Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Začátek v linuxu  (Přečteno 2794 krát)

Moucha

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
    • Vysemnesmite.cz
Začátek v linuxu
« kdy: 31 Července 2008, 18:01:33 »
Ahoj všichni

Právě jsem si nainstaloval Ubuntu 8.04 a chtěl bych se zeptat na pár věcí.

1) jak nastavit zvuk 5.1, ale myslím tak, aby jakýkoliv zvuk hrál na všech kanálech.
Tento návod, který se nachází na wiki mi nefunguje. Zkoušel jsem ho už vícekrát.

2) dobrý přehrávač na mp3, ideální aby mohl komunikovat s pluginem od last.fm (podobný winampu ve Windows)

3) celý vzhled Ubuntu bych chtěl předělat do stylu MacOSX

4)nějaký dobrý program na přehrávání DVD, aby se správně zobrazovalo menu, titulky apod

Počítač je využíván na přehrávaní mp3, tak chci aby mi fungoval 5.1 zvuk, nebo minimálně 2.1. A občas se na něm koukneme na DVD.

Díky za každou odpověd.

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: Začátek v linuxu
« Odpověď #1 kdy: 31 Července 2008, 18:10:36 »
Výborný přehrávač audia je Amarok.
Na video něco z MPlayer/SMPlayer/VLC/Kaffeine.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Začátek v linuxu
« Odpověď #2 kdy: 31 Července 2008, 18:17:41 »
Ahoj všichni

Právě jsem si nainstaloval Ubuntu 8.04 a chtěl bych se zeptat na pár věcí.

1) jak nastavit zvuk 5.1, ale myslím tak, aby jakýkoliv zvuk hrál na všech kanálech.
Tento návod, který se nachází na wiki mi nefunguje. Zkoušel jsem ho už vícekrát.

2) dobrý přehrávač na mp3, ideální aby mohl komunikovat s pluginem od last.fm (podobný winampu ve Windows)

3) celý vzhled Ubuntu bych chtěl předělat do stylu MacOSX

4)nějaký dobrý program na přehrávání DVD, aby se správně zobrazovalo menu, titulky apod

Počítač je využíván na přehrávaní mp3, tak chci aby mi fungoval 5.1 zvuk, nebo minimálně 2.1. A občas se na něm koukneme na DVD.

Díky za každou odpověd.

Ad 3) není problém, sám mám takto vzhled upravenej: přihlašovací obrazovka (GDM), Splashscreen, téma (GTK), okenní manažer (Metacity) a ikony ze stránek http://www.gnome-look.org/ , stačí jen dát do vyhledávání "mac" nebo "apple" nebo "osx"
Ad 4) Jedinečný je jednoduchý a stabilní Ogle - v repozitářích!

Na mp3 mi stačí bohatě Rhythmbox - trošku podobný iTunes a na tagy EasyTAG
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

qUAKER

  • Host
Re: Začátek v linuxu
« Odpověď #3 kdy: 31 Července 2008, 18:17:57 »
ad. 1) Zvuk 5.1 nevím

ad. 2) Audacious. Ten umí využívat i skiny z winampu :D A pokud nebude vyhovovat, tak Exaile.

ad. 3) http://www.taimila.com/?q=node/11 a použij dock cairo-dock místo AWN, ten je víc osx. http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=15511.msg182577#msg182577

ad. 4) SMPlayer.

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: Začátek v linuxu
« Odpověď #4 kdy: 31 Července 2008, 18:20:21 »
2, ak používate gtk (čili ubuntu a nie kubuntu), tak listen afaik by to mal zvládať - rhythmbox (predinštalovaný) to nevie?
3, http://maketecheasier.com/turn-your-ubuntu-hardy-to-mac-osx-leopard/2008/07/23/
4, totem (predinštalovaný) ak si správne spomínam to krásne zvláda
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Začátek v linuxu
« Odpověď #5 kdy: 31 Července 2008, 18:25:44 »
2, ak používate gtk (čili ubuntu a nie kubuntu), tak listen afaik by to mal zvládať - rhythmbox (predinštalovaný) to nevie?
3, http://maketecheasier.com/turn-your-ubuntu-hardy-to-mac-osx-leopard/2008/07/23/
4, totem (predinštalovaný) ak si správne spomínam to krásne zvláda


Ad 2) vie
Ad 4) taky - nemám s tím nejmenší problém  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Začátek v linuxu
« Odpověď #6 kdy: 01 Srpna 2008, 06:50:39 »
ad 1: Taky jsem s tim zapasil. Pravdepodobne zalezi na zvukovce a ovladacich. U me (SB Live) se v ovladani hlasitosti > upravit > nastaveni nevyskytuje "Analog rear" popsany na wiky ani zadny jiny REAR. Misto toho je tam "wave surround", ktery ovlada hlasitost zadnich repraku a defaultne je stazeny na minimum.

