Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Samolepky, trička, igelitky - proste cokoli  (Přečteno 84821 krát)

LadaLUNI

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
Samolepky, trička, igelitky - proste cokoli
« kdy: 27 Července 2008, 15:23:57 »
Ahoj všem. Cca před dvěma lety jsem začal používat Ubuntu a taky založil firmu ve svém oboru a to polygrafii (tiskařina).

Jelikož vidím, že se tu hodně hovoří o samolepkách, tričkách a jiném rád bych nabídl své vědomosti, rady a taky stroje, abyste měli radost z Ubuntu i jinou formou než softwaru.
Osobně mám barevnou laserovku, laminovačku, velkoplošný tiskový plotr (venkovní tisk i na auta), katalog oblečení na který potiskujeme (cena kvalitního trika nejen bílého od firmy Fruit of the loom cca od 50 - 80 Kč, bez tisku) a další.
Koukám, že se chystá v Pardubicích sraz (mém městě) tak bych mohl vzít tisky které jsem si vyrobil s sebou. Samozřejmě kamarádi už mají ubuntu loga na PC.

Já myslím, že např. co se samolepek týče měli bychom najít třeba 5 druhů, které bychom mohli vyrobit a pak dávat nebo prodávat. Papírové samolepky nejsou vůbec drahé.
Co se triček týče můžeme také udělat pár verzí. Tiskneme digitálním tiskem (žádné nažehlováky) přímo na textil takže se dá vyrobit i 1 kus.

Těším se na Vaše reakce.
« Poslední změna: 23 Července 2010, 00:01:53 od Anna Taliánová »
Tiskneme srdcem

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Samolepky, trička, igelitky proste cokoli ....
« Odpověď #1 kdy: 27 Července 2008, 16:24:07 »
jako pekny napad. hodne dlouho shanim nejaky hadry s linuxem ( jeste ze existuje root.cz ) , ale mam takovej pocit...zni to jak nejaka maximalni reklama :D nevim jestli na tom chces vydelavat ( to neni urazka nebo ze bych te chtel bnejak obvinovat ) nebo jen chces udelat dobrej skutek. fakt timhle prispevkem nechci nikoho urazit.

kazdopadne jestli bys to prodaval za rozumnou cenu tak bych mel zajem o triko :) good work
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Samolepky, trička, igelitky proste cokoli ....
« Odpověď #2 kdy: 27 Července 2008, 16:32:00 »
Rozhodně to na ten sraz dovez! Nenech se odradit stetovým příspěvkem.. zdá se mi poněkud paranoidní ;)  Držím palečky :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Samolepky, trička, igelitky proste cokoli ....
« Odpověď #3 kdy: 27 Července 2008, 16:39:10 »
Frizen : Omlouvam se. je trochu prehnany. Kazdopadne bych byl rad kdyby to LadaLUNImu vyslo !
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Samolepky, trička, igelitky proste cokoli ....
« Odpověď #4 kdy: 27 Července 2008, 16:45:16 »
jj, když taky dej na Wiki Krámek a vaše výrobky  ;)
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Samolepky, trička, igelitky proste cokoli ....
« Odpověď #5 kdy: 27 Července 2008, 18:00:35 »
Frizen : Omlouvam se. je trochu prehnany. Kazdopadne bych byl rad kdyby to LadaLUNImu vyslo !
yeah, to nevadí. jen jsem nechtěl, aby to odradilo mladého člena ;)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Re: Samolepky, trička, igelitky proste cokoli ....
« Odpověď #6 kdy: 27 Července 2008, 18:36:52 »
Já jsem rozhodně pro :) budu se těšit
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

LadaLUNI

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
Re: Samolepky, trička, igelitky proste cokoli ....
« Odpověď #7 kdy: 27 Července 2008, 19:31:25 »
Dík za reakce. Dělal jsem si pro sebe a kamarády asi cca 3 druhy samolepek s motivem linuxu ubuntu a tuxe. Byli radi a me to tesi ze jsou radi.
Moje hlavni myslenka byla takovato: videl jsem ze ubuntu tym hleda prispevky a tak. Samozrejme vyroba neco stoji, ale myslel jsem ze by prave temito vecmi, predmety mohl Ubuntu tym ziskat aspon neco do kasicky. Prave proto ze je to ma firma a ubuntu mam rad muzu vyjit i cenove vstric a poradit jak.
Do kramku by se ty veci mohli dat ale asi spise az po domluve a pozitivni odezve Ubuntu tymu ne? Sam od sebe asi ne ze?

