Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Aktualizace na 8.04  (Přečteno 1105 krát)

amateur

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Aktualizace na 8.04
« kdy: 05 Srpna 2008, 22:11:17 »
Zdravim,pouzival sem verzi 7.10 jak 32 tak 64 bitu,oboje zcela bez problemu,ale kdyz sem chtel prejit na 64 bitu 8.04 tak mi nenabehl vubec nebo jen prihlasovaci obrazovka a po zadani hesla jen bila plocha kurzor.Kdyz sem zformatoval disk a nahral znova tak sem neinstaloval ovladace grafiky,aktualizoval na 8.04 a jelo to bez problemu...ale po instalaci grafiky a restartu pc se stalo to same co predtim.. Kdyz sem nahral 32 bit a aktualizoval system tak musim pri startu dat esc a tam mam 4 moznosti Ubuntu 8.04.1 kernel 2.6.22-14-generic a 8.04.1 kernel 2.6.22-19-generic a k nim prislusne recovery,automaticky se mi spousti ta s koncovkou 19 a le nenabehne(opet to zacalo delat az po nainstalovani ovladacu grafiky) takze musim prepinat na tu s koncovkou 14. ta aspon jede,muzete mi pls poradit v cem je problem a nebo alespon jak uprednostnit pri bootovani tu 14???
mam notebook asus F3U konkretne Athlon X2 1700MHz,2 GB ram a grafika ATI X 1250...ovladace pouzivam skrz rozliseni,obrazovka ma 1280x800 a bez  nich muzu dat jen 1024x768...:/

premet

  • Host
Re: Aktualizace na 8.04
« Odpověď #1 kdy: 06 Srpna 2008, 00:06:17 »
Ten problém s bílou obrazovkou bývá často tím, že máte špatné ovladače a nabíhá vám Compiz po spuštění  :). Druhý problém se spouštěním co chceš si edituj Grub
Kód: [Vybrat]
gksudo gedit /boot/grub/menu.lst a je tam položka teď nevím uplně přesně je na začátku default a u toho číslo 0. Ty si to číslo změníš podle toho jakou položku z menu chceš spouštět automaticky a začíná se nulou.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.