Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Chyba inspiracia (c++)  (Přečteno 4269 krát)

existpierre

  • Host
Chyba inspiracia (c++)
« kdy: 28 Července 2008, 22:50:45 »
Ahojte

Kedze sa venujem samostudiu C++ a uz vyse roka  mam knizku naucte sa c++ za 21 dni, uz rok som len na 15. dni :D Vobec ma nenapada, co by som mohol spravit. Co by nebolo zlozite, no zaroven by som v tom mohol vyuzit vsetko, co viem, lebo inak sa potom tomu nevenujem a zabudnem to. Ked som este nevedel OOP, napisal som proceduralne piskorky, ked som sa naucil OOP, spravil som taky program, ktory na zaklade datumu zisti, aky den v tyzdni to bol. Teraz preberam daco o virtualnych fciach etc a som z toho magor, takze asi to najlepsie pochopim ked daco zrealizujem.


Otazka znie,.. co takeho by som mohol spravit? Vela z vas sa tomu urcite venuje, vela z vas uz daco aj spravilo, tak by ste mohli poradit. Cize tento thread by mohol byt nieco ako zadavanie uloh . Nemusi to byt o virtualnych fciach. Proste hocijaky napad :)

Myslim ze to bude celkom zaujimave, co vy na to ? ;)
« Poslední změna: 28 Července 2008, 22:54:11 od existpierre »

Pavel Půlpán

Re: Chyba inspiracia (c++)
« Odpověď #1 kdy: 29 Července 2008, 07:56:57 »
Dědičnost, virtuální a abstraktní metody, polymorfismus... to jsou krásy C++. 8)

S tím threadem to není zas tak špatnej nápad. Mě třeba docela chybí nějakej kloudnější sportovní manažer, tak kdyby se ti chtělo! Takový úlohy jsi ale patrně na mysli něměl, co? ;D

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Chyba inspiracia (c++)
« Odpověď #2 kdy: 29 Července 2008, 10:00:40 »
Jo, tak kamaráde mám přesně ten samý problém  :'( já mám zas MSVCPP, a už asi půl roku stojím nad třídami.. prostě nevím na čem je vyzkoušet tak, aby to nebyl ohromný projekt plný pro mě nového kódu..  ::)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

existpierre

  • Host
Re: Chyba inspiracia (c++)
« Odpověď #3 kdy: 29 Července 2008, 10:13:35 »
Jo, tak kamaráde mám přesně ten samý problém  :'( já mám zas MSVCPP, a už asi půl roku stojím nad třídami.. prostě nevím na čem je vyzkoušet tak, aby to nebyl ohromný projekt plný pro mě nového kódu..  ::)

http://www.imghost.sk/images/MNw19081.jpg skus zrealizovt toto. Ja som to robil cez OOP. Tie tabulky budes ale musiet nasukat rucne, doteraz som neprisiel na algorytmus, ktorym bu som tables vygeneroval  ::)

Dědičnost, virtuální a abstraktní metody, polymorfismus... to jsou krásy C++. 8)

S tím threadem to není zas tak špatnej nápad. Mě třeba docela chybí nějakej kloudnější sportovní manažer, tak kdyby se ti chtělo! Takový úlohy jsi ale patrně na mysli něměl, co? ;D

sporovy manazer, kedze som sportovy antitalent, to by som mal asi velky problem ze ;D ;D

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Chyba inspiracia (c++)
« Odpověď #4 kdy: 29 Července 2008, 12:02:24 »
Jo, tak kamaráde mám přesně ten samý problém  :'( já mám zas MSVCPP, a už asi půl roku stojím nad třídami.. prostě nevím na čem je vyzkoušet tak, aby to nebyl ohromný projekt plný pro mě nového kódu..  ::)

http://www.imghost.sk/images/MNw19081.jpg skus zrealizovt toto. Ja som to robil cez OOP. Tie tabulky budes ale musiet nasukat rucne, doteraz som neprisiel na algorytmus, ktorym bu som tables vygeneroval  ::)

Dědičnost, virtuální a abstraktní metody, polymorfismus... to jsou krásy C++. 8)

