Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hra která vás uchvátí?  (Přečteno 7035 krát)

honorguard

  • Host
Hra která vás uchvátí?
« kdy: 19 Července 2008, 00:03:32 »
Ještě dnes jsem si myslel že pro Linux opravdu dobré hry nejsou. Je tedy pravda že hraju Urban Terror, nebo třeba Battle for wesnoth, ale na mém osobním hodnocení začínají dobré hry tam kde je série Legacy of Kain (adventury), Half Life (akční) a Warhammer 40 000 (strategie).

Dnes jsem vlastně z nudy koukal na wiki a našel jsem tam hru UFO Alien Invasion. Hrával jsem starý XCOM a tak jsem si řekl že hru zkusím... a byl jsem velice mile překvapen. Hra má podle mě výbornou hratelnost a je skvěle vymyšlená a vytvořená. Takže další pomyslné minus co u mě GNU/Linux má je teď pryč. Akorát mi ta hra přijde vcelku těžká...

Zajímá mě jestli jsem jediný kdo ji hraje, nebo jestli se tu třeba nehraje masově... :).

Díky všem a hlavně autorům wiki.
« Poslední změna: 19 Července 2008, 01:20:01 od honorguard »

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Hra která vás uchvátí?
« Odpověď #1 kdy: 19 Července 2008, 10:54:03 »
No hra která uchvátí?? jasně je jich dost!:)

Frozen-Bubble!
Teeworlds! (dříve Teewars)

no a teď se mi zalíbilo tohle :
http://www.root.cz/clanky/arkanoid-space-ball/

super hratelnost!

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Hra která vás uchvátí?
« Odpověď #2 kdy: 19 Července 2008, 11:02:35 »
Honorguard: Jo myslím, že to pár lidí tady hraje :)
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=11710.0

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: Hra která vás uchvátí?
« Odpověď #3 kdy: 19 Července 2008, 23:15:09 »
ja som to hral nedavno.. fajn vecicka.
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

filip102

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 246
  • F.I.L.I.P. 102 : Fašistický Inkvizitor na Likvidac
Re: Hra která vás uchvátí?
« Odpověď #4 kdy: 20 Července 2008, 15:24:45 »
Ubuntu  ;D
Proste pre mňa je ubuntu samé o sebe hrou.. zatial  ::)
01001010 01101111 01101010 00101100 00100000 01100001 01101100 01100101 00100000 01110011 01101111 01101101 00100000 01110000 01100101 01101011 01101110 11111101 00100000 00111010 00101001 00101110 00001101 00001010

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re: Hra která vás uchvátí?
« Odpověď #5 kdy: 20 Července 2008, 22:47:56 »
Eschalon, supr RPG, akorát škoda že není nikde k mání čeština.
http://wiki.ubuntu.cz/Eschalon

Robotics

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 251
    • nicmocweb
Re: Hra která vás uchvátí?
« Odpověď #6 kdy: 21 Července 2008, 09:33:21 »
Eschalon, supr RPG, akorát škoda že není nikde k mání čeština.
http://wiki.ubuntu.cz/Eschalon

Přesně...  :'( Je to moc pěkná odlschool hra... a dvojka bude ve větším rozlišení. Ale chce to tu češtinu!
Ubuntu na PC - Intel Core 2 Duo E6750 2,66GHz | (4MB/1333)MB GIGABYTE P35-DS4 P35 s775, DDR2 | DIMM DDR2 2GB, 800MHz, CL5, (Kit 2x1GB) | GK Point Of View GeForce 8800GTS | WD CAVIAR XL WD4000AAKS 400GB | DVD RW LG Black GSA-H55NR | ZD ZDROJ FX500-A (FORTRON) 500W ATX | Wireless Asus WL-1238G V2

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Hra která vás uchvátí?
« Odpověď #7 kdy: 21 Července 2008, 09:44:03 »
Eschalon, supr RPG, akorát škoda že není nikde k mání čeština.
http://wiki.ubuntu.cz/Eschalon

