Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: konfiguracia pc na ubuntu  (Přečteno 1860 krát)

djkremik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
konfiguracia pc na ubuntu
« kdy: 25 Července 2008, 09:00:42 »
Uz dost dlho snorim po internete a hladam operacny system ktory by siel na mojom starcekovy pc530 procesor 380ram a nejaky disk 10Giga, alebo ho mam vyradit alebo mate aj nejaku verziu ubuntu ktora by mi chodila tak aby som si nemusel ist varit kavu pokim mi nacita nejake programi, ked nieco robim tak mam otvorene aj4-6 programou. danix ide na zeninom pc ale moja ramka to nestiha. tak co mi prosim poradite.
dakujem
 ???

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: konfiguracia pc na ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 25 Července 2008, 09:46:11 »
Ani nemusíte odinstalovávat Danix. Nainstalujte si nějaké lehčí grafické prostředí. Dobrý kompromis je Xfce4. Najdeteho určo v repozitářích Danixu. Pak se jen odhlašte, zvolte při přihlašování v menu Xfce4 a je to.

Jinak u Ubuntu to je varianta Xubuntu.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: konfiguracia pc na ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 25 Července 2008, 09:57:27 »
Jde o to, co je těch 4 - 6 programů zač.

Na 400Mhz/256RAM/Matrox G200 jsem instaloval debian etch a jede tam překvapivě (v kontextu hardwaru) svižně - dokonce jsem ho pak ani nějak výrazně neočesával, ač jsem to měl v plánu. Ten stroj ale slouží jen na internet (opera, firefox) a přehrávání mp3, i když openoffice taky naběhne v ještě rozumné době a je použitelná.

djkremik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re: konfiguracia pc na ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 25 Července 2008, 15:15:10 »
Ani nemusíte odinstalovávat Danix. Nainstalujte si nějaké lehčí grafické prostředí. Dobrý kompromis je Xfce4. Najdeteho určo v repozitářích Danixu. Pak se jen odhlašte, zvolte při přihlašování v menu Xfce4 a je to.

Jinak u Ubuntu to je varianta Xubuntu.

otazka znie co je to laksie graficke prostredie, danix ma zena na susednom pocitaci . pouzivate na mna tazke nazvy ,co je to graficke prostredie xfce4. poprosim ta to vysvetlit laikovy po lopate aby som to pochopil. dakujem, smola je ta ze ovladam dobre xp a trochu danix a mal som aj mandrivu len chvilu. monentalne mam win xp  a rad by som ho delete, dakujem

Martin - ViPEr*CZ*

Re: konfiguracia pc na ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 25 Července 2008, 15:32:05 »
Ani nemusíte odinstalovávat Danix. Nainstalujte si nějaké lehčí grafické prostředí. Dobrý kompromis je Xfce4. Najdeteho určo v repozitářích Danixu. Pak se jen odhlašte, zvolte při přihlašování v menu Xfce4 a je to.

Jinak u Ubuntu to je varianta Xubuntu.

otazka znie co je to laksie graficke prostredie, danix ma zena na susednom pocitaci . pouzivate na mna tazke nazvy ,co je to graficke prostredie xfce4. poprosim ta to vysvetlit laikovy po lopate aby som to pochopil. dakujem, smola je ta ze ovladam dobre xp a trochu danix a mal som aj mandrivu len chvilu. monentalne mam win xp  a rad by som ho delete, dakujem
Lehčí = méně náročné na hardware
xfce je jedním z nich = http://www.xfce.org/
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: konfiguracia pc na ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 25 Července 2008, 17:13:34 »
Abych to shrnul. Ve WinXP můžete mít jen jeden styl grafického znázornění desktopu. V GNU/Linuxu jich je mnoho. Některé jsou více a některé méně náročné na výkon PC. Xfce4 je někde mezi těmito dvěma skupinami. Viz oba dva odkazy, které jsme uvedli.

Jak se instaluje v Danixu zjistíte v jejich dokumentaci. Ale oba dva systémy(Ubuntu a spol.) vycházejí z Debianu, tudíž je to prakticky totéž.

Více si můžete pro začátek přečíst např. v návodech:
http://wiki.ubuntu.cz/Instalace%20program%C5%AF
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99echod%20z%20Windows%20na%20Ubuntu

Nebojte se zeptat, kdyžtak poradíme. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.