Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Ktorý notebook by ste zobrali vy? [bez ohľadu na cenu]

FUJITSU-SIEMENS ESPRIMO M9400
0 (0%)
HP Pavilion dv6830
1 (33.3%)
IBM Lenovo ThinkPad N200
2 (66.7%)
FUJITSU-SIEMENS FS EsprimoM V5505
0 (0%)

Celkem hlasů: 3

Autor Téma: Pomoc s nákupom notebooku  (Přečteno 5380 krát)

JohnyN

  • Host
Pomoc s nákupom notebooku
« kdy: 27 Července 2008, 14:02:31 »
Zdravím,
chystám sa v najbližšej dobe kúpiť NB na vysokú. Podmienkou je cena do 30000 Sk a funkčnosť Ubuntu  :)
Chcem ho využívať na programovanie (chystám sa na štúdium IT na ČVUT v Prahe), prehrávanie filmov a streamovej TV, mp3, net, IM, Skype.

Procesor: Intel Core 2 Duo
RAM >= 2GB
HDD >= 80GB

Nemusí mať integrovanú webkamerku, nepotrebujem ani compiz, takže v pohode aj nejaká integrovaná grafika.

Zatiaľ rozmýšľam nad HP Pavilion dv6830, prip. lacným HP 530.

Môže byť aj bez OS, pretože Ubuntu si tam hodím sám a Windows budem mať pravdepodobne zo školy.
Ďakujem za každú radu  ;)
Prajem pekný deň

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: Pomoc s nákupom notebooku
« Odpověď #1 kdy: 27 Července 2008, 14:08:01 »
Já se právě teď rozmýšlím mezi těmito:
http://hp.gigacomputer.cz/cs/zbozi/26347-hp-compaq-6720s.html
http://hp.gigacomputer.cz/cs/zbozi/26347-hp-compaq-6720s.html

Cena mi přijde až moc dobrá, ten první je trochu pod tvé HW nároky, ten dole je splňuje a stojí jen okolo 14 tisíc s DPH. Podle databáze na Abclinuxu není na Linuxu problém ani s jedním z nich.
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Pomoc s nákupom notebooku
« Odpověď #2 kdy: 27 Července 2008, 14:48:41 »
radši kup značkový notebook, který ho znáš....jsem blbec koupil E-System a která grafická karta je nepodporovaná a radši počkám ať ve firmě uvolní...
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

JohnyN

  • Host
Re: Pomoc s nákupom notebooku
« Odpověď #3 kdy: 27 Července 2008, 14:52:58 »
Já se právě teď rozmýšlím mezi těmito:
http://hp.gigacomputer.cz/cs/zbozi/26347-hp-compaq-6720s.html
http://hp.gigacomputer.cz/cs/zbozi/26347-hp-compaq-6720s.html

Cena mi přijde až moc dobrá, ten první je trochu pod tvé HW nároky, ten dole je splňuje a stojí jen okolo 14 tisíc s DPH. Podle databáze na Abclinuxu není na Linuxu problém ani s jedním z nich.

Myslím, že aj ten 6720s by bohato splňoval moje nároky, nakoľko 2GB RAM má, 120 disk, aj procák je v pohode. Cena sa mi ale zdá veľmi nízka, za takúto cenu ho nikde na Slovensku neviem nájsť  :(
Skontroluj pls ten druhý link, pretože obidva odkazuju na rovnakú stránku.
Dik

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: Pomoc s nákupom notebooku
« Odpověď #4 kdy: 27 Července 2008, 15:28:28 »
Ajo, promiň, ten druhý je tento - http://hp.gigacomputer.cz/cs/zbozi/25121-hp-compaq-6820s.html
Taky se mi ta cena zdá dost nízká, ale nenašel jsem nic, co by nasvědčovalo tomu, že se jedná o podvod nebo že by v tom byl nějaký háček.
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Pomoc s nákupom notebooku
« Odpověď #5 kdy: 27 Července 2008, 15:33:30 »
radši podívej na czc.cz  ;) alza.cz nedoporučuji
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: Pomoc s nákupom notebooku
« Odpověď #6 kdy: 27 Července 2008, 15:55:03 »
Proč ne? Alza.cz je největší český obchod s výpočetní technikou a ceny nemají špatné.
Jinak pokud si někdo koupí jeden z těch dvou notebooků, tak by bylo dobrý kdyby sem pak napsal recenzi :)
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Pomoc s nákupom notebooku
« Odpověď #7 kdy: 27 Července 2008, 16:08:52 »
Proč ne? Alza.cz je největší český obchod s výpočetní technikou a ceny nemají špatné.
Jinak pokud si někdo koupí jeden z těch dvou notebooků, tak by bylo dobrý kdyby sem pak napsal recenzi :)
Alza.cz je pravda je levnější ale pořád je rozbitý notebook atd....
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Pomoc s nákupom notebooku
« Odpověď #8 kdy: 27 Července 2008, 16:17:23 »
pokud chcete i hrát hry, doporučuji notebooky toshiba... Ale je to na úkor mobility, baterie mi v linuxu vydrží o 40% méně, než ve Vistě...
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