O reklamu rozhodne nejde. To bych hned psal webovku a jine. Jen chci sobe i Vam udelat aspon malou radost. Ja tu svou mam nalepenou hned vedle biometricke ctecky.
A psat o techto moznostech jsem zacal aby si toho nekdo z Ubuntu tymu vsiml a kontaktoval me...viz. myslenka o kramku.
Tiskneme srdcem

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Samolepky, trička, igelitky proste cokoli ....
« Odpověď #8 kdy: 27 Července 2008, 19:52:58 »
O reklamu rozhodne nejde. To bych hned psal webovku a jine. Jen chci sobe i Vam udelat aspon malou radost. Ja tu svou mam nalepenou hned vedle biometricke ctecky.
A psat o techto moznostech jsem zacal aby si toho nekdo z Ubuntu tymu vsiml a kontaktoval me...viz. myslenka o kramku.
http://wiki.ubuntu.cz/Kr%C3%A1mek tady viz. Stačí fotit, ceník a email. A je to  ;) .
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

tom.i (Duriel)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Tomíkův BLOG
Re: Samolepky, trička, igelitky proste cokoli ....
« Odpověď #9 kdy: 28 Července 2008, 08:34:51 »
Hej pokud by si tisknul tak by bodlo tisknout bezva navrhy z tudma: http://www.openstickers.com/ jsou tam cool nalepecky :P taky jsem nad nima premyslel a slintal, skoda ze nemam na to HW :(

Mas nejaky info kolik by to tak stalo nebo celkove jak si to predstavujes?

PS: Tricko nejaky s TUXEM bych bral taky :D
« Poslední změna: 22 Srpna 2008, 23:30:41 od Anna Taliánová »
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Archlinux x64

LadaLUNI

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
Re: Samolepky, trička, igelitky proste cokoli ....
« Odpověď #10 kdy: 28 Července 2008, 09:14:03 »
Nazdar...našel jsem si a stáhl PDF těch samolepek. Měl jsem z toho radost vypadalo to přívětivě, ale pak jsem zjistil, že je to dělaný z dokumentu OpenOffice takže žádné křivky objekty ani text v křivkách. Ze všech těch 103 stránek jsou tam asi 3 loga a to je obrovská škoda. Cca 30 % log se dá udělat dle té předlohy ale oči a býci to bych asi nesvedl. Možná že se to válí nekde na webu v křivkách v Corelu nebo Illustratoru kdo ví.

Jen tak v rychlosti jsem zabrousil na http://www.brandsoftheworld.com kde sem našel i toho býka (hledal jsem GNU), takže by se to dalo vytvořit.
Pokud je tu nějaký grafik a chtěl by spojit síly (grafiku on, techniku a materiály já) jsem jedině pro. Kreativita mi nebyla nadělena ovšem kopírovat svedu ;D  ::)
« Poslední změna: 22 Srpna 2008, 23:31:52 od Anna Taliánová »
Tiskneme srdcem

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Samolepky, trička, igelitky proste cokoli ....
« Odpověď #11 kdy: 28 Července 2008, 09:39:34 »
Na té stránce je možné stáhnout zdrojáky (sources), to by mělo stačit:
http://www.fusednetwork.com/mirrors/sources2.tar.gz
« Poslední změna: 22 Srpna 2008, 23:32:52 od Anna Taliánová »

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

LadaLUNI

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
Re: Samolepky, trička, igelitky proste cokoli ....
« Odpověď #12 kdy: 28 Července 2008, 10:06:08 »
Je to v kýblu. Sou to ňáký xfs a ani Photoshop je nezná. On to má připravený na tisk na inkoustu a ruční řezání.
Já si to nedovedu představit ručně řezat. A abych řezal stroj potřebuju křivky. Ještě mne napadlo importovat obrazy z PDF. Už jsem se radoval protože jsem viděl náhledy samolepek, ale po otevření sou to prázdné stránky...tak musíme hledat dál.

