Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: AMD Catalyst 8.7  (Přečteno 2781 krát)

cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325
AMD Catalyst 8.7
« kdy: 21 Července 2008, 21:34:11 »
Zdravim,
vyšly nový ovladače ATI. Jaký jsou zkušenosti? Nainstaloval jsem a spokojenost. Video se zapnutým compiz sice pořád bliká, ale ve fullscreenu ne. Google Earth (takže i hry) bliká jak o život. Tvtime funguje. Jinak mam pocit že je všechno trochu svižnější, ale možná se pletu a je to jen radost že se ATI začíná věnovat víc linuxu.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: AMD Catalyst 8.7
« Odpověď #1 kdy: 22 Července 2008, 09:46:01 »
Večer určitě vyzkouším - momentálně jedu na 8-6.

P.S: Možná blbá otázka, ale co je ten Tvtime?
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: AMD Catalyst 8.7
« Odpověď #2 kdy: 22 Července 2008, 11:04:23 »
P.S: Možná blbá otázka, ale co je ten Tvtime?

Program na sledování televize (nahrávat neumí), který umí pěkně napravit neduhy TV obrazu.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: AMD Catalyst 8.7
« Odpověď #3 kdy: 22 Července 2008, 11:09:33 »
P.S: Možná blbá otázka, ale co je ten Tvtime?
Program na sledování televize (nahrávat neumí), který umí pěkně napravit neduhy TV obrazu.
Dík za info. Ptal jsem se, protože už asi 2 roky řeším na Atinách TV-out. A musím říct, že jsem zatím nic nevymyslel. S Radeonem 9200 nebyl na linuxu TV-out prakticky použitelný, nyní na HD2600XT nemůžu nastavit nazávisle rozlišení na TV (nezávisle od rozlišení plochy). Prostě tady má ATI pořád co dohánět.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325
Re: AMD Catalyst 8.7
« Odpověď #4 kdy: 22 Července 2008, 20:21:16 »
No s tim TV-outem. Taky mam problémy: jiný rozlišení pro TV taky nejsem schopen nastavit (no zatim sem se v tom ani nehrabal), takže se dá řešit změnou rozlišení u obou výstupů, ale pak mi běhaj na TV takový býlí pruhy (snad změnit frekvenci?). Takže pro TV používám Windows, ale tam sem nebyl schopnej nastavit něco jako klonování obrazovky, takže přepínám pomocí nadefinovaných kláves Alt + S a rozlišení mi to změní i na LCD. Ale ve Win nemám problém s těma pruhama, v ovladačích pro win je i něco jako redukce šumu pro tv-out. Jinak mam kartu Radeon X1650Pro PCIe. Jo a na těch nejnovějších ovladačích je nejzajímavější, že jsem je nainstaloval jako root v ATI grafickym průvodci, nemusel sem kompilovat žádný deb balíček.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6024
Re: AMD Catalyst 8.7
« Odpověď #5 kdy: 23 Července 2008, 00:34:11 »
Hm :-/ tak u mňa s Ati X1250 nejede Compiz. Prostě svítí jen bílá obrazovka. A to video ve fullscreen už bolo opravený s 8.6.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325
Re: AMD Catalyst 8.7
« Odpověď #6 kdy: 23 Července 2008, 21:05:55 »
No ta radost byla si zbytečně rychlá. Narazil sem na problém, že compiz fungoval super, ale nemohl jsem přepnout do metacity, takže video v pr... Tak sem se vrátil k starým dobrým :) 8-6,neměl sem na to nervy, ale budu ještě testovat. Jinak už mě celej compiz docela se.., uvažuju o Xfce, je to rychlý a udělam si to taky hezký jako Gnome-Compiz  ;)

cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325
Re: AMD Catalyst 8.7
« Odpověď #7 kdy: 23 Července 2008, 21:36:11 »
P.S.: Linux Mint Xfce 1.8. http://www.linuxmint.com/blog/?p=221

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6024
Re: AMD Catalyst 8.7
« Odpověď #8 kdy: 23 Července 2008, 22:59:16 »
Tak už jsem rozjel jinak 8.7 a vše funguje. Dokonce gl, gl2 a xv na video :) Compiz s fuulscreen hrou mi zatim neblíká. Ale už jsem zažil, že to na 8.6 začlo blikat pozdějá, tak to musím ještě otestovat. Akorat od 8.6 výš nejde přes Wine CS :(
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.