Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: S efektama mi nejdou přehrávat filmy  (Přečteno 2945 krát)

andrewl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
S efektama mi nejdou přehrávat filmy
« kdy: 22 Července 2008, 21:58:10 »
Ahoj, stala se mi dost divná věc. V Ubuntu Hrady Heron jsem konečně zprovoznil grafické efekty tím, že jsem si naistaloval ovladače přes EnvyNG, abych mohl spusti Compiz. Všechno zprvu fungovalo skvěle, ale ejhle když jsem zkoušel spustit filmy, ta jsem zjistil, že je místo obrazu tma.... film běží, zvuk jede normálně, ale neni nic vidět. Když dám efekty vzhledu - žádné tak to jede normálně... nestalo se někomu něco podobného nebo nevíte co s tím?? Mam notebook Asus F5rl s grafikou ATI Radeon  Xpress 1100

andrewl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: S efektama mi nejdou přehrávat filmy
« Odpověď #1 kdy: 23 Července 2008, 00:13:45 »
Přišel jsem ještě na to, že když to třeba spustim v Totemu a dám celou obrazovku, tak je obraz vidět jenom když nehejbu s myší, ale jakmile pohnu myší tak obraz zmizí a objeví se až asi po 10 vteřinách co s ní nehejbu... V MP Playeru to funguje taky jenom na celou obrazovku a s myší hýbat můžu. Al jakmile kliknu tak to taky mizí... Máte někdo podobnou zkušenost, příadně nevíte co s tim???

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: S efektama mi nejdou přehrávat filmy
« Odpověď #2 kdy: 23 Července 2008, 10:21:11 »
Je to problém s Compizem. Buď to musíte vydrřet, a nebo na přehrávání videí vypínat compiz.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: S efektama mi nejdou přehrávat filmy
« Odpověď #3 kdy: 23 Července 2008, 10:37:24 »
No jedině by mohlo pomoci ještě (nevím jak v jiných přehrávačích) v mplayer v preferences, záložka video, nastavit X11.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: S efektama mi nejdou přehrávat filmy
« Odpověď #4 kdy: 23 Července 2008, 10:41:23 »
No jedině by mohlo pomoci ještě (nevím jak v jiných přehrávačích) v mplayer v preferences, záložka video, nastavit X11.
Šmarjá, na to jsem úplně zapoměl. Alespoň, že na tom ATI usilovně pracuje - co vím, tak ještě s ovladači 8-5 blikalo video jak v okně, tak ve fullscreenu. Nyní je už náběh na "neblikání" ve fullscreenu.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

steinbauer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
    • Paparazzi.cz
Re: S efektama mi nejdou přehrávat filmy
« Odpověď #5 kdy: 01 Listopadu 2008, 13:02:14 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.