Přesně...  :'( Je to moc pěkná odlschool hra... a dvojka bude ve větším rozlišení. Ale chce to tu češtinu!
asi snad rozbalte balíčky a překládat do Češtiny a nevím jestli se vůbec dá udělat  ???
off topic:
AssaultCube 1.0 bude v češtině  ;) jenže snad doufám že vývojáři dají UTF8 unicode  ::)
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Hra která vás uchvátí?
« Odpověď #8 kdy: 21 Července 2008, 09:58:12 »
Dnes jsem vlastně z nudy koukal na wiki a našel jsem tam hru UFO Alien Invasion. Hrával jsem starý XCOM a tak jsem si řekl že hru zkusím... a byl jsem velice mile překvapen. Hra má podle mě výbornou hratelnost a je skvěle vymyšlená a vytvořená. Takže další pomyslné minus co u mě GNU/Linux má je teď pryč. Akorát mi ta hra přijde vcelku těžká...

Zajímá mě jestli jsem jediný kdo ji hraje, nebo jestli se tu třeba nehraje masově... :).
No, UFO:AI jsem zkoušel poprvé zhruba před rokem - v té době byla hra ve fázi vývoje a mě přišla nehratelná. Potom jsem jízkusil zhruba před dvěma měsíci, řada věcí se zlepšila, ale jedna věc, která mi silně vadí, zůstala téměř nezměněná: OVLÁDÁNÍ. Ani po několika hodinách hraní si na systém ovládání UFO:AI prostě nezvyknul - to mělo za následek mnoho "omylů", které si vyžádali zbytečné opakování již tak dost těžkých misí. Dokonce jsem posílal autorům mail ve znění "Když už těláte hru podle geniální série X-COM, proč nepřevzít i původní, taktéž geniální a jednoduché ovládání?"
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

wlado

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 238
Re: Hra která vás uchvátí?
« Odpověď #9 kdy: 22 Července 2008, 15:07:04 »
Možná to bude znít srandovně, ale mě za poslední půl rok uchvátila nejstarší desková hra na světě (a snad i nejdokonalejší) GO původem z Číny a Japonska http://www.goweb.cz/press-ogo , kterou hraji v linuxu. Komplexností se ji snad mohou měřit jen šachy a navíc je go oproti šachu víc komplexnější a mnohem víc možností a nenutí hrát hráče podle variant. Zaujmula mě mimo jiné i tím, že dodnes není počítačový program, který by lepší hráče porazil a navíc klienti pro hru na počítači a přes inet běhají i v linuxu. Na linuxu si ji můžeme zahrát buď přes program quarry nebo qgo (obojí je v repozitářích včetně gnugo) s využitím počítačového protivníka GNUgo. Osobně hraji přes internet přes server KGS (má výhody v tom, že je v češtině a většina Čechů hraje tam). Klient je v JAVA, takže v linuxu paráda. Ještě je další velký server na go a to je IGS - ale ten není pro nás Čechy až zas tak moc dobrý - pro něj existují program ggo (java) a glgo (v pythonu - moc nefunguje :( ) a dá se hrát i na zminovanem qgo. O pravidlech se zmiňovat nebudu (jde prostě o strategickou hru, kde se hraje o území a zajímaní kamenů, kameny se jen pokládají na desku a ohraničuje se území.) Pravidla jsou popsána např.: http://www.czech-go.net/pravidla/pravidla.php a interaktivně zde http://www.goweb.cz/view/pravidla 

server KGS: http://www.gokgs.com/ 
(doporučuji si stáhnout přes java webstart - v gnome to pak vytvoří ikonku na ploše - pokud se jmenuje plocha Desktop (tj věc co mi na ubuntu štve, že pokud si ho nainstalujete v cz, tak plocha se nejmenuje desktop - dá se to ochcat tak že si ho vytvoříme navíc do /home adresář Desktop a tam se budou hromadit ikonové odkazy, které se pak jen zkopčí na kýženou plochu)

PS.: pro záčátečníky doporučuji ze začátku hrát na desce 9x9 poté na "minigo" na 13x13 a pak přejít na stadard 19x19 a nejlépe to zkusit rovnou na KGS, objevíte se v českém pokoji, a tam vám všichni příznivci rádi pomůžou

