Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s padáním AVASTu při testování - Segmentation fault [vyřešeno]  (Přečteno 1551 krát)

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Dobrý den,

včera jsem si nainstaloval AVAST pro Linux z DEB balíčku, co mají umístěný na jejich stránkách. Chtěl jsem to zkusit na AV kontrolu windowsovských oddílů.

Mám ale problémy - při testování oddílů mi to v jeho průběhu napíše hlášení:
Kód: [Vybrat]
(process:9653): Gdk-WARNING **: locale not supported by Xlib
(process:9653): Gdk-WARNING **: can not set locale modifiers
Segmentation fault
Ty procesy to napíše už při startu. Když dám potom něco testovat, chvíli to testuje, prohledává adresáře a po otestování několika desítek tisíc souborů to spadne (tj. aplikace se ukončí).

Zkoušel jsem na Internetu něco vyhledat, ale bez úspěchu, nic použitelného.

Nemáte prosím někdo podobné zkušenosti, případně ještě líp, jestli nevíte někdo, jak to vyřešit.

Předem moc díky.
« Poslední změna: 11 Července 2009, 21:55:20 od Jan Skořepa »
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Problém s padáním AVASTu při testování - Segmentation fault
« Odpověď #1 kdy: 29 Července 2008, 20:54:59 »
Tohle dělá avast! pro linux, když narazí třeba na nějaký velký iso soubor - pokud spustíš příkaz "avastgui", ohlásí se toto spadnutí jako "dekompresní bomba" :)  Jinak nevím, co s tím dělat.. zkus jiný antivir - třeba mwav.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: Problém s padáním AVASTu při testování - Segmentation fault
« Odpověď #2 kdy: 29 Července 2008, 21:57:46 »
Jako "dekompresní bombu" mi to už taky jeden ISO soubor (spíše asi 100 MB WMV soubor v něm) označilo, ale nespadlo to. Ale díky za vysvětlení. :) Avast jsem zkoušel, že ho z těch popisovaných trochu znám z Windows - mwav vůbec neznám.
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Problém s padáním AVASTu při testování - Segmentation fault
« Odpověď #3 kdy: 30 Července 2008, 08:17:59 »
Mně to dělá jen v gui módu. Když spustíte pouze příkaz avast, např.
Kód: [Vybrat]
avast /nemělo by se vám to seknout.
Have you tried turning it off and on again?

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Díky za tip, já zatím zkoušel pouze GUI - tedy spuštění příkazem avastgui. Přes "avast" to funguje správně.
« Poslední změna: 11 Července 2009, 21:55:07 od Jan Skořepa »
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.