Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Ubuntu do PC s 2-mi Windows (XP a 98SE)  (Přečteno 1784 krát)

Brambo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Instalace Ubuntu do PC s 2-mi Windows (XP a 98SE)
« kdy: 27 Července 2008, 12:10:15 »
Zdravím. U počítače, kde jsem měl dříve Ubuntu 8.04 jsem měnil disk se zaváděcím sektorem. Na tento disk jsem nainstaloval Windows 98SE a pak Win XP Pro, takže jsem měl multiboot 98 a XP. Po nové instalaci Ubuntu 8.04 na druhý disk zavaděč Ubuntu nevzal v potaz 2 OS Windows a nechal mi na výběr pouze XP a různé režimy Ubuntu. 98 na tomto ne úplně nejnovějším PC chci mít kvůli leteckým simulátorům od Janes, které pod XP moc neběhaly, nebo běhaly s omezeními.

Poraďte nástroj nebo způsob, jak nastavit multiboot, aby byly na výběr Windows 98, Windows XP a Ubuntu.   
Linux PC: Cel. Tualatin 1,4 GHz 512 MB SDRAM, 80G HDD (Win98SE + Win XP Pro), 20 GB HDD (Ubuntu), GeForce 4Ti 128 MB, DVD-RW, FDD, Ubuntu 8.04.

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: Instalace Ubuntu do PC s 2-mi Windows (XP a 98SE)
« Odpověď #2 kdy: 27 Července 2008, 18:34:21 »
A pokud zvolíš v GRUBu XP tak rovnou začnou nabíhat? Mně to přehodilo do nabídky Windows a tam byl na výběr mezi 98 a XP.

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: Instalace Ubuntu do PC s 2-mi Windows (XP a 98SE)
« Odpověď #3 kdy: 27 Července 2008, 20:01:47 »
A pokud zvolíš v GRUBu XP tak rovnou začnou nabíhat? Mně to přehodilo do nabídky Windows a tam byl na výběr mezi 98 a XP.

To už je záležitost woken, takhle to funguje správně.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

Brambo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Instalace Ubuntu do PC s 2-mi Windows (XP a 98SE)
« Odpověď #4 kdy: 27 Července 2008, 20:02:27 »
Děkuji za rady, je to jak říká Vetinari.
Linux PC: Cel. Tualatin 1,4 GHz 512 MB SDRAM, 80G HDD (Win98SE + Win XP Pro), 20 GB HDD (Ubuntu), GeForce 4Ti 128 MB, DVD-RW, FDD, Ubuntu 8.04.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.