Na závěr bych napsal, že kdo má zájem mi může napsat, jsem na jabber.cz pod nickem wladus a to samé i na kgs

Tak hodně zábavy  ;)


Snad jsem tím nikoho neurazil, když se nejedná přímo o počítačovou hru jako takovou.
« Poslední změna: 22 Července 2008, 15:13:36 od wlado »
Kubuntu 10.04 (KDE 4.4.3)
Zkuste GO, nejstarší dokonalou deskovou hru na světě...  třeba na http://www.gokgs.com/
vše o go zde http://www.goweb.cz/

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Hra která vás uchvátí?
« Odpověď #10 kdy: 22 Července 2008, 15:56:54 »
Panebože, UFO, podléhal jsem depresím, že už si to nemám na čem zahrát...
Povyšuji vás za info do hodnosti generála s 250 jednotkami pohybu (a plnou výzbrojí)!
Have you tried turning it off and on again?

honorguard

  • Host
Re: Hra která vás uchvátí?
« Odpověď #11 kdy: 26 Července 2008, 15:14:27 »
Citace
Eschalon, supr RPG, akorát škoda že není nikde k mání čeština.
Tak tuhle hru už bych si nezahrál jenom kvůli tomu že není zadarmo... Navíc mi to přípomíná trochu diablo (neříkám že to jebezduchá klikačka, ale grafikou), ale dobrých RPG na Linuxu moc není.

Byl jsem teď na dovolené a vždycky když přítelkyně usla, jsem si pustil ve vedlejším pokoji In Flames a UFO a šel nakopat zelenáčům xichty... Myslím že to je opravdu hodně povedená hra. Původní hru X-COM jsem bohužel nehrál, jen si mlhavě vzpomínám že mi na pc šla mnohem rychleji než by měla tak jsem to ani nezkoušel, takže nemůžu porovnat ovládání, ale mě hra nepřijde tak nehratelná. Rozhodně mě s tímhle ovládáním baví.

Taky docela díky 2Luisah za zajímavý odkaz. Třeba jsem vůbec nevěděl že tam nějaké intro má být, tak mi to možná hru ještě trochu odladí :).


jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Hra která vás uchvátí?
« Odpověď #12 kdy: 26 Července 2008, 15:48:47 »
Hm, tak se zdá, že mi to "ufo" seká počítač.. škoda..:-(
Have you tried turning it off and on again?

honorguard

  • Host
Re: Hra která vás uchvátí?
« Odpověď #13 kdy: 26 Července 2008, 15:51:39 »
A máš vypnutý compiz? Mě má UFO tendence mrznout s compizem (nebo možná bude na vině KDE4), tak se přepínám do Enlightementu a je to v pohodě...

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: Hra která vás uchvátí?
« Odpověď #14 kdy: 26 Července 2008, 16:21:11 »
Třeba by se ti taky mohly začít líbit MUDy ;)
http://lit.mudy.cz
A nepotřebuješ k jejich hraní nic jiného než telnet.
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

honorguard

  • Host
Re: Hra která vás uchvátí?
« Odpověď #15 kdy: 26 Července 2008, 17:25:46 »
Myslím že znám něco podobného. Tuším že se to jmenuje Lost In Time nebo tak nějak. Jako hra je to špičková. Momentálně chystám jeden projekt podobného rázu. Nějak nemám na hry moc čas. Teď akorát UFO a FOF... jinak mi fakt moc času nezbývá.

