodné pro BFU a přitom čisté GPL. Pořád ale lepší než SUSE.

A je, useri Debianu se hlasi o slovo...

Walard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 278
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #13 kdy: 18 Července 2008, 16:34:13 »
Ještě bych doplnil jiné operační systémy unixu např. BSD a open Solaris ...
Líbí se mi gentoo, vychází z FreeBSD - kompilace zdrojových kódu.
 :)
 

qUAKER

  • Host
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #14 kdy: 18 Července 2008, 16:47:18 »
Njn, *buntu je podle mě jen zkažený Debian, ze kterého se někdo pokusil udělat originální linuxové distro, vhodné pro BFU a přitom čisté GPL. Pořád ale lepší než SUSE.

A je, useri Debianu se hlasi o slovo...

jsem uživatel Debianu. Neříkám, že Ubuntu je špatné, je to hodně dobré distro, které jsem přes rok spokojeně používal, ale potom, co jsem zkusil Debian, musím uznat, že je lepší.
« Poslední změna: 18 Července 2008, 16:50:27 od qUAKER »

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #15 kdy: 18 Července 2008, 16:57:14 »
Njn, *buntu je podle mě jen zkažený Debian, ze kterého se někdo pokusil udělat originální linuxové distro, vhodné pro BFU a přitom čisté GPL. Pořád ale lepší než SUSE.

A je, useri Debianu se hlasi o slovo...

jsem uživatel Debianu. Neříkám, že Ubuntu je špatné, je to hodně dobré distro, které jsem přes rok spokojeně používal, ale potom, co jsem zkusil Debian, musím uznat, že je lepší.

OK, me to jenom pripomina tu starou hlasku: Ubuntu = Neumim nainstalovat Debian.

Take jsem se kdysi rozhodl opustit Ubuntu, zkusil nekolik dister (Fedora, Debian, Gentoo), a stal se ze me spokojeny uzivatel ArchLinuxu.

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #16 kdy: 18 Července 2008, 17:15:43 »
No, nepřijde mi, že by Gentoo vycházelo z FreeBSD, maximálně tak ten systém portů okopírovalo. Nejvíce unixový systém je asi Slackware.
Jinak ta hláška "Ubuntu = Neumim nainstalovat Debian" je naprosto trefná, přitom Debian není vůbec složitý.
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

nettezzaumana

  • Host
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #17 kdy: 18 Července 2008, 17:23:33 »
njn, suse je něco jako vista mezi linuxy :) ..
coze? ty jsi se asi nekde prastil o futro do hlavy

.. Mě ale zkrátka vadí, že bez toho přiblblého Yastu nemůžu nic.
coze? krome yastiho modulu pro spravu balicku si ho muzes klidne odinstalovat a spravovat sve suse tak jako jakykoliv jiny Linuxovy system ..
yast je jenom aplikace, nic vic, nic min .. kdyz chces, muzes ho pouzivat, kdyz nechces nemusis ..

uznávám, že to lehce brutální srovnání pramenilo především ze zkušeností "pravých" linuxáků, kterým vadilo od základu téměř vše, včetně toho, že je to založené na rpm balíčcích a že yast je "pomalá kráva, co mě nenechá nic udělat, a když už, tak vezme sebou celý systém"...
coze? a kdo je pravy linuxak ?? ten, kdo pouziva *buntu nebo na .deb zalozene distribuce .. v openSuSE 11 je zypper stejne rychlej jako apt ..

++ a co se tyce pravych Linuxaku, tak co ja vim, ti pomerne sborne na *buntu spis nadavaji .. ;) . ja osobne pouzivam distribuce, ktere nejak prispivaji k vyvoji Linuxu. Sorry, ale lenost Ubuntich developeru, ze ani neodstrani komentare z konfiguraku v systemu, takze v 9 z 10ti je hlaska, ze se jedna o Debiani balik mi pripada dost uboha ..

koukam, ze na zdejsim foru rostou sami Unixovy experti ..

zdravi ntz
« Poslední změna: 18 Července 2008, 17:26:26 od nettezzaumana »

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #18 kdy: 18 Července 2008, 18:11:05 »
Jinak ta hláška "Ubuntu = Neumim nainstalovat Debian" je naprosto trefná, přitom Debian není vůbec složitý.

Nevim do jake miry to porad jeste plati. Ano, pred 2 lety (ci tak nejak) jsem mel po instalaci Debianu pocit, ze jsem opet nainstaloval Ubutnu. Predpokladam, ze za tu dobu doslo k nejakemu vyvoji.