Ale pozor, asi sem našel způsob, jak ty loga použít...už jich pár mám.
« Poslední změna: 22 Srpna 2008, 23:35:04 od Anna Taliánová »
Tiskneme srdcem

tom.i (Duriel)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Tomíkův BLOG
Re: Samolepky, trička, igelitky proste cokoli ....
« Odpověď #13 kdy: 28 Července 2008, 22:02:40 »
No tak se pochlub a nenapinej nas :P
« Poslední změna: 22 Srpna 2008, 23:35:22 od Anna Taliánová »
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Archlinux x64

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Samolepky, trička, igelitky proste cokoli ....
« Odpověď #14 kdy: 29 Července 2008, 09:57:46 »
Je to v kýblu. Sou to náky xfs a ani Photoshop je nezná. On to má připravený na tisk na inkoustu a ruční řezání.
Já si to nedovedu představit ručně řezat. A abych řezal stroj potřebuju křivky. Ještě mne napadlo importovat obrzy z PDF. Už jsem se radoval protože jsem viděl náhledy samolepek, ale po otevření sou to prazdne stranky...tak musime hledat dal.

Ale pozor asi sem nasel zpusob jak ty loga pouzit...uz jich par mam.
xfs xcf je standartní formát Gimpu, stejně jako psd je standartní formát Photoshopu.. Adobe na ten formát kašle, takže budeš asi potřebovat Gimp :)
« Poslední změna: 29 Července 2008, 14:00:42 od Firzen »
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

LadaLUNI

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
Re: Samolepky, trička, igelitky proste cokoli ....
« Odpověď #15 kdy: 29 Července 2008, 12:26:40 »
Chtel jsem Vam ukazat co uz mam a tohle mi to pise. v Profilu jsem nic nenasel.

"Adresář pro ukládání příloh není otevřen pro zápis. Tvá příloha nebo avatar nemohly být uloženy"
« Poslední změna: 22 Srpna 2008, 23:36:14 od Anna Taliánová »
Tiskneme srdcem

qUAKER

  • Host
Re: Samolepky, trička, igelitky proste cokoli ....
« Odpověď #16 kdy: 29 Července 2008, 13:11:18 »
Firzen: xfs není formát gimpu, xcf je formát gimpu :)

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Samolepky, trička, igelitky proste cokoli ....
« Odpověď #17 kdy: 29 Července 2008, 13:59:01 »
Firzen: xfs není formát gimpu, xcf je formát gimpu :)
Jajaj.. máš pravdu ::)  Ale co je to tedy za formát? :o
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

LadaLUNI

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
Re: Samolepky, trička, igelitky proste cokoli ....
« Odpověď #18 kdy: 29 Července 2008, 18:38:01 »
Nazdar, naka rada jak si povolit vkladani obrazku??

A kdyz uz budete psat napiste i co by se Vam libilo mit na tricku...jen logo nebo i text + moto? A jaké... Ubuntu, Xubuntu, Edubuntu nebo KDE, Gnome, ok ??
Ja vyberu a naskenuju trika, který lze mít a začnu dávat dohromady krámek.
Tiskneme srdcem

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Samolepky, trička, igelitky proste cokoli ....
« Odpověď #19 kdy: 29 Července 2008, 19:12:35 »
Ale co je to tedy za formát? :o
http://file-extension.net/seeker/file_extension_xfs
;)
Hmm, ale vypadá to spíš na zvuk :D

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Re: Samolepky, trička, igelitky proste cokoli ....
« Odpověď #20 kdy: 29 Července 2008, 20:48:25 »
Nazdar, naka rada jak si povolit vkladani obrazku??

