Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Windowsí spořič  (Přečteno 2934 krát)

Tonik25

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
    • Ebook forum
Windowsí spořič
« kdy: 06 Srpna 2008, 23:50:54 »
Čau, přemýšlel jsem jestli by se dali použít spořiče z windows, google mi moc neporadil, neví někdo o týhle problematice víc?
„Zpětné testování“? A to je co? Pokud se to zkompilovalo, tak je to dobré a pokud to i nabootovalo, je to perfektní.
====================================================================
This is the Linux land. At silent nights you can hear Windows machines rebooting...

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Windowsí spořič
« Odpověď #1 kdy: 07 Srpna 2008, 08:38:44 »
tak leda ze bys je zprovoznil pod wine

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Windowsí spořič
« Odpověď #2 kdy: 07 Srpna 2008, 08:58:43 »
Prostá instalace pod Wine nestačí, alespoň mně teda nestačila.
Have you tried turning it off and on again?

Tonik25

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
    • Ebook forum
Re: Windowsí spořič
« Odpověď #3 kdy: 07 Srpna 2008, 15:51:18 »
Exe spořiče přes wine mi sice nejdou, ale co když je mam v scr? Ty jsou nějak zprovoznit?
„Zpětné testování“? A to je co? Pokud se to zkompilovalo, tak je to dobré a pokud to i nabootovalo, je to perfektní.
====================================================================
This is the Linux land. At silent nights you can hear Windows machines rebooting...

klasyc

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 470
Re: Windowsí spořič
« Odpověď #4 kdy: 07 Srpna 2008, 17:02:33 »
Podle mě je scr akorát přejmenovanej exe soubor. Dokonce vím, že byla ve woknech bezpečnostní díra a lidi přejmenovávali příkazovou řádku na logon.scr, aby se jim otevřel shell s plnými právy ještě před loginem  ;D

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Windowsí spořič
« Odpověď #5 kdy: 08 Srpna 2008, 06:52:13 »
A proč ne? Já osobně bych byl nejradši, kdyby všechny aplikace z Windows (mac) šly spouštět na linuxu a opačně. Teprve tehdy by měl člověk-uživatel větší svobodu volby.
Have you tried turning it off and on again?

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Windowsí spořič
« Odpověď #6 kdy: 08 Srpna 2008, 07:20:41 »
A co to vlastně za super speciál spořič potřebujete?

Předinstalované nevyhovují? V tomto tématu máte pár odkazů na další zdroje: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=21162.0
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Tonik25

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
    • Ebook forum
Re: Windowsí spořič
« Odpověď #7 kdy: 11 Srpna 2008, 16:01:40 »
původně jsem chtěl tyhle spořiče: http://tomperys.mfantasy.cz/web/index.php?show=dw_screensavers.php  ale když to nejde tak to budu muset přežít no  :'( i tak ale díky za odpovědi
„Zpětné testování“? A to je co? Pokud se to zkompilovalo, tak je to dobré a pokud to i nabootovalo, je to perfektní.
====================================================================
This is the Linux land. At silent nights you can hear Windows machines rebooting...

nettezzaumana

  • Host
Re: Windowsí spořič
« Odpověď #8 kdy: 11 Srpna 2008, 16:50:40 »
A proč ne? Já osobně bych byl nejradši, kdyby všechny aplikace z Windows (mac) šly spouštět na linuxu a opačně. Teprve tehdy by měl člověk-uživatel větší svobodu volby.
rofl ;D .. ja bych zase chtel *dvouprdelni* opici

ad.1) pripadas si svobodny tim, ze by jsi si nainstaloval nejakej proprietalni a deravej krap z windowsu jen kvuli tomu, ze nemas psychicky na to udelat drobnou zmenu ve svych navycich? (aka vymenit winamp za xmms ..)

ad.2) !!UTFG!!
« Poslední změna: 11 Srpna 2008, 16:56:25 od nettezzaumana »