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #19 kdy: 18 Července 2008, 18:13:40 »
njn, suse je něco jako vista mezi linuxy :) ..
coze? ty jsi se asi nekde prastil o futro do hlavy

.. Mě ale zkrátka vadí, že bez toho přiblblého Yastu nemůžu nic.
coze? krome yastiho modulu pro spravu balicku si ho muzes klidne odinstalovat a spravovat sve suse tak jako jakykoliv jiny Linuxovy system ..
yast je jenom aplikace, nic vic, nic min .. kdyz chces, muzes ho pouzivat, kdyz nechces nemusis ..

uznávám, že to lehce brutální srovnání pramenilo především ze zkušeností "pravých" linuxáků, kterým vadilo od základu téměř vše, včetně toho, že je to založené na rpm balíčcích a že yast je "pomalá kráva, co mě nenechá nic udělat, a když už, tak vezme sebou celý systém"...
coze? a kdo je pravy linuxak ?? ten, kdo pouziva *buntu nebo na .deb zalozene distribuce .. v openSuSE 11 je zypper stejne rychlej jako apt ..

++ a co se tyce pravych Linuxaku, tak co ja vim, ti pomerne sborne na *buntu spis nadavaji .. ;) . ja osobne pouzivam distribuce, ktere nejak prispivaji k vyvoji Linuxu. Sorry, ale lenost Ubuntich developeru, ze ani neodstrani komentare z konfiguraku v systemu, takze v 9 z 10ti je hlaska, ze se jedna o Debiani balik mi pripada dost uboha ..

koukam, ze na zdejsim foru rostou sami Unixovy experti ..

zdravi ntz

Nerozciluj se. Nemels nahodou hrat TC:E?

Pavel Půlpán

Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #20 kdy: 18 Července 2008, 18:17:48 »
CentOS, Debian, Gentoo a když je potřeba, tak Slax. Ubu nepoužívám, jenom testuju nový release. 8)

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #21 kdy: 18 Července 2008, 18:19:13 »
Jinak ta hláška "Ubuntu = Neumim nainstalovat Debian" je naprosto trefná, přitom Debian není vůbec složitý.

Nevim do jake miry to porad jeste plati. Ano, pred 2 lety (ci tak nejak) jsem mel po instalaci Debianu pocit, ze jsem opet nainstaloval Ubutnu. Predpokladam, ze za tu dobu doslo k nejakemu vyvoji.
nic se nezměnilo, záleží na tom, jakou si vybereš instalaci. Také jsem poprvé dal instalovat systém na desktop a měl jsem pocit že jsem nainstaloval lepší Ubuntu :) Jinak teď dávám instalovat vždy pouze standartní systém a vše si pak doinstaluju a dodělám sám, což je už otázka hodiny a to záleží samozřejmě na hardwaru a rychlosti připojení.
Přesně, Ntz, nerozčiluj se, za chvíli přijdu v TC:E za tebou (možná) :) Pak až budeš mít důvod se rozčilovat :P
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

Pavel Půlpán

Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #22 kdy: 18 Července 2008, 18:28:48 »
Železo se musí kout, dokavaď je horký! ;D

njn, suse je něco jako vista mezi linuxy :) ..
Subjektivní názor, netřeba komentáře... ;)

.. Mě ale zkrátka vadí, že bez toho přiblblého Yastu nemůžu nic.
Neznalost neomlouvá, kdo ti brání postavit si Zuzku na míru od bootstrapu? ;)

uznávám, že to lehce brutální srovnání pramenilo především ze zkušeností "pravých" linuxáků, kterým vadilo od základu téměř vše, včetně toho, že je to založené na rpm balíčcích a že yast je "pomalá kráva, co mě nenechá nic udělat, a když už, tak vezme sebou celý systém"...
Někdo to rád takový a někdo makový, plus to co zmínil Ntz o Zypperu v openSUSE11... ;)

koukam, ze na zdejsim foru rostou sami Unixovy experti ..
Jojo, dyby rači šli na pivsoně co? 8)

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #23 kdy: 18 Července 2008, 18:40:32 »
Neznalost neomlouvá, kdo ti brání postavit si Zuzku na míru od bootstrapu? ;)

Distribuce je od slova distribuovat. Posuzovat podle toho, co mi bylo nadistribuovano mi proto pripada normalni. Apropos, co se stane s tou tvoji Zuzkou na miru pri vydani dalsiho release? Jinak Suse osobne neznam, tak dalsi spory nekomentuju.

Pavel Půlpán

Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #24 kdy: 18 Července 2008, 18:46:39 »
Správně. Slovíčkaření sic stranou. Ale vem v potaz, že i při instalaci openSUSE máš možnost, zvolit si který balík chceš instalovat a který ne. ;)

Předešlou reakcí jsem chtěl jenom zdůraznit, že YaST je sice součástí openSUSE, ale ne povinnou. Připouštím, že jsem to formuloval jako vemeno z kapra. :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.