wam]Spider007

  • Host
Re: Pomoc s nákupom notebooku
« Odpověď #9 kdy: 27 Července 2008, 16:26:33 »
pokud chcete i hrát hry, doporučuji notebooky toshiba... Ale je to na úkor mobility, baterie mi v linuxu vydrží o 40% méně, než ve Vistě...
tak ja mam toshibu tiez a vo Viste bateria cca. 4 hod a v Ubuntu aj 5 hod.
Inak s mojou Toshibou som v ubuntu co sa tyka HW problemy zatial nemal. Bluetooth som v 8.04 neskusal, ale v 7.10 to bola asi jedina vec, ktora mi nesla...takze doporucujem.

ja som kupoval tu: http://notebooktrade.sk/
je to v BA, ale dovoz pekne az domov.

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: Pomoc s nákupom notebooku
« Odpověď #10 kdy: 27 Července 2008, 18:37:56 »
Zkus tohle:
http://lenovo.mironet.cz/lenovo-tp-r61-t8100--2gb--160gb--dvdrw--154quotxpp+dp80780/

na práci ideální velké rozlišení 1680x1050, všechny Tvoje ostatní požadavky to spňuje taky. Akorát nevím, zda se vejdeš do ceny, nechce se mi to přepočítávat ;).

Bedbord

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: Pomoc s nákupom notebooku
« Odpověď #11 kdy: 27 Července 2008, 22:48:17 »
já si taky teďka budu pořizovat ntb na vejškua  spíš uvažuju nad tablet pc .. .. já všema 10 neumim psát tak rychle abych jsem si zapisoval všecho a hlavně už vidim jak si grafy atd budu kreslit myší .. to je stokrát lepší si to krásně namalovat tužkou a nebou si už nemusim do školy nic tahat, žádnej sešit atd adt ...  já vim že jsou všechny drahy ale třeba Mivvy 470 nebo nějakej z Umax se daj použít .. nebo potom nějakej bazarovej .... nevim jak je to s Linuxem na těhlech počítačích ale stejnak je lepší xp páč tam jsou takový ty tabletový vychytávky ...

JohnyN

  • Host
Re: Pomoc s nákupom notebooku
« Odpověď #12 kdy: 28 Července 2008, 10:46:02 »
já si taky teďka budu pořizovat ntb na vejškua  spíš uvažuju nad tablet pc .. .. já všema 10 neumim psát tak rychle abych jsem si zapisoval všecho a hlavně už vidim jak si grafy atd budu kreslit myší .. to je stokrát lepší si to krásně namalovat tužkou a nebou si už nemusim do školy nic tahat, žádnej sešit atd adt ...  já vim že jsou všechny drahy ale třeba Mivvy 470 nebo nějakej z Umax se daj použít .. nebo potom nějakej bazarovej .... nevim jak je to s Linuxem na těhlech počítačích ale stejnak je lepší xp páč tam jsou takový ty tabletový vychytávky ...

Tiež sa mi páči Tablet, ale ako tablet ho s Ubuntu asi použiť nebudem môcť  :(
Navyše, lacné tablety sú len od nejakých neznámych značiek.. to si radšej kúpim skener  :D

Zkus tohle:
http://lenovo.mironet.cz/lenovo-tp-r61-t8100--2gb--160gb--dvdrw--154quotxpp+dp80780/

na práci ideální velké rozlišení 1680x1050, všechny Tvoje ostatní požadavky to spňuje taky. Akorát nevím, zda se vejdeš do ceny, nechce se mi to přepočítávat ;).

Páči sa mi, dokonca som našiel aj tému na ubuntuforums.org, podľa ktorej by Hardy mal bežať bez problémov. Avšak v SR som ho našiel najlacnejšie za 35000 Sk. Mám možnosť si ho kúpiť aj z ČR, ale rok ho budem používať v SR, ak sa niečo s ním stane, nechce sa mi ísť reklamovať ho do ČR.

pokud chcete i hrát hry, doporučuji notebooky toshiba... Ale je to na úkor mobility, baterie mi v linuxu vydrží o 40% méně, než ve Vistě...

Hry ma veľmi nezaujímajú, skôr potrebujem výkon na kompilovanie, prehrávanie TV streamov zo školskej siete apod.

