Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: DVD z krátkých klipů  (Přečteno 2895 krát)

mv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
DVD z krátkých klipů
« kdy: 07 Srpna 2008, 20:00:56 »
Od té doby, co mám ubuntu (8.04) mi ke štěstí chybí jen nějaký podobný program jako Movie Maker ve Windows. Mám velké množství krátkých klipů a obrázků z foťáku, které chci jednoduše slepit do jednoho  a mezi nimi  chci  nějaký  přechod. Zkusil jsem Kino, ale to je pro mě velice neohrabané, protože  všechny klipy převádí na DV. Zkusil jsem Lives, ale tam vůbec nevím, jak výsledný klip udělat. Kdenlive má podobný vzhled jako Movie Maker, ale nejde mi tam vložit přechod. V Makeru stačilo importovat klipy a obrázky,  pak je myší přesunout na časovou osu a nakonec si vybrat z velké nabídky přechodů. Pomocí Avidemux mohu klipy převést na jakýkoli formát, ale nevím,  jaký program použít na konečnou úpravu klipu.  Poradíte někdo něco? Nejde třeba Movie Maker pod Wine? Díky předem za odpovědi. M

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: DVD z krátkých klipů
« Odpověď #1 kdy: 07 Srpna 2008, 20:06:39 »
DVD Styler nebo Man DVD by mohl vyhovovat. :)
http://wiki.ubuntu.cz/DVDStyler
http://wiki.ubuntu.cz/ManDVD

mv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: DVD z krátkých klipů
« Odpověď #2 kdy: 07 Srpna 2008, 20:30:36 »
Děkuji za odpověď. Zkusil jsem oba, ale DVD Styler nemá  přechody vůbec a ManDVD je má pouze v Slideshow fotek (pokud jsem něco nepřehlédl). Já ale potřebuji smíchat klipy a fotky dohromady a mezi ně chci nějaký přechod, aby to nebylo "trhané".

mv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: DVD z krátkých klipů
« Odpověď #3 kdy: 20 Srpna 2008, 17:19:53 »
Otevírám znovu toto téma. Opravdu neexistuje v Ubuntu nějaký program (jednoduchý) pro amatérské vytvoření DVD
filmu (DVD není podmínkou - na DVD to mohu převést v Avidemuxu) z fotek a klipů dohromady? Děkuji předem za vaše odpovědi.

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: DVD z krátkých klipů
« Odpověď #4 kdy: 21 Srpna 2008, 22:52:35 »
kdenlive?
smile?

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: DVD z krátkých klipů
« Odpověď #5 kdy: 21 Srpna 2008, 23:23:59 »
LiVES - lepení
Avidemux - příprava

pokud už doopravdy nebudete vědět kam skočit, tak je tu blender a jeho sequence editor..?:D

mv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: DVD z krátkých klipů
« Odpověď #6 kdy: 25 Srpna 2008, 17:50:52 »
Tak jsem zkusil KDENLIVE. Můj požadavek spojit dohromady 40 fotek a 20 videí nejde uskutečnit, protože kdo by měl nervy vytvářet 60 stop videa ? Čára času a přehrávač nejsou synchronizovány, a tak když chci přehrát výsledné video, oboje se "rozjede" jinak. Přidat přechod je celkem jednoduché - Add transitions - jenže to nějak nefunguje, protože i když to mám na konci klipu, setmí se mi uprostřed.  Vím, chyba bude někde PC a židlí, ale ten Movie Maker byl použitelný i pro takového laika jako jsem já. Neznáte někdo ještě nějaký jiný program pro Ubuntu ?

ada704

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: DVD z krátkých klipů
« Odpověď #7 kdy: 25 Srpna 2008, 18:21:56 »
mám stejné zkušenosti, Linux nemá nic tak jednoduchého a funkčního jako movie maker, pokud ano, tak o něm nevím. jestli se podaří dopátrat dobrého programu, rád jej také vyzkouším. jinak je editace videa v linuxu o ničem.

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: DVD z krátkých klipů
« Odpověď #8 kdy: 25 Srpna 2008, 18:39:22 »
Tak jsem zkusil KDENLIVE. Můj požadavek spojit dohromady 40 fotek a 20 videí nejde uskutečnit, protože kdo by měl nervy vytvářet 60 stop videa ? Čára času a přehrávač nejsou synchronizovány, a tak když chci přehrát výsledné video, oboje se "rozjede" jinak. Přidat přechod je celkem jednoduché - Add transitions - jenže to nějak nefunguje, protože i když to mám na konci klipu, setmí se mi uprostřed.  Vím, chyba bude někde PC a židlí, ale ten Movie Maker byl použitelný i pro takového laika jako jsem já. Neznáte někdo ještě nějaký jiný program pro Ubuntu ?

Na co proboha 60 stop? RTFM! :) Hledej  v menu, najdeš nástroj na tvorbu slideshow. Dělal jsem v tom DVD co mělo 300 fotek a 5 videí a stačily mi tři stopy :)

Nebo zkus to smile -  to vypadá opravdu blbovzdorně - http://www.kde-apps.org/content/show.php/SMILE?content=83276

mv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: DVD z krátkých klipů
« Odpověď #9 kdy: 25 Srpna 2008, 23:01:16 »
Nainstaloval jsem tedy QDVDAuthor, který je v menu a má v popisu slideshow.  Bohužel mi nejde spustit kvůli nějakému ini souboru.  Rincewinde mohl bys mi napsat, kterým nástrojem si to své DVD dělal a jestli to bylo v Ubuntu? Dík předem za informaci

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: DVD z krátkých klipů
« Odpověď #10 kdy: 28 Srpna 2008, 13:18:21 »
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=22403.msg165349#msg165349

v ubuntu to sice nebylo, ale to by nemělo mít vliv...


PS:
toho flamu kolem si nevšímej :)
« Poslední změna: 28 Srpna 2008, 13:21:09 od Rincewind »

Pavel1TU

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
    • Můj WEBlog
Re: DVD z krátkých klipů
« Odpověď #11 kdy: 31 Srpna 2008, 21:40:35 »
Tak jsem zkusil KDENLIVE. Můj požadavek spojit dohromady 40 fotek a 20 videí nejde uskutečnit, protože kdo by měl nervy vytvářet 60 stop videa ? Čára času a přehrávač nejsou synchronizovány, a tak když chci přehrát výsledné video, oboje se "rozjede" jinak. Přidat přechod je celkem jednoduché - Add transitions - jenže to nějak nefunguje, protože i když to mám na konci klipu, setmí se mi uprostřed.  Vím, chyba bude někde PC a židlí, ale ten Movie Maker byl použitelný i pro takového laika jako jsem já. Neznáte někdo ještě nějaký jiný program pro Ubuntu ?
Kdenlive jsem používal pro tvorbu DVD při grabování videa z analogové karty pomocí CANOPUS převodníku.
Výsledek z 90 minutové kazety bylo asi 50 video sekvencí a vždy jsem bez problému používal jen 2 videostopy.
Jediný problém co mám, že nejsem schopen v UBUNTU vyrobit obrázkové menu, aby to skákalo přímo na záběry, ani Kdenlive, ani KINO mi nevyexportovalo DV soubor s kapitolama.
Ubuntu 10.04 (9.04), Slack 12.2, Gentoo 10.1
ASUS M2N-E SLI nForce500; AMD Athlon A64 X2 4200+EE; 2G DDR2 800MHz; ASUS EN8500GT PCI-E; HDD 2x320G, AUDIOTRAK-Prodigy-7.1-hifi

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.