Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Neúspěšné povýšení systému na 8.04  (Přečteno 9188 krát)

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1639
Re: Neuspěšné povýšení systému na 8.04
« Odpověď #25 kdy: 23 Července 2008, 14:38:31 »
Spíš bych si položil otázku, zda je nutné dávat novější verzi. Pokud to nikdo nevyžaduje, nechal bych to.

Od 8.04 si slibuji novější verze programů (vím, že to jde i ručně, ale ne vždy se mi to podařilo) a zrychlení systémů.
Třeba u mě na PC je to nějaké líné :(.

Krtko, díky, vyzkouším ...

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Neuspěšné povýšení systému na 8.04
« Odpověď #26 kdy: 23 Července 2008, 14:39:19 »
Krtko: Až na tu obnovu sources.list dobrý. Nechtěl bych mít v Hardym zdroje z Gutsyho. ;)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
Re: Neuspěšné povýšení systému na 8.04
« Odpověď #27 kdy: 23 Července 2008, 14:56:45 »
2Milhouse: v tomto pripade som to skor bral ako reinstall systemu rovnakej verzie. a ked sa to tak vezme tak pri ubuntu su zdroje viacmenej stale tie iste akurat staci zmenit kodove oznacenie.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2473
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Neuspěšné povýšení systému na 8.04
« Odpověď #28 kdy: 23 Července 2008, 16:08:34 »

Odhalení příčiny neúspěšného povýšení na 8.04:

Tak tomu byste nevěřili! Kolega mi nedávno tajně vyměnil paměť v bedně z 1GB na 256 MB. Samozřejmě ani já, ani Ubuntu 7.10 jsme o ničem nevěděli. Je to vůl...

 ;D
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1639
Re: Neuspěšné povýšení systému na 8.04
« Odpověď #29 kdy: 23 Července 2008, 16:35:34 »
Ten je teda "kamarád" ...

Jak jsem se ptal na to stažení aktualizací po povýšení ubuntu na HH, tak když budu přecházet pomocí netu, tak to budu "tahat" 8.04.1?
Nebo jak to funguje.

imcon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Neuspěšné povýšení systému na 8.04
« Odpověď #30 kdy: 23 Července 2008, 17:34:04 »
Zdravím!

nejsem odborník na Linux ale rád bych ve firmě alespoň na některých počítačích přešel z Win na Linux.

Chci to tedy vyzkoušet na jednom notebooku. Vybral jsem si právě XBUNTU pro menší nároky.
Stáhl jsem si aktuální verzi, vapálil CD, nainstaloval, vše OK. Samozřejmě mi po instalaci systém našel potřebu updatovat cca 140 souborů/balíků (?). Nechal jsem to počítač dělat přes noc.
Ráno přijdu do práce a ... černá obrazovka. Restartuji počítač, přihlásím se, ale objeví se pouze výše zmiňovaná modrá obrazovka s kurzorem myši ale nic víc.
Jediný co jde je Ctrl-Alt-Fx. Ale to jsem v konzoli a tím pádem jsem skončil protože nemám čas studovat všechny jistě krásné ale časově neúnosné způsoby řádkové reinstalace atd...

Zkoušel jsem také různé recovery spuštění, ale pořád to stejné.

Upozorňuji, že mě nikdo v noci paměti na počítači neměnil.

Poradíte co ještě vyzkoušet? Reinstalovat? Nestane se potom ale po update to stejné?
Zkusit jinou distribuci? Nebo raději zůstat u WinXYZ ?

Děkuji za polopatické navedení, nechci to s Linuxem vzdát tak rychle.
« Poslední změna: 23 Července 2008, 17:48:32 od imcon »

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Neuspěšné povýšení systému na 8.04
« Odpověď #31 kdy: 23 Července 2008, 19:37:52 »
V první řadě nám popište HW. Černo mám na inteláckých grafikách i915 s ovladačem intel.

Možná, pokud to máte produkční ntb, nainstalujte si legální VirtualBox (emulátor) a tam to nainstalujete na 100% bez problémů. Je to i rychlé. V bezešvém módu ani nepoznáte, v jakém OS jste. :D

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

imcon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Neuspěšné povýšení systému na 8.04
« Odpověď #32 kdy: 23 Července 2008, 23:25:54 »
Díky za odpověď,

- instalaci jsem dělal na notebooku Gericom staršího data, konfiguraci ale z paaměti neznám, musím se podívat jinde, nicméně po instalaci z CD vše jelo (kromě touchpadu tam asi ubuntu nemá ovladač) včetně grafiky, problém nastal po reinstalaci - vše běží včetně grafického přihlášení, místo pracovní plochy xubuntu ale naběhne jen modrá obrazovka s kurzorem myši

- VirtuaBox je skvělý, bohužel se mi nepovedlo nastavit grafické rozlišení pro instalované Linuxy a taky se mi nepovedlo zprovoznit přenos USB prostředků, nicméně chci nainstalovat Linux naplno, v práci nechci jet pod VirtualBoxem - to nemá smysl

Má někdo dlaší nápad co s tím?

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Neuspěšné povýšení systému na 8.04
« Odpověď #33 kdy: 24 Července 2008, 08:32:20 »
Co je notebook staršího data? Já mám doma z roku 2005(šunka) a v práci z r.2002(ještě větší šunka) a Ubunťáci na to běží.

Zkuste při přihlášení použít volbu "bezpečné graf.přihlášení". Je to tam v rozbalovacím menu.

