Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Levná černobílá tiskárna - bez problémů funkční  (Přečteno 995 krát)

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Levná černobílá tiskárna - bez problémů funkční
« kdy: 31 Července 2008, 21:48:02 »
Dobrý den všem,
nevím, jestli sem patří taky příspěvky ohledně toho, co bez problémů funguje, ale myslím, že ano, neberte to prosím jako reklamu, možná jen jako nakopnutí, pokud se někdo budete rozhodovat při koupi tiskárny, myslím však, že tento příspěvek je zejména reklama pro Ubuntu.
Moje maminka mi dala včera za úkol pořídit jí levnou laserovou tiskárnu, využívá Windows 2000, našel jsem v jednom internetovém obchodě tiskárnu SAMSUNG ML-2010PR, cena kolem třinácti stovek se mi zdála úžasná a tak jsem ji pořídil. Přivezl jsem ji domů a chtěl ji otestovat před tím, než ji půjdu zprovoznit mamce, sám nemám jiný OS než Ubuntu. K tiskárně je přiloženo i CD s drivery pro Linux!!! a tak jsem to zkusil, vybalil, připojil, zapnul, zapnul počítač, počkal než naběhlo Ubuntu a zdánlivě se nic nedělo, cvičně jsem vyzkoušel lsusb a světe div se, vidělo ji to. Zkusil jsem se podívat na Systém -> Správa -> Tisk a byla tam. Zkusil jsem otevřít nějaký dokument v OOo a tiskla, pěkně, jako každá normální laserovka. Instalace a zprovoznění v Ubuntu spočívalo pouze v připojení k počítači!!! CD s ovladači jsem ani nerozbalil!!! Tak, tak bych si představoval PnP... Ve W2k pak byla instalace trochu odlišná, připojit, počkat až systém najde nový HW, odkliknout, že ho má ignorovat, odkliknout hlášku, že nebyl nový HW nainstalován a tak, že nebude pracovat správně, vložit CD nainstalovat a reastart. Také v podstatě nic složitého, ale pohodlí Ubuntu je přeci jen o poznání lepší, že... Takže pokud budete pořizovat levnou laserovku Ubuntu ready, vypadá, že  SAMSUNG ML-2010PR nebude špatná volba. Samozřejmě netuším, kolik vydrží a jestli za měsíc neodejde, ale o tom tento příspěvek není... To bohužel při koupi nové spotřební elektroniky nelze předpokládat nikdy, záruku má dvouletou...
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.