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: Hra která vás uchvátí?
« Odpověď #16 kdy: 26 Července 2008, 17:36:37 »
http://lit.mudy.cz == Lost In Time == Český MUD server :)
Je asi nejstarší v čechách a myslím, že i jediný.
Jinak ten tvůj projekt podobného rázu, můžeš ho trochu popsat?
Pokud chceš udělat MUD server, anebo jinou textovku, tak mi to přijde zbytečné. Bohužel v dnešní době to nikdo moc nehraje :( Máme přece DirectX...
Spíš by bylo lepší přidat se do LIT teamu a pomáhat jim, rozšiřovat ten server a dělat mu reklamu. Ještě před dvěma měsícema jsem taky nevěděl že něco jako MUD existuje a kdybych nehledal, tak bych na český MUD server LIT ani nenarazil.
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

honorguard

  • Host
Re: Hra která vás uchvátí?
« Odpověď #17 kdy: 26 Července 2008, 17:51:49 »
Defakto by mělo jít o textovku, ale s jinými pravidly a úplně jiným světem. Ale ještě před tím mě čeká dokončení jiného projektu - online strategické hry. Ale nejsou to moje vlastní výmisly... Naštěstí mě za to platí...

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Hra která vás uchvátí?
« Odpověď #18 kdy: 26 Července 2008, 17:54:29 »
A máš vypnutý compiz? Mě má UFO tendence mrznout s compizem (nebo možná bude na vině KDE4), tak se přepínám do Enlightementu a je to v pohodě...
Nee, na compiz jsem čekal tři roky na nový notes s podporovanou grafikou a vypínat ho nebudu...:-D I když to zní lákavě...;-)
Have you tried turning it off and on again?

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Hra která vás uchvátí?
« Odpověď #19 kdy: 26 Července 2008, 18:02:46 »
A máš vypnutý compiz? Mě má UFO tendence mrznout s compizem (nebo možná bude na vině KDE4), tak se přepínám do Enlightementu a je to v pohodě...
Nee, na compiz jsem čekal tři roky na nový notes s podporovanou grafikou a vypínat ho nebudu...:-D I když to zní lákavě...;-)
Když budeš chtít hrát tak ho vypneš a po skončení hraní ho zas jen zapneš. :)

honorguard

  • Host
Re: Hra která vás uchvátí?
« Odpověď #20 kdy: 26 Července 2008, 23:03:07 »
Buď si nainstaluj balí fusion-icon - potom ho můžeš v libovolný moment kliknutím na ikonu v tray zapnout a vypnout. Nebo stačí v Gnome
"metacity --replace"
v KDE
"kwin --replace"
Až ho budeš chtít zase zapnout tak stačí "compiz --replace" a pokud budou chybět rámečky oken tak "emerald --replace".
Podle mě je děsná škoda nehrát tak super hru jen kvůli lenosti vypnout compiz.

Já třeba compiz nevypínám protože se bojím. Používám KDE4 a už jsem několikrát musel smazat konfiguráky když se mi roze***lo KDE4, ale přišel jsem na to že se to děje jen při určitých situacích s kwinem. Proto jsem si nainstaloval prostředí E17. (Enlightement). Přehlásit se do něj trvá chviličku a je v základu mi žere počítám tak 120 RAM i se systémem...

honorguard

  • Host
Re: Hra která vás uchvátí?
« Odpověď #21 kdy: 27 Července 2008, 09:27:42 »
Tak jsem si stáhnul hotfix, a hraju to bez něj a smazal jsem ho :-\. Bylo sice super že mi přidal třeba 3D modely různých věcí jako je cizácká zbroj atp, ale tak polovina textů se odmítla se zobrazit :-\.

Robotics

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 251
    • nicmocweb
Re: Hra která vás uchvátí?
« Odpověď #22 kdy: 29 Července 2008, 14:50:58 »
Momentálně mě uchvacují staré dosové hry, které pařím v dosboxu  :D. Protože jako dřívější Amigista sem v těch dobách dos hry nepařil, tak teď si je užívám :-).. command and conquer, blood, doom, dune 2, warcraft 2..
Ubuntu na PC - Intel Core 2 Duo E6750 2,66GHz | (4MB/1333)MB GIGABYTE P35-DS4 P35 s775, DDR2 | DIMM DDR2 2GB, 800MHz, CL5, (Kit 2x1GB) | GK Point Of View GeForce 8800GTS | WD CAVIAR XL WD4000AAKS 400GB | DVD RW LG Black GSA-H55NR | ZD ZDROJ FX500-A (FORTRON) 500W ATX | Wireless Asus WL-1238G V2

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.