Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nenabootuje :(  (Přečteno 2972 krát)

Cactus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Nenabootuje :(
« kdy: 31 Července 2008, 19:41:46 »
nainstaloval jsem ubuntu 8.4 a vsechno jelo v pohode az do chvile, nez jsem nainstaloval ovladac graficke karty. pri bootu to vypada v poradku do chvile, nez se ma zobrazit logovaci obrazovka (myslim :)) monitor zcerna a komp absolutne nereaguje. jediny co zabralo byl reset. mam ati x1600 na zakladovce msi kt4av. instaloval jsem oficialni ovladac ati, ktery mi nabidlo ubuntu. do nouzovyho rezimu to nabehne bez problemu, ale ze bych tusil co mam napsat abych se aspon zbavil toho ovladace netusim :)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Nenabootuje :(
« Odpověď #1 kdy: 31 Července 2008, 19:44:56 »
Ked mas 8.04 tak nechaj nabehnut ten nudzovy rezim a tam ti to ponukne 4 moznosti. Vyber poslednu a ta ti obnovy grafiku tak ako bola po instalacii.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Cactus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Nenabootuje :(
« Odpověď #2 kdy: 31 Července 2008, 21:23:42 »
tak jsem to skusil a rek bych, ze driv to bylo hezci :) ted uz se sice dostanu k logovani, ale kdyz se nacita plocha, tak mi to nejdriv zcerna (nahore a dole bily pruhy asi listy...) a pak mi celej monitor zbela :D funguje ctrl+alt+f1. preinstalovani je chvilka spis je problem, ze i kdyz to preinstaluju, tak mi porad nepujde 3d akcelerace a bez toho si operacni system moc predstavit nedokazu.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Nenabootuje :(
« Odpověď #3 kdy: 31 Července 2008, 21:30:12 »
Pri prihlasovani skus v lavo dole vybrat sedenie zachranne gnome a ak to nabehne vypni efekty prostredia.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Spock lone wolf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
    • Hvozd - fotky přírody, foto zvířat
Re: Nenabootuje :(
« Odpověď #4 kdy: 31 Července 2008, 23:51:38 »
A raději nainstalovat oficiální stažený 8.7 ovladač, než ten co nabízí Ubuntu.

braneq

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Nenabootuje :(
« Odpověď #5 kdy: 01 Srpna 2008, 13:22:50 »
Mam ten isty problem: OS Kubuntu 8.04.1, grafu Sapphire ATI Radeon x1600 pro 256MB agp, mb A7V600-X, 1GB ram, cpu AMD Sempron 2300+ 32bit. Akonahle v xorg.conf nastavim ovladac fglrx, tak pri spustani X pocitac zatuhne. Skusal som nainstalovat ovladac automaticky zo spravcu, rucne z repozitarov, aj ovladac priamo zo stranky ATI (pomocou ati instalatora aj rucne podla navodu na webe). Ten isty vysledok. Co sa tyka efektov prostredia, tadial cesta asi nevedie, kedze som instaloval ovladac na cisty system...
Skusim este toto http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=22971.0 a uvidim...

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Nenabootuje :(
« Odpověď #6 kdy: 01 Srpna 2008, 13:43:42 »
Zkuste Envy

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Kazekage

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 256
  • Stand or Die
Re: Nenabootuje :(
« Odpověď #7 kdy: 01 Srpna 2008, 14:44:43 »
mne envy nikdy neponohlo
jedine toto http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Hardy_Installation_Guide  Methode2
Asus_F3KA_Ubuntu_8.04_32bit
Desk:A8n32_sli_deluxe, 3700+ Amd_OC, 2GB_ram, 1950xt_ati_radeon: Ferdora_9, Win_XP_pro
Xbox_360_Premium :) flash Nokia_E61_Symbian_S60_3rd_edition Ghost_In_The_Shell Star_Wars_fan  HTC_HD_user

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Nenabootuje :(
« Odpověď #8 kdy: 01 Srpna 2008, 15:00:30 »
Ten isty vysledok. Co sa tyka efektov prostredia, tadial cesta asi nevedie, kedze som instaloval ovladac na cisty system...
Skusim este toto http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=22971.0 a uvidim...