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Windowsí spořič
« Odpověď #9 kdy: 11 Srpna 2008, 18:07:02 »
Dám prostý příklad...
Deset let produkčně pracuji s Windows a používám jeden konkrétní program, říkejme mu Program. Pod Linuxem sice existuje jeho obdoba, Pragrom, ale abych se s ním naučil pracovat, musím jeho nastudování věnovat týden. To je dlouhá doba a za tu dobu bych si jinak vydělal přesně n peněz, přesadil n stromů... zkrátka dokáži vymyslet asi dva tisíce tři sta dvacet jednu aktivitu, jíž bych mohl namísto studia uskutečnit. Nicméně jsem třeba dostal příkazem smazat Windows a nainstalovat Linux. Rád bych v oné situaci uvítal, kdyby Program běžel i v systému Linux.
Abych neopomněl, to nastudování budu zřejmě muset provést mimo pracovní dobu. Takže namísto toho, abych se se synem učil matematiku, budu ťukat do počítače a číst manuály. Ne všichni jsou studenti s tisíci volnými hodinami ročně.
Ale to je jen jedna z možných situací.
1) jakákoliv podobnost s realitou je čistě náhodná.
2) systém Linux a Windows lze v tomto příkladu libovolně zaměnit.
;-)
Have you tried turning it off and on again?

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Windowsí spořič
« Odpověď #10 kdy: 11 Srpna 2008, 18:59:21 »
Nicméně jsem třeba dostal příkazem smazat Windows a nainstalovat Linux.
Když vám někdo dá takový příkaz tak ať vám také zaplatí školení v pracovní době, nebo zaplatí výrobci programu ať jej vyrobí pro Linux.

Co byste dělal kdybyste dostal příkazem přelít rybník cedníkem?
Protéká, zaletoval jsem ho, necedí ?
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Windowsí spořič
« Odpověď #11 kdy: 11 Srpna 2008, 19:36:49 »
Neznám mnoho lidí, kteří se pohybují ve světě fixní pracovní doby...:-) (Vlastně jen tři.) Pracuje se tolik, kolik je třeba. Jen jsem chtěl ukázat, že pro uživatele by bylo vhodné, kdyby bylo možno programy volně mezi systémy přenášet.
Have you tried turning it off and on again?

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Windowsí spořič
« Odpověď #12 kdy: 11 Srpna 2008, 19:49:59 »
Neznám mnoho lidí, kteří se pohybují ve světě fixní pracovní doby...:-) (Vlastně jen tři.) Pracuje se tolik, kolik je třeba. Jen jsem chtěl ukázat, že pro uživatele by bylo vhodné, kdyby bylo možno programy volně mezi systémy přenášet.
no, ale to by spis bylo vhodne tlacit na toho, kdo si susni a skryva detaily o sve platforme a ne na toho, kdo ji dava v plen

nettezzaumana

  • Host
Re: Windowsí spořič
« Odpověď #13 kdy: 11 Srpna 2008, 19:56:29 »
Neznám mnoho lidí, kteří se pohybují ve světě fixní pracovní doby...:-) (Vlastně jen tři.) Pracuje se tolik, kolik je třeba. Jen jsem chtěl ukázat, že pro uživatele by bylo vhodné, kdyby bylo možno programy volně mezi systémy přenášet.
<< nechci se zbytecne dohadovat, ale toto je bohuzel zcela neplodna polemika aka :: bylo by hezke, kdyby nebyly zadne valky ..

programy jsou napsane v ruznych jazycich, ktere jsou ruznym zpusobem implementovany na ruzne platformy .. v trznim svete navic neni v mnoha pripadech vyhodne, aby tomu tak bylo ..

takovahle myslenka by me nikdy nenapadla, proto me to tak zaujalo . nechtel jsem se ohradit vuci smyslu (coz je bohuzel nerealna ?{filosoficka} konstrukce) jako spis proti skutecnosti, ze prijit koumanim nad touto veci o minutu zivota mi prida jako pekna hloupost ..

zdravi ntz

ps. programy, co sam pisu, delam naschval neprenosne (nebo jen velmi tezko) treba na windows .. a dela mi to radost :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.