Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problem s USB extermin diskem a NTFS oddilama  (Přečteno 1442 krát)

Migi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Problem s USB extermin diskem a NTFS oddilama
« kdy: 23 Července 2008, 11:00:32 »
Dobry den, chtel jsem se zeptat, kdyz jsem nainstoval Ubuntu 8.04, udelal jsem si pripojne body na sve windowssovke disky, ale kdyz do nich chci juknout, chce to me nejake heslo...a kdyz jsem zkusil pripojit externi usb disk tak ho to taky nepripojilo a vyhodilo tohle (http://uloz.to/599471/Obrazovka-gnome-mount.png) dekuji za odpoved.
Když já nejsu drzý ja su pouze upřímný.
Aneb proč lidi nechtějí slyšet pravdu.
Lenovo E480, Ubuntu 20.04 / 64 bit

Migi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Re: Problem s USB extermin diskem a NTFS oddilama
« Odpověď #1 kdy: 23 Července 2008, 11:36:38 »
tak uz jsem to poresil a to tak ze jsem externi disk musel spravne odpojit ve windowsech :-) a pak v linuxu uz mi to slo a s tema oddilama, nasel jsem postup jak pripojit ntfs disky na wiki a pak stacil jen restart a slo to  ;)
Když já nejsu drzý ja su pouze upřímný.
Aneb proč lidi nechtějí slyšet pravdu.
Lenovo E480, Ubuntu 20.04 / 64 bit

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Problem s USB extermin diskem a NTFS oddilama
« Odpověď #2 kdy: 23 Července 2008, 11:38:22 »
Dejte sem výpisy:
Citace
sudo fdisk -l
Citace
cat /etc/fstab
Citace
cat /etc/mtab

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Jirina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 126
Re: Problem s USB extermin diskem a NTFS oddilama
« Odpověď #3 kdy: 23 Července 2008, 21:14:38 »
Dobry den, chtel jsem se zeptat, kdyz jsem nainstoval Ubuntu 8.04, udelal jsem si pripojne body na sve windowssovke disky, ale kdyz do nich chci juknout, chce to me nejake heslo...a kdyz jsem zkusil pripojit externi usb disk tak ho to taky nepripojilo a vyhodilo tohle (http://uloz.to/599471/Obrazovka-gnome-mount.png) dekuji za odpoved.
Co je to zas za dotaz? Vždyť v tom okně, které je na tom TVÉM SCREENSHOTU máš přesně napsané čím to je a jak to vyřešit.
Dell Latitude E6400, Ubuntu 13.10 + W8.1

premet

  • Host
Re: Problem s USB extermin diskem a NTFS oddilama
« Odpověď #4 kdy: 23 Července 2008, 21:38:15 »
Dobry den, chtel jsem se zeptat, kdyz jsem nainstoval Ubuntu 8.04, udelal jsem si pripojne body na sve windowssovke disky, ale kdyz do nich chci juknout, chce to me nejake heslo...a kdyz jsem zkusil pripojit externi usb disk tak ho to taky nepripojilo a vyhodilo tohle (http://uloz.to/599471/Obrazovka-gnome-mount.png) dekuji za odpoved.
Co je to zas za dotaz? Vždyť v tom okně, které je na tom TVÉM SCREENSHOTU máš přesně napsané čím to je a jak to vyřešit.
Já bych zase tak nevyšiloval ne každý tomu všemu rozumí a tak se pro jistotu zeptá  ;)

Jinak další možností než se přepínat do Windows je nainstalovat si balík ntfsprogs a pak spustit
Kód: [Vybrat]
sudo ntfsfix /dev/sdxy pokud chápeš prostě název toho oddílu z WIndows. Zjistíš to třeba z výpisu
Kód: [Vybrat]
sudo fdisk -l

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.