Nevím přesně jak to myslíte, ale jestli chcete avatar (svůj obrázek profilu), nebo poslat obrázek do příspěvku, budete si muset svůj obrázek uložit jinam - například jestli používáte jabber → na jabber disk (http://album.jabbim.cz), nebo jakýkoli jiný prostor na internetu a následně na něj poslat odkaz pomocí Vložit obrázek.

A kdyz uz budete psat napiste i co by se Vam libilo mit na tricku...jen logo nebo i text + moto? A jaké... Ubuntu, Xubuntu, Edubuntu nebo KDE, Gnome, ok ??
Ja vyberu a naskenuju trika, který lze mít a začnu dávat dohromady krámek.

Uuuuuplně cokoli, budu mít rád víc témat na více tričkách - nemusím pak přece celý rok chodit jen v jednom ;)
pro mě konkrétně Ubuntu a GNOME  :) už se moooooooc těším!
« Poslední změna: 22 Srpna 2008, 23:37:10 od Anna Taliánová »
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

Ondra K...

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
  • Věčný začátečník
    • Můj lehce offtopic blog
Re: Samolepky, trička, igelitky proste cokoli ....
« Odpověď #21 kdy: 29 Července 2008, 20:50:10 »
Ale co je to tedy za formát? :o
http://file-extension.net/seeker/file_extension_xfs
;)
Hmm, ale vypadá to spíš na zvuk :D
Jůůůů, zvukový samolepky a trička. To bude super už se těším. To budeme světovej unikát.  ;D
« Poslední změna: 22 Srpna 2008, 23:37:42 od Anna Taliánová »
ASUS F3M-AP012 - AMD Sempron 1,8GHz, RAM 1024MB,GeForce GO 6100 se 64bit 8.04
---
A zatímco si na člověku smlsne kdejaká havěť, jeleni se klidně pasou. --- Tož jsem přeběhl na Arch :-)

tom.i (Duriel)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Tomíkův BLOG
Re: Samolepky, trička, igelitky proste cokoli ....
« Odpověď #22 kdy: 30 Července 2008, 09:10:12 »
Ale co je to tedy za formát? :o
http://file-extension.net/seeker/file_extension_xfs
;)
Hmm, ale vypadá to spíš na zvuk :D
Jůůůů, zvukový samolepky a trička. To bude super už se těším. To budeme světovej unikat.  ;D
Ja bych si pral to cool tricko jak ma PERRY v Klubu sracu s tim BLIKAJICIM ALIENEM...to je COOL TRIKO !!! :P
Skoda ze sem to nikde nikdy nevidel  :-[
« Poslední změna: 22 Srpna 2008, 23:38:10 od Anna Taliánová »
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Archlinux x64

LadaLUNI

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
Re: Samolepky, trička, igelitky proste cokoli ....
« Odpověď #23 kdy: 30 Července 2008, 10:40:17 »
Nazdar lidi. Tak jsem hodil obrazek se samolepkami na web. U některých jsou purpurové obrysy. To znamená, že tam je místo kde nůž samolepku vyřeže. Takže např. u loga ubuntu je ve finále malinký bílý okraj jak uvnitř tak zvenku. Jinak to strojově udělat nelze navíc myslím že je to výhoda můžete samolepku nalepit jak na světlý tak i tmavý PC nebo NTB.
U těch kde nejsou purpurové obrysy je finální samolepka tak jak ji vidíte.

Tyto loga (motivy) klíďo můžou být i na tričkách. Hned jak odejdu z práce mrknu na ty zdroje a Gimp a ještě pár návrhů odtamtud vytáhnu. Některé samolepky byly fakt cool.

Jak vidím, na tričkách se můžu vyřádit :o)
« Poslední změna: 22 Srpna 2008, 23:39:47 od Anna Taliánová »
Tiskneme srdcem

Pavel Půlpán

Re: Samolepky, trička, igelitky proste cokoli ....
« Odpověď #24 kdy: 30 Července 2008, 10:47:50 »
Výborně! 8)

Threadu jsem si všiml až dneska. Myslím, že by to mohlo mít na srazu úspěch...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.