Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

jaka je Vase hlavni distribuce?

*buntu
SuSE based
RHEL based
debian
Mandriva
Gentoo
Slackware
*BSD
*Solaris
jina .deb based
jina .rpm based
jina .tgz based
Mac os X *
MS crime?

Autor Téma: kdo vsechno zde pouziva *buntu?  (Přečteno 31042 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #50 kdy: 14 Srpna 2008, 16:44:10 »
(not a bug, but feature)

To zas není tak úplně pravda...

honorguard

  • Host
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #51 kdy: 14 Srpna 2008, 16:51:08 »
It's not a bug, it is a feature --- neplatí to o avatarech do podpisu?

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #52 kdy: 14 Srpna 2008, 17:31:39 »
It's not a bug, it is a feature --- neplatí to o avatarech do podpisu?

Ano, o obrázcích v podpisu ano, ale o nemožnosti vkládat přílohy, nahrávat avatary atd. zas až tak ne...

Pavel Půlpán

Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #53 kdy: 14 Srpna 2008, 19:00:24 »
Nářeky na tento problém jsem už zaslechl kdysi... netuším jak to je dlouho... nepřikládal jsem tomu pozornost.

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #54 kdy: 14 Srpna 2008, 19:18:50 »
Nářeky na tento problém jsem už zaslechl kdysi... netuším jak to je dlouho... nepřikládal jsem tomu pozornost.
Tak to jsem asi naříkal já :) A dlouho to je tak měsíc až dva.
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

Pavel Půlpán

Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #55 kdy: 14 Srpna 2008, 19:20:18 »
Možné to je. Já mám krátkou paměť... co není v Google Calendar to si nepamatuju. :D

nettezzaumana

  • Host
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #56 kdy: 14 Srpna 2008, 19:31:33 »
Možné to je. Já mám krátkou paměť... co není v Google Calendar to si nepamatuju. :D
<< je o samote kleju a zlobne mrucim .. narazil jsem na nemoznost poslat prilohu .. bylo to potupne.

to neni ficura, ale nejaka zrada.

Tomáš Kubíček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
    • http://www.foto-reklama.cz
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #57 kdy: 15 Srpna 2008, 10:37:42 »
Nevíte někdo, jestli je nějaká statistika, kolik celkem (v Čechách, nebo i ve světě) lidí používá linux na desktopu?  A jaké je zastoupení jednotlivých distribucí...?

------------------------------------------------------------------------------------
Intel Mini Mac 1,83 Ghz, 2 GB RAM, MAC OSX 10.4.11, virtuálně XP přes Parallels Desktop; dual boot OpenSuse 11 Gnome a Win XP na AMD SEMPRON,  Ubuntu 8.04 na AMD k7
http://www.foto-reklama.cz

jhrdka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
    • Jan Hrdina
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #58 kdy: 15 Srpna 2008, 10:59:14 »
Nedávno jsem udělal zkušenost s openSUSE 11 + GNOME. A nic extra to nebylo. Zde je stručné shrnutí problémů:
- Vyskakuje dialog u aktualizace
- špatné ikony v liště menu a zbytečné podkategorie
- Blblo mi Netbeans
- Chybí tam sudo jak v ubuntu
- problémy s přístupovými právy
- nefunguje xara Xtreme
- nejde mi nainstalovat tiskárna Canon i250 (v ubuntu ano, napsal jsem článek na wiki - Canon i250)
- můj internet přes kabelovku šel nastavit jen v DVD verzi
- nedodělaný pulse audio
- Defaultní hlavní nabídka je na P.R.D.
- Když potřebuju restartovat X, tak musím ctrl-alt-bcksps držet 4 vteřiny
- tlačítka pro vypnutí a odhlášení jsou zvlášť
- nešly mi DVD menu v Totemu

A proč jsem vůbec Suse instaloval?
hrozně se mi líbí yast a od poslední verze pořádně zrychlila i správa software.

Takže jsem se nakonec vrátil zpátky k mojímu milovanému ubuntu. :-D a u něj zase nějakou dobu zůstanu.

nettezzaumana

  • Host
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #59 kdy: 15 Srpna 2008, 11:19:23 »
4jhrdka << to bude tim, ze to jeste asi poradne neznas.. ja mam naprosto analogicke obstrukce s *buntu a naopak se SuSE nemam problem zadnej ..

honorguard

  • Host
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #60 kdy: 15 Srpna 2008, 14:01:46 »
Myslíte že má vážně cenu na buntím foru rozebírat chyby Suse? Navíc jestli je v Suse potřebovat znát něco extra oproti Ubuntu tak je to teda pěkně na nic...

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #61 kdy: 15 Srpna 2008, 14:46:36 »
Taky konkrétně Suse 11 nemusím. Ale to nastavení sítě jde nastavit, i když to tam maj teda pohrkaně udělaný.
Kde je dodělaný pulseaudio, že? :)
Defaultní nabídku takto