Pokud se nepodaří, zkusíme nastavit ovladač "vesa".

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

imcon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Neuspěšné povýšení systému na 8.04
« Odpověď #34 kdy: 24 Července 2008, 12:00:54 »
Takže ke konfiguraci NB (opisuji z faktury): Gericom OV-3; Pentium III; 1GHz; RAM 2x256 MB; HD 30 GB; DVD-ROM; Internal Eth.10/100; int modem.
Toto moc neřekne, jaký je čipset atd. z dokumentace nevyčtu.
Nevím jestli je problém v driverech když grafika jede (myš, přihlášení OK), spíš se správně nespustí  grafická plocha (nebo jak se tomu v Linuxu říká).

Nemáte nějaký směr jak postupovat? Opravdu se v Linuxu nevyznám a právě chci zjistit, jestli má smysl ho pro fiemní použití pořizovat - jinými slovy, jestli je spravovatelný za rozumné náklady.

Děkuji za snahu

PS: ten notebook stál v roce 2001 celých 68000 Kč! :-)

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Neuspěšné povýšení systému na 8.04
« Odpověď #35 kdy: 24 Července 2008, 13:35:51 »
Takže ke konfiguraci NB (opisuji z faktury): Gericom OV-3; Pentium III; 1GHz; RAM 2x256 MB; HD 30 GB; DVD-ROM; Internal Eth.10/100; int modem.
Toto moc neřekne, jaký je čipset atd. z dokumentace nevyčtu.
Nevím jestli je problém v driverech když grafika jede (myš, přihlášení OK), spíš se správně nespustí  grafická plocha (nebo jak se tomu v Linuxu říká).

Nemáte nějaký směr jak postupovat? Opravdu se v Linuxu nevyznám a právě chci zjistit, jestli má smysl ho pro fiemní použití pořizovat - jinými slovy, jestli je spravovatelný za rozumné náklady.

Děkuji za snahu

PS: ten notebook stál v roce 2001 celých 68000 Kč! :-)

Prepnete se do terminalu,
sudo nano /etc/X11/xorg.conf

v Section "Device" nastavte "Driver" na "vesa"

restartujte Xka pres ctrl+alt+backspace

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Neuspěšné povýšení systému na 8.04
« Odpověď #36 kdy: 24 Července 2008, 13:44:54 »
Takže ke konfiguraci NB (opisuji z faktury): Gericom OV-3; Pentium III; 1GHz; RAM 2x256 MB; HD 30 GB; DVD-ROM; Internal Eth.10/100; int modem.
Toto moc neřekne, jaký je čipset atd. z dokumentace nevyčtu.
Nevím jestli je problém v driverech když grafika jede (myš, přihlášení OK), spíš se správně nespustí  grafická plocha (nebo jak se tomu v Linuxu říká).

Nemáte nějaký směr jak postupovat? Opravdu se v Linuxu nevyznám a právě chci zjistit, jestli má smysl ho pro fiemní použití pořizovat - jinými slovy, jestli je spravovatelný za rozumné náklady.

Děkuji za snahu

PS: ten notebook stál v roce 2001 celých 68000 Kč! :-)
No než budete dělat různý "zábavný" pokusy, zkuste jednoduchou věc. Po spuštění Xubuntu až do "funkční" modré obrazovky po přihlášení dejte Alt+F2 a zadejte příkaz xfce4-panel a enter -> pokud nepomůže, můžete si dál hrát :).

imcon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Neuspěšné povýšení systému na 8.04
« Odpověď #37 kdy: 24 Července 2008, 14:52:14 »
Po spuštění Xubuntu až do "funkční" modré obrazovky po přihlášení dejte Alt+F2 a zadejte příkaz xfce4-panel a enter -> pokud nepomůže, můžete si dál hrát :).

Děkuji - tak takto dokáži grafické rozhraní (xfce4) spustit.
Nyní jsem restartoval počítač a - hle prostředí standardně naběhlo!

Děkuji za radu (i když mi není jasné co se stalo a jak se povedlo dát věci dopořádku).
« Poslední změna: 24 Července 2008, 14:54:29 od imcon »

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1639
Re: Neuspěšné povýšení systému na 8.04
« Odpověď #38 kdy: 30 Července 2008, 11:29:01 »
Provedl jsem upgrade na HH 8.04.1 čistou instalací s pomocí CD a s formátem / a ponecháním /home
Potřebné programy jsem doinstaloval a čeká mě postupné "dolaďování" (vždy, když se něco vyvrbí).
Když porovnám čistou instalaci a upgrade pomocí Aktualizace, tak zvažuji, že napříště vyzkouším to druhé.
Uživatele NTB, na kterém jsem upgrade prováděl, třeba zaskočilo, že dokumenty v OpenOffice vypadají jinak. No aby ne, když jsem nedoinstaloval fonty. Tiskárnu (HP1018) jsem rovně musel doinstalovávat. Podobných drobností bude více. Pokud má člověk rychlé připojení a neatypický HW je asi aktualizace přes internet výhodnější.
Neví  někdo, zda se budou aktualizovat na vyšší verze i programy, co jsou standartně v repositářích (třeba gThumb)?
Tady se řešilo třeba docílení stejného nastavení právě po upgrade ze 7.10 na 8.04
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=21846.0
a přechod pomocí Aktualizace (byť i ten má jistě mnoho úskalí) bude asi snažší a rychlejší.
« Poslední změna: 30 Července 2008, 11:31:29 od Luban »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.