Ajo, promiň, ten druhý je tento - http://hp.gigacomputer.cz/cs/zbozi/25121-hp-compaq-6820s.html
Taky se mi ta cena zdá dost nízká, ale nenašel jsem nic, co by nasvědčovalo tomu, že se jedná o podvod nebo že by v tom byl nějaký háček.

Vďaka

Záver
Čo by ste mi poradili? HP Pavilion dv6830 alebo radšej nejaký lacnejší IBM Lenovo Thinkpad?

Má tu niekto HP Pavilion s Ubuntu? Aké máte skúsenosti?


Veľmi pekne ďakujem všetkým, ktorí tu prispeli  ;)

wam]Spider007

  • Host
Re: Pomoc s nákupom notebooku
« Odpověď #13 kdy: 28 Července 2008, 10:48:56 »
Záver
Čo by ste mi poradili? HP Pavilion dv6830 alebo radšej nejaký lacnejší IBM Lenovo Thinkpad?

na to staci rovnica
IBM > HP :)

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: Pomoc s nákupom notebooku
« Odpověď #14 kdy: 28 Července 2008, 10:59:19 »
Citace
IBM > HP
tohle je samozřejmě nesmysl. Díly jsou u obou notebooků stejné dílenské zpracování taktéž. Dnes je nejdůležitější servis a ten je u obou značek podobný. Ani jeden výrobce nenabízí možnost koupit bez OS (myslím u nás), takže se rozhodníi podle ceny/vybavení. Zkus si někde ty notebooky fyzicky ošahat (v Praze to nabízí třeba mironet), ta N200 je pěknej plasťák, s R či T řadou se to vůbec nedá srovnat.

P.S. Můj názor je, že ten HP je dost předraženej. Zkus se podívat ještě po Acerech/Asusech. Vychází o dost výhodněji, akorát bývá problém servis, ale některé firmy (opět mironet :))nabízí přednostní servis do 4 dnů.

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Pomoc s nákupom notebooku
« Odpověď #15 kdy: 28 Července 2008, 11:02:12 »
......
...Acerech/..........
Acer bych nedoporučil. Protože mají s tím problémy. Musí udělat noapic atd... Acer je levný ale je to pravda ale nevyhovuje mi to. Asus bych vzal...
Já mám nejradši Fujsti-Siemens
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

JohnyN

  • Host
Re: Pomoc s nákupom notebooku
« Odpověď #16 kdy: 28 Července 2008, 11:02:35 »
Záver
Čo by ste mi poradili? HP Pavilion dv6830 alebo radšej nejaký lacnejší IBM Lenovo Thinkpad?

na to staci rovnica
IBM > HP :)

Áno, ale
  • za cenu 27 990 Sk mám HP Pavilion 3GB RAM, 250GB HDD, nVIDIA GS 8400 256MB, Sound Blaster Pro 16bit
  • za cenu 27 732 Sk mám IBM Lenovo ThinkPad 1GB RAM, 160GB HDD, nVIDIA 7300 256MB, SoundMAX Integrated HD Audio
    O Ubuntu 8.04 na tomto NB:
    Citace
    Nejde zvuk, uspávání neráguje, hibernace nejde. Nefunguje (není k nalezení) regulace frekvence procesoru

JohnyN

  • Host
Re: Pomoc s nákupom notebooku
« Odpověď #17 kdy: 28 Července 2008, 11:05:42 »
......
...Acerech/..........
Acer bych nedoporučil. Protože mají s tím problémy. Musí udělat noapic atd... Acer je levný ale je to pravda ale nevyhovuje mi to. Asus bych vzal...
Já mám nejradši Fujsti-Siemens

Fujitsu-Siemens mi tiež napadá ako alternatíva, ale neviem, ako je to s kompatibilitou Ubuntu. Ak budú problémy s čítačkou prstou či webkamerou, to ešte prežijem. Ale ak bude problém s hibernáciou/suspendáciou, tak to nemôžem zobrať.

Nepoznám nikoho, kto má Fujitsu-Siemens. Fermata má FS s Ubuntu a všetko v pohode, ale nemá iba šťastie na model?.. idem hľadať nejaké Fujitsu  :D

EDIT: Našiel som zaujímavý model FUJITSU-SIEMENS ESPRIMO M9400, ktorý by mohol byť kompatibilný aj s Ubuntu podľa tohto testu s Gutsym. Avšak zdá sa, že je tu problém s pripojením slúchatiek. Po pripojení neprestanú zabudované repráčiky hrať  :( Autor článku odporúča prekompilovať kernel, čo by sa mi nechcelo. Dúfam, že v Hardym to funguje  :)

Vďaka ešte raz všetkým, ktorí zatiaľ prispeli  ;)
« Poslední změna: 28 Července 2008, 11:22:55 od Ján Nosko »