4, totem (predinštalovaný) ak si správne spomínam to krásne zvláda
nevim, jestli delam neco spatne, ale DVD menu se mi z totemu nepodarilo vyzdimat. nebo je na to potreba nejaky plugin?
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: Začátek v linuxu
« Odpověď #7 kdy: 01 Srpna 2008, 08:39:01 »
Jsou to ale aplikace pro KDE,takže by možná bylo lepší přepnout na Kubuntu.
toto je imho tá najhoršia rada, akú ste mohli dať, nijako ste nepomohli a ešte ste Mouche oznámili, že má debilný systém.. chjaj, a pritom všetko sa dá vyriešiť už s predinštalovanými aplikáciami..
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Moucha

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
    • Vysemnesmite.cz
Re: Začátek v linuxu
« Odpověď #8 kdy: 01 Srpna 2008, 10:35:20 »
Tak vzhled MacOsu jsem úspěšně nainstaloval.

Ohledně 5.1 zvuku, zatím se mi podařilo, že v některých aplikací (Totem, Rhythmbox) už hrajou 4 kanály, center a subwoofer pořád nechce hrát.

2bodie: já mám integrovanou Realtek, přesně nevím jaký typ, můžeš mi kdyžtak napsat jak to zjistím?

Jak je vidět na obrázku, tak teď jsem to nastavil na bod 2, v Systém -> Volby -> Zvuk jsem nastavil nVidiaCK804.


brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Začátek v linuxu
« Odpověď #9 kdy: 01 Srpna 2008, 12:34:24 »
já používám na hudbu Amarok a na video Kaffeine, ani u jednoho nemám problém s 5.1 zvukem. Docílil jsem toho ale tak zvláštně:

- na horní liště ikonka reproduktoru - rmb, otevřít ovládání hlasitosti
- upravit - nastavení, zde zafajfkovat vše odshora až po IEC985 Copyright (nevím, zda je to nutné až potud, ale několik voleb jsem zaškrtnout musel)
- přepínače - zaškrtnutý 3D control switch
- možnosti - Line-In mode: Rear Output, Mic-In mode: Mic-In

a 5.1 je na světě...  ;)
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Moucha

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
    • Vysemnesmite.cz
Re: Začátek v linuxu
« Odpověď #10 kdy: 01 Srpna 2008, 18:35:34 »
Tak už jsem na ten 5.1 zvuk přišel, v ovladání hlasitosti jsem zaškrtal úplně vše a objevila se mi volba Možnosti a tam jsem dal Surround jack mode: Independent místo Shared :), super

DVD v Kaffeinu funguje bez problému, jen jeden malý problémek, když pustím DVD a jedna zvuková stopa nehorázně "praská, šumí" prostě zvuk neni slyšet, čím to může být? Druhá zvuková stopa to nedělá.
DVD je live koncert jedné kapely, jedna stopa má být 5.1 zvuk a druhá stereo.

Ten Cair-Dock mi nějak zlobí, když ho zapnu, tak neni vespod a snad obrázky mluví za vše.





Zkouším Amarok a vypadá na slušný přehrávač, jen je tam funce skočit na? Tím nemyslím poličko search, do které když zadám písničky tak po přehrátí té písničky už se sám nevrátí zpátky do playlistu. Funkce skočit na -> zadám název písničky, spustím, po přehrátí hraje dál playlist.
« Poslední změna: 01 Srpna 2008, 19:13:37 od Moucha »

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Začátek v linuxu
« Odpověď #11 kdy: 01 Srpna 2008, 19:15:09 »
mno pokud máte gnome, tak je lepší zůstat u aplikací, které jsou pro něj určené, nehledě na to, že budou vypadat líp.. ale je tu VLC/MPlayer, kteří dvd bez problémů zvládají ...a totem to umí taky, nehledě na to, že nyní má perfektní plugin na youtube;)

Moucha

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
    • Vysemnesmite.cz
Re: Začátek v linuxu
« Odpověď #12 kdy: 01 Srpna 2008, 19:21:19 »
Bohužel ani VLC ani MPlayer moje DVD nezvládají. Kaffeine je konečně soft, kterej u mně DVD přehrává bez problému.

qUAKER

  • Host
Re: Začátek v linuxu
« Odpověď #13 kdy: 01 Srpna 2008, 19:25:26 »
ohledně docku - v nastavení, záložka Position, si nastav Distance from the screen's edge na kolik chceš :)

Moucha

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
    • Vysemnesmite.cz
Re: Začátek v linuxu
« Odpověď #14 kdy: 01 Srpna 2008, 19:33:20 »
Problém je, že prostě Cairodock si dělá co chce, chvilku je úplně dole a najednou poskočí na to místo jak tu mam vyscreenovaný.

qUAKER

  • Host
Re: Začátek v linuxu
« Odpověď #15 kdy: 01 Srpna 2008, 19:35:18 »
zkus dát jinam dolní panel.

Moucha

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
    • Vysemnesmite.cz
Re: Začátek v linuxu
« Odpověď #16 kdy: 01 Srpna 2008, 19:38:02 »
Úplně ten samý výsledek :(

qUAKER

  • Host
Re: Začátek v linuxu
« Odpověď #17 kdy: 01 Srpna 2008, 19:41:29 »
tak já zanedlouho zabalíčkuju další verzi.. :) tam bude dost bugů opravených.. nové verze jsou celkem často.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.