Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: PC zatuhne při odhlašování z KDE [vyřešeno]  (Přečteno 2993 krát)

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
PC zatuhne při odhlašování z KDE [vyřešeno]
« kdy: 27 Července 2006, 11:53:16 »
Při vypínání i restartování PC a při odhlašování z KDE se mě zasekne PC. Obrazovka je černá a PC na nic nereaguje. Poté musím PC natvrdo restartovat, což je problém, protože jsem tak už přišel o několik souborů v /home.
Neměl někdo podobný problém? Netušíte, čím by to mohlo být?

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
PC zatuhne při odhlašování z KDE [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 27 Července 2006, 12:04:32 »
Musíš se rozepsat trochu podrobněji o svém hardwaru. Typicky to způsobují proprietátní ovladače (fglrx) pro grafické karty ATI. V každém případě by to nemělo způsobovat ztrátu souborů.

b3tL

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
PC zatuhne při odhlašování z KDE [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 27 Července 2006, 12:09:12 »
a zkousel si kdyz uz ti to zcerna pouzit ctrl+alt+backspace , nebo ctrl+alt+F1, F2 atd...?

mar10

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
PC zatuhne při odhlašování z KDE [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 27 Července 2006, 12:09:50 »
Ahoj. Měl jsem podobný problém díky ovladačům grafické karty ATI. Více zde.
Nakonec jsem si nechal drivery přímo ze zdrojů Ubuntu, ale vypl jsem sekundární monitor (resp. TV). Nyní mám TV pouze jako klon monitoru a ne jako oddělený desktop a problém zmizel.
Pokud ovšem grafiku od ATI nemáš nebo nepoužíváš drivery fglrx, tak ti asi neporadím..

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
PC zatuhne při odhlašování z KDE [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 27 Července 2006, 12:28:24 »
Ja mel podobny problem s Gnome, pri odhlaseni mi obcas naskocil grafickej error a pc zatuhlo. Problem asi zpusobuji prorpietarni ati drivery fglrx. U toho Gnome se to dalo vyresit pridanim jednoho radku do konfiguracniho souboru (viz bugzilla), ale tvuj problem muze souviset taky s necim uplne jinym...
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

calcumat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 124
PC zatuhne při odhlašování z KDE [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 27 Července 2006, 13:14:56 »
Mám podobné problémy, niekedy proste vytuhne, CTRL-Fx nezaberá. Teda nezaberá vôbec nič.  Zrejme drivery ATI, ktoré ale zasa potrebujem, takže čo.....
Notebook maniak (3 roky na Compaq Armada 1700, 3 roky na Compaq Presario 3070us, teraz Asus M6800VA ...)
Ubuntu registered user 3500, Linux registered user 423474.

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
PC zatuhne při odhlašování z KDE [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 27 Července 2006, 13:25:41 »
Drivery fglrx používám, ale problém se objevil až asi dva týdny po jejich instalaci, tak jsem tomu nepřikládal důležitost. Navíc to vytuhne tak, že nefunguje ani numlock, tak mě to nepřipadalo jako problém ovladačů...
Je tedy nějaké řešení, při němž bych nepřišel od 3D?
Drivery jsem instaloval podlě třetího návodu na http://wiki.ubuntu.cz/Grafick%C3%A9_karty_ATI.

mar10

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
PC zatuhne při odhlašování z KDE [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 27 Července 2006, 14:21:31 »
Citace: tpikalek
Drivery fglrx používám, ale problém se objevil až asi dva týdny po jejich instalaci, tak jsem tomu nepřikládal důležitost. Navíc to vytuhne tak, že nefunguje ani numlock, tak mě to nepřipadalo jako problém ovladačů...
Je tedy nějaké řešení, při němž bych nepřišel od 3D?
Drivery jsem instaloval podlě třetího návodu na http://wiki.ubuntu.cz/Grafick%C3%A9_karty_ATI.
Je to zcela určitě problém driverů fglrx. KDE sice nepoužívám, ale obdoba toho, co psal Ripper, ale pro KDE je na launchpadu.

PS: pokud problém přetrvá, zkus trochu zagooglovat nebo prostě čekat na to, až se ATI rozhodne, že konečně vydá pořádný drivery.

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
PC zatuhne při odhlašování z KDE [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 27 Července 2006, 15:42:24 »
Děkuji, už to nepadá. Vyřešil jsem to pomocí návodu na launchpadu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.