S tím threadem to není zas tak špatnej nápad. Mě třeba docela chybí nějakej kloudnější sportovní manažer, tak kdyby se ti chtělo! Takový úlohy jsi ale patrně na mysli něměl, co? ;D

sporovy manazer, kedze som sportovy antitalent, to by som mal asi velky problem ze ;D ;D
Algoritmus je to zcela jednoduchý.. stačí se jen pořádně soustředit. V tabulce III. je jeden ukázkový měsíc, s rozmístěnými dny - na tom, zda začne nedělí nebo středou nezáleží.. k tomuto měsíci je ještě přičteno 6 dnů - to proto, že maximální odchylka od jiného měsíce je o týden-den a to = 6 dní :)  potom už jen stačí pomocí prachobyčejného principu kalendáře určit jakým dnem začíná ten a ten měsíc, odečíst to od našeho ukázkového měsíce v tabulce III. a zapsat to do tabulky II.
Já jsem na to teda přišel ;)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Chyba inspiracia (c++)
« Odpověď #5 kdy: 29 Července 2008, 12:11:55 »
Jinak tady jsou nějaké úlohy(dost těžké): http://ksp.mff.cuni.cz/tasks/  :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

existpierre

  • Host
Re: Chyba inspiracia (c++)
« Odpověď #6 kdy: 29 Července 2008, 19:56:40 »
firzen  to viem, ale ako vygenerujes tu tabulku II. ? tie cisla mi nedavali nejaky logicky zmysel, tak som im  tam zadal rucne

http://disk.jabbim.cz/existpierre@jabbim.cz/Kalendar.tar.gz  takto som to spravil ja

btww  toto je kompilovane pre windows, pre linux neviem zopar veci, na to sa mozem kuknut
« Poslední změna: 29 Července 2008, 20:02:46 od existpierre »

existpierre

  • Host
Re: Chyba inspiracia (c++)
« Odpověď #7 kdy: 25 Srpna 2008, 00:32:14 »
inak tu sú aj piškvorky, ktoré som spravil, idú  pod linuxom, tieto som robil v netbeans pre linux. Ide to aj pod geany
http://disk.jabbim.cz/existpierre@jabbim.cz/PiskorkyLin.zip
a tieto pre win pod DevCpp
http://disk.jabbim.cz/existpierre@jabbim.cz/Projekt%20Piskvorky.zip

ale je to ešte bez OOP a je to bez komentárov, uč aj ja mám problém si pospomínať, čo za žvásty som tam popísal ;D

naprv zadate velkost matice, potom na kolkot to hrate, zadavat mozte aj jednotlivo, cize
x
y

ale aj

xy
« Poslední změna: 25 Srpna 2008, 00:42:12 od eXistPierre »

trsek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
    • Programovanie v Pascale
Re: Chyba inspiracia (c++)
« Odpověď #8 kdy: 14 Září 2008, 14:21:22 »
Pozri si sem www.trsek.com vyber si co sa ti paci alebo co ma kratky kod a vypada efektivne.
Potom to zacni programovat. Vyhoda je ze to tam uz mas v pascale takze mozes ciastocne opisovat.

TrSek

Zax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 116
  • Titul: Uhrovitý pubescent
    • Lukáš Klika.cz - můj blog
Re: Chyba inspiracia (c++)
« Odpověď #9 kdy: 19 Září 2008, 22:40:45 »
Podle mě je nejlepší zkusit naprogramovat něco malého a pak k tomu vymýšlet nové věci. Podobně se například vyvíjí můj web - nejdřiv to umělo jenom klasické zobrazování článků a rozdělení na kategorie a dneska už to má komentáře, malé fórum, registraci, zobrazování profilů, RSS, ochranu proti spambotům apod. - začal jsem na něčem malém a pak jsem si k tomu začal vymýšlet nové věci a tím jsem se i zbavil pocitu, že mi chybí nápady.

V C++ neumím programovat (umím spíš PHP), ale kdybych uměl, zkusil bych naprogramovat něco známého - třeba hledání min - a do toho bych potom začal přidávat různé další blbůstky - například online skóre, 3D prostředí nebo bych zkusil překopat celý systém hry... chce to mít z čeho vycházet a já z vlastní zkušenosti vím, že se dá vylepšovat skoro všechno.
Celý svět se pomalu ale jistě řítí do /dev/null
Moje sestava: AMD Athlon(tm) 64 Processor 3500+ | 2 GB RAM | nVidia GeForce 6600 GT | Ubuntu 8.10 | Gnome 2.22.3 | Linux 2.6.24-19-generic
Prosím, nevykejte mi :)

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Chyba inspiracia (c++)
« Odpověď #10 kdy: 20 Září 2008, 09:11:30 »
Tak tak Zax má pravdu.... kdysi mě zaujmulo programování a prostě jsem byl hrrr hrrr... zkoušel jsem hry apod. A ze začátku je to fakt nesmysl. Zkoušel bych nejdřív nějaký prográmky jednoduchý. Nějaký práce s datama. A pak až se pouštět do nějakých her. Protože hry jsou docela složitý programy a udělat dobrej engine není jednoduchý vůbec.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.