Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nenastartuje Hardy Heron  (Přečteno 1704 krát)

__Karel__

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Nenastartuje Hardy Heron
« kdy: 29 Července 2008, 16:02:19 »
Zdravim,
mam na notebooku (Acer Aspire 1350, 1.2GB RAM) Feisty Fawn a chtel jsem nainstalovat Hardy Heron. Pred tim jsem ale chtel vyzkouset, zda to bezi "live". Jenomze pri bootovani po nejakem case napise, ze provadi rc.local a dal to nic nedela. Nechci spoustet ostrou instalaci, protoze se bojim, ze premaznu stary system a stejne mi to nepojede.

EDIT: "pci=noacpi" tam nenapisu (jak radi jedno vlakno), protoze mi to nepise "n". Mam totiz puding v integrovane klavesnici, tak pouzivam USB klavesnici, ktere ale ostatni tlacitka funguji a ve Feisty funguje i to "n".

Neporadi nekdo co s tim ?

Predem diky za vsechny odpovedi

Karel
« Poslední změna: 29 Července 2008, 16:22:09 od __Karel__ »

__Karel__

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Re: Nenastartuje Hardy Heron
« Odpověď #1 kdy: 30 Července 2008, 17:55:11 »
Hola, takze jsem prestal zkouset spustit to jako "live" a rovnou jsem dal nainstalovat. Sice se mi nenahodily Xka, ale aspon to nabehlo do konzole. Pak jsem si pohral s xorg.conf, nahodil Xka a dal instalovat.

Duvod, proc to sem pisu, je ten, ze pokud se nekdo (BFU) pokusi instalovat ubuntu a ono to ani jednou z moznosti nenabehne do grafickeho rezimu, kde muze BFU neco udelat, tak to pusobi hrozne nedodelane a user unfreindly. Ze me se uz pomalu zacina take stavat BFU (a nestydim se za to) a nebavi me hrat si s konfigurakama. Proste ocekavam, ze to out of the box proste pojede (alespon ta "blba" instalace, kdyz uz ne ovladace na wifi a podobne hracky). Je to horsi o to, ze FF bylo bez problemu a HH to nerozdycha, coz pusobi dost amatersky.

Ale co, je to zdarma, tak se neda nic ocekavat, ze ? Potom ale samozrejme plati vsechny ty reci o tom, ze clovek MUSI umet s linuxem a na prikazove radce, jinak ze si ani neskrtne. Tohle proste hazi linuxu (a skvele distribuci, jakou ubuntu je, obzvlaste) dost klacky pod nohy.
« Poslední změna: 30 Července 2008, 17:58:33 od __Karel__ »

truhlik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1626
Re: Nenastartuje Hardy Heron
« Odpověď #2 kdy: 31 Července 2008, 10:17:36 »
Duvod, proc to sem pisu, je ten, ze pokud se nekdo (BFU) pokusi instalovat ubuntu a ono to ani jednou z moznosti nenabehne do grafickeho rezimu, kde muze BFU neco udelat, tak to pusobi hrozne nedodelane a user unfreindly. Ze me se uz pomalu zacina take stavat BFU (a nestydim se za to) a nebavi me hrat si s konfigurakama. Proste ocekavam, ze to out of the box proste pojede (alespon ta "blba" instalace, kdyz uz ne ovladace na wifi a podobne hracky). Je to horsi o to, ze FF bylo bez problemu a HH to nerozdycha, coz pusobi dost amatersky.
Naprosto souhlasim.
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1351
http://www.root.cz/clanky/klonovani-obrazu-a-dva-monitory-v-linuxu
Citace: Otakar
Červi jsou moc milá zvířátka, zvláště když má jejich chovatel výhrady proti chování tučňáků

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Nenastartuje Hardy Heron
« Odpověď #3 kdy: 31 Července 2008, 10:32:24 »
EDIT: "pci=noacpi" tam nenapisu (jak radi jedno vlakno), protoze mi to nepise "n". Mam totiz puding v integrovane klavesnici, tak pouzivam USB klavesnici, ktere ale ostatni tlacitka funguji a ve Feisty funguje i to "n".
Mě občas nepíše při editaci v grubu klávesnice "e" a "n" (obyčejná, PS2 klávesnice, bez pudingu ;D, dělala to občasi i na EE a FF) - jde to obejít jednoduše: místo "n" držte pravý Alt a na numerické klávesnici vyťukejte 110 (připadně si můžete zjistit ASCII kódy dalších znaků).
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.