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Pomoc s nákupom notebooku
« Odpověď #18 kdy: 28 Července 2008, 11:25:39 »

EDIT: Našiel som zaujímavý model FUJITSU-SIEMENS ESPRIMO M9400, ktorý by mohol byť kompatibilný aj s Ubuntu podľa tohto testu s Gutsym. Avšak zdá sa, že je tu problém s pripojením slúchatiek. Po pripojení neprestanú zabudované repráčiky hrať  :( Autor článku odporúča prekompilovať kernel, čo by sa mi nechcelo. Dúfam, že v Hardym to funguje  :)

Vďaka ešte raz všetkým, ktorí zatiaľ prispeli  ;)

no, rozhodni a nebo udělej anketu...my zahlasujeme...nebylo taky špatní nápad...hlavně jestli tobě vyhovuje...
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Re: Pomoc s nákupom notebooku
« Odpověď #19 kdy: 28 Července 2008, 11:38:30 »
Doporučuji se koukat i na váhu notebooku. (tahat se s 2kg nebo 3,5kg po městě atd je docela znát!)

Ubuntu na 8.04 na Aceru (byť docela špatná značka) za 8 tisíc fičí úplně luxusně a v konfiguraci dostačující na běžnou práci. /ale ta značka a je těžkej a s nižší konfigurací, ale ta cena... :-) /  

PS: samozřejmě bych si to nikdy pro sebe nekoupil a nedoporučuji...
« Poslední změna: 28 Července 2008, 11:41:22 od Czario »

cinan

Re: Pomoc s nákupom notebooku
« Odpověď #20 kdy: 28 Července 2008, 11:40:29 »
http://stavcomp.ekatalog.biz/zbozi/fs-esprimom-v5505-c2dt5250-15-4-1x1024-80-x3100-li/detail.aspx?p=z:104993 lacny Fujitsu-Siemens, suspend funguje, aj hibernacia. Ale neviem ako su na tom ostatne modely
Blog-zapisky: http://blog.cinan.sk/

JohnyN

  • Host
Re: Pomoc s nákupom notebooku
« Odpověď #21 kdy: 28 Července 2008, 11:43:33 »
http://stavcomp.ekatalog.biz/zbozi/fs-esprimom-v5505-c2dt5250-15-4-1x1024-80-x3100-li/detail.aspx?p=z:104993 lacny Fujitsu-Siemens, suspend funguje, aj hibernacia. Ale neviem ako su na tom ostatne modely

Grafika je na tom v pohode? Nie sú problémy?

cinan

Re: Pomoc s nákupom notebooku
« Odpověď #22 kdy: 28 Července 2008, 11:44:13 »
nic sa nemusi instalovat, vsetko ide hned po nainstalovani (Hardy Heron 64bit)
Blog-zapisky: http://blog.cinan.sk/

JohnyN

  • Host
Re: Pomoc s nákupom notebooku
« Odpověď #23 kdy: 28 Července 2008, 11:47:22 »
nic sa nemusi instalovat, vsetko ide hned po nainstalovani (Hardy Heron 64bit)

Tak to ste ma potešili  :D
Našiel som ho dokonca s 2GB RAM, 250G HDD za necelých 14000 Sk a dokonca v kamennom obchode  :)
Majtech Poprad

wam]Spider007

  • Host
Re: Pomoc s nákupom notebooku
« Odpověď #24 kdy: 28 Července 2008, 19:05:46 »
Záver
Čo by ste mi poradili? HP Pavilion dv6830 alebo radšej nejaký lacnejší IBM Lenovo Thinkpad?

na to staci rovnica
IBM > HP :)

Áno, ale
  • za cenu 27 990 Sk mám HP Pavilion 3GB RAM, 250GB HDD, nVIDIA GS 8400 256MB, Sound Blaster Pro 16bit
  • za cenu 27 732 Sk mám IBM Lenovo ThinkPad 1GB RAM, 160GB HDD, nVIDIA 7300 256MB, SoundMAX Integrated HD Audio
    O Ubuntu 8.04 na tomto NB:
    Citace
    Nejde zvuk, uspávání neráguje, hibernace nejde. Nefunguje (není k nalezení) regulace frekvence procesoru

to ano, ale spracovanie maju lepsie v IBM, Thinkpad nie je plastova krabica, ktora pukne pri tvrdsom naraze alebo inom agresivnejsom manipulovani. HP su sice dobre, ale na IBM sa este nechytaju.

Citace: Vetinari
...Acerech/..........
ACER som mal a vzivote by som si to uz nekupil...skoda, ze som pri jeho kupe nedal na radu kamarata

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.