Chcel by som upozornit ze ak das nainstalovat ovladac a instalacia prebehne, systemu je jedno ci ide spravne alebo nie, zapne efekty prostredia. To potom moze robit problem.(biela obrazovka ...)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

braneq

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Nenabootuje :(
« Odpověď #9 kdy: 01 Srpna 2008, 15:09:21 »
Envy nepomohlo.
Opravte ma ak sa mylim, ale mam pocit ze instalacia ovladacov a ich spustenie su dve rozne veci. A kedze vsetky sposoby instalacii v mojom pripade prebehli v poriadku bez chybovych hlasok a problem nastal az po restarte pri spustani Xiek, tak si myslim, ze bude problem az v samotnom spustani driverov.
2 TIBOR: lenze ja mam obrazovku ciernu :) a desktop efekty nemam ani nainstalovane, resp. pri zapinacom tlacitku mam poznamku, ze ich treba najskor doinstalovat.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Nenabootuje :(
« Odpověď #10 kdy: 01 Srpna 2008, 15:14:28 »
braneq. Ak mas verziu 8.04 a vyssiu mas nainstalovane efekty prostredia. Tie su uz v instalacke, ale cakaju az si nainstalujes 3D ovladace a potom ich system aktivuje. Ak sa nainstaluju ovladace spravne tesis sa z krasnych efektov. Ak nie je to podobne ako to tu popisujete. Samozrejme netvrdim ze u teba je to 100% ono.
V KDE si spusti KPackage, daj nainstalovane baliky a hladat compiz(to su efekty prostredia). Malo by ich najst ako nainstalovane. Ovsem myslim ze v KDE su tiez standardne v instalacii.

P.s co myslis pod zapinacie tlacitko.
« Poslední změna: 01 Srpna 2008, 15:24:03 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

braneq

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Nenabootuje :(
« Odpověď #11 kdy: 01 Srpna 2008, 15:25:54 »
"zapinacie tlacitko": Kmenu->System->Desktop Effects, tam si precitam upozornenie, ze ak si chcem uzivat efekty musim si doinstalovat Compiz engine. Z toho usudzujem, ze nemam zapnute efekty, kedze nemam ani compiz nainstalovany. Alebo je tu aj nieco ine, co mi robi bordel?
Skusam este postup od Kazekage...

Doplnenie:
"Planickova metoda" (http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Hardy_Installation_Guide :) ) nepomohla, znova ten isty vysledok (black screen & freezy comp).
Ale v jednom zo starsich xorg.0.log som si vsimol na konci tento riadok:
"(WW) fglrx(0): board is an unknown third party board, chipset is supported"

To by ma teda zaujimalo, co to znamena...
« Poslední změna: 01 Srpna 2008, 16:08:58 od braneq »

Cactus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Nenabootuje :(
« Odpověď #12 kdy: 01 Srpna 2008, 17:38:01 »
hmm at delam co delam, tak jediny co vzdycky dokazu je cerna/bila obrazovka a zamrznuti. kdyz uz to nahodou vypada dobre a v ovladacich hardwaru mi sviti zelene, ze ten ovladac jede, tak glxinfo | grep direct me ubezpeci, ze 3d opravdu nejede. skusil jsem spoustu veci a ve finale pri desatym preinstalovani ubuntu mi rovnou grub vypisuje chybu a uz se nedostanu ani do win. no pokus o ubuntu to byl peknej, ale ted si jdu zase 5 hodin preinstalovavat win 98, win xp + vsechny drivery a nehoraznou hramadu softu, ktera bez toho fungovat nebude. sice je fakt, ze jsem si chtel win uz davno preinstalovat, ale necekal jsem, ze to budu delat kvuli linuxu o kterym vsichni rikaji o kolik je lepsi nez win. no mozna je fajn odlisovat se, ale pro uzivatelskou praci s pocitacem to proste pro me lepsi volba neni. nechme linuxu servery a pojdme si uzivat funkcnosti win.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Nenabootuje :(
« Odpověď #13 kdy: 01 Srpna 2008, 20:01:22 »
Preinstalovavat nemusis, ak si ho nemazal.
http://wiki.ubuntu.cz/Odstranění Ubuntu
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Cactus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Nenabootuje :(
« Odpověď #14 kdy: 01 Srpna 2008, 22:10:34 »
kdyby slo do tuhyho, tak bych si mbr dokazal opravit i sam, ale rok nepreinstalovany xp uz byli trosku pomaly :) ale diky :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.