Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Synaptic píše : Nebude možné provést žádné změny.  (Přečteno 1959 krát)

Zixi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Synaptic píše : Nebude možné provést žádné změny.
« kdy: 23 Července 2008, 19:34:34 »
Dobrý den, tak mám zase problémek  :-[ ::)
 Když chci spustit synaptic přes systém/správa/správce balíku synaptic tak po kliknutí 1 sekundu problikne, a pak se zavře. Zkoušel jsem podle návodu, co byl zde na fóru, spustit synaptic přes terminál, tohle mi to vyhodilo: ( ve varovném okně:
Citace
Nebude možné provést žádné změny. Můžete však stále exportovat označené změny nebo vytvořit pro ně skript pro stažení.
), ( v terminálu:
Citace
(synaptic:6312): Gtk-WARNING **: Nelze nalézt systém motivů v module_path: "aurora",
). Mám tušení že to bude tím, že mi při zadání příkazu sudo vypíše tohle: 
Citace
janko@janko-desktop:~$ sudo -i
                                                                               sudo: /etc/sudoers is mode 0777, should be 0440
Děkuji
Přeji hezký zbytek dne
          Zixi

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Synaptic píše : Nebude možné provést žádné změny.
« Odpověď #1 kdy: 23 Července 2008, 20:01:50 »
Do "recovery mode" a tam:

Citace
chgrp 0440 /etc/sudoers

Teď mě napadá, nejte ten, co si změnil práva v / ? Pokud ano, viz moje rada s přeinstalací jinde...  8)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Zixi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: Synaptic píše : Nebude možné provést žádné změny.
« Odpověď #2 kdy: 23 Července 2008, 20:11:07 »
Do "recovery mode" a tam:

Citace
chgrp 0440 /etc/sudoers

Teď mě napadá, nejte ten, co si změnil práva v / ? Pokud ano, viz moje rada s přeinstalací jinde...  8)

Ano to jsem já amatér ::)  :-[
Zkoušel jsem to podle jednoho tematu http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=6592.0  : recorvery mod a následovně  chown -R root:root /etc
ale nějak to nefunguje  ??? tak jdu vyzkoušet ten Váš
Přeji hezký zbytek dne
          Zixi

Zixi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: Synaptic píše : Nebude možné provést žádné změny.
« Odpověď #3 kdy: 23 Července 2008, 20:43:26 »
bohužel to nefunguje  :'(  příkaz sudo do příkazové řádky zadávat nemohu (mám špatne práva v /etc) takže nevím co s tím  ??? . V recorvery modu jsem zkoušel tu prvni možnost (najelo mi grafické prostředí a poté jsem zkoušel tu třetí možnost-příkazová řádka). Asi budu muset reinstalnout  :-[
Přeji hezký zbytek dne
          Zixi

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Synaptic píše : Nebude možné provést žádné změny.
« Odpověď #4 kdy: 23 Července 2008, 21:27:16 »
Jop...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

JohnyN

  • Host
Re: Synaptic píše : Nebude možné provést žádné změny.
« Odpověď #5 kdy: 23 Července 2008, 22:12:04 »
Dobrý večer prajem,
neskúšali ste na miesto sudo použiť príkaz su, aby ste sa mohli prihlásiť ako root a zmeniť to cez neho? Samozrejme, ak máte vytvorené rootovské heslo. Ak nie, tak inak ako so sudo ho nevytvoríte.

Zixi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: Synaptic píše : Nebude možné provést žádné změny.
« Odpověď #6 kdy: 25 Července 2008, 18:09:07 »
Dobrý večer prajem,
neskúšali ste na miesto sudo použiť príkaz su, aby ste sa mohli prihlásiť ako root a zmeniť to cez neho? Samozrejme, ak máte vytvorené rootovské heslo. Ak nie, tak inak ako so sudo ho nevytvoríte.

Tak jsem to zkusil i s tím a nic  :-[
Přeji hezký zbytek dne
          Zixi

Zixi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: Synaptic píše : Nebude možné provést žádné změny.
« Odpověď #7 kdy: 25 Července 2008, 18:42:19 »
Tady: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=6592.15 ten poslední příspěvek nevím jak ho mám udělat. Po spuštění recorvery módu mi naběhne nabídka, nevím co mám vybrat (první je resume as root - nebo tak nějak, nepamatuji si to přesně, potom jsou tam další možnosti). Prosím pomozte nechce se mi dělat zatím znovu reinstal, nemám kam dát data, musel bych znovu sehnat disk  :-\ .
Přeji hezký zbytek dne
          Zixi

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Synaptic píše : Nebude možné provést žádné změny.
« Odpověď #8 kdy: 25 Července 2008, 18:52:22 »
Vsadím se s vámi o pivo, že ten reinstal uděláte. :) MAlé upozornění, až tak nastane, oddělte si systém / od /home.

Příkazová řádka je to "Drop line as Root" nebo tak nějak. Nechci kvůli tomu restartovat komp. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Zixi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: Synaptic píše : Nebude možné provést žádné změny.
« Odpověď #9 kdy: 26 Července 2008, 14:07:28 »
Vsadím se s vámi o pivo, že ten reinstal uděláte. :) MAlé upozornění, až tak nastane, oddělte si systém / od /home.

Příkazová řádka je to "Drop line as Root" nebo tak nějak. Nechci kvůli tomu restartovat komp. :)

Tak máte pivo  :) . Reinstal jsem udělal, ale kdyby na to někdo náhodou přišel, jak to udělat, myslím že by bylo dobré to sem napsat pro ostatní.
Přeji hezký zbytek dne
          Zixi

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.