Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s ovladačema od ATI v Hardy Heron  (Přečteno 2441 krát)

andrewl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Problém s ovladačema od ATI v Hardy Heron
« kdy: 22 Července 2008, 20:33:26 »
Ahoj prosím o radu. Mám notebook Asus F5rl s grafikou ATI Radeon Xpress 1100. Včera jsem si nainstaloval z LiveCD Hardyho Herona (když jsem totiž upgradoval z Gutsyho, aktualizace se sekla a systém už nenaběhl) a mam problém s nesvobodnýma ovladačema. Když nainstaluju a povolim nesvobodný ovladače pro ATI a potom systém restartuju, nejdřív všechno hlásí OK, ale už mi nenaběhne přihlašovací tabulka, zkrátka asi nenaběhne GNOME. Je tam jenom černo a nic se neděje. Pak musim spustit systém v recovery a dát Fix X server a pak to jde, ale ATI ovladače jsou zase pryč. Zkrátka mam pocit, že to s nima nefunguje, ale v Gutsy Gibonovi to šlo celkem bez problému.
Všechno jde sice OK se stávajícíma ovladačema, ale potřebuju zprovoznit 3D akceleraci abych mohl používat Compiz efekty a tam je myslim nutno použít ty ATI ovladače. Nevíte prosím někdo co s tím? Vám ovladače od ATI fungují?

cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325
Re: Problém s ovladačema od ATI v Hardy Heron
« Odpověď #1 kdy: 22 Července 2008, 20:52:06 »
No zkus Envy NG, nebo originál ovladače ATI http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Hardy_Installation_Guide. Nebo jak už sem někde psal ATI ovladače 8.7 jsem nainstaloval jako root spuštěním .run souboru (jenom ve vlastnostech změnit Oprávnění - umožnit spuštění souboru jako programu). Já měl úplně opačný problém Envy mi v Gutsy házelo černou obrazovku a ubuntu ovladače fungovaly bez problémů, akorát sem neměl Catalyst CC a compiz fungoval jen s xgl. S Hardy vidím pokrok i když to má taky mouchy a někdy to jsou pěkný masařky...

pivik

  • Host
Re: Problém s ovladačema od ATI v Hardy Heron
« Odpověď #2 kdy: 22 Července 2008, 21:00:16 »
jak píše kolega zkus envy ng, protože já mám ze dneška stejnou zkušenost po instalaci ubuntu na pc s ati grafikou - po instalaci nabízených nesvobodných ovladačů byla po restartu jen tma. po nainstalování ovladačů přes envy ng je to v pořádku.

andrewl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: Problém s ovladačema od ATI v Hardy Heron
« Odpověď #3 kdy: 22 Července 2008, 22:11:09 »
Dík za radu, nainstaloval jsem si ty ovladače a  efekty fungují, ale bohužel problém je v tom, že s těmahle ovladačema když mam zapnutý efekty, tak mi nefungujou videa. Když spustim film tak jde jenom zvuk a obraz je jenom černo. Když změním efekty vzhledu - žádné, tak videa fungují bez problému.. Nestalo se to někomu z Vás?

pivik

  • Host
Re: Problém s ovladačema od ATI v Hardy Heron
« Odpověď #4 kdy: 22 Července 2008, 22:15:41 »
compiz nedělá videím všeobecně dobře. já ho vůbec nepoužívám i přes to, že mi bezvadně funguje. buď rád, že jsi to rozběhal alespoň takhle..

andrewl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: Problém s ovladačema od ATI v Hardy Heron
« Odpověď #5 kdy: 22 Července 2008, 22:19:10 »
Škoda, protože to v Gutsy Gibonovi šlo v pohodě...

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Problém s ovladačema od ATI v Hardy Heron
« Odpověď #6 kdy: 23 Července 2008, 00:37:15 »
Přehoď to třeba na X11 ve video přehrávači . Nebo gl, gl2, vx. S jedním to pojede i s Compizem.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325
Re: Problém s ovladačema od ATI v Hardy Heron
« Odpověď #7 kdy: 23 Července 2008, 21:32:01 »
Takhle fungujem asi všichni, co používaj compiz a ATI. Pro video a hry compiz vypni  :'(

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Problém s ovladačema od ATI v Hardy Heron
« Odpověď #8 kdy: 24 Července 2008, 09:35:38 »
Takhle fungujem asi všichni, co používaj compiz a ATI. Pro video a hry compiz vypni  :'(
S nejnovějšími ovladači to prý již ve fullscreenu nebliká ani s compizem! (je o tom někde tady na fóru vlákno). Osobně jsem nezkoušel, budu mít čas snad o víkendu.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Problém s ovladačema od ATI v Hardy Heron
« Odpověď #9 kdy: 24 Července 2008, 15:34:44 »
Mně to neblikalo ani s 8.6 na fullscreen a Compiz. NAvíc mi teď jde i xv, gl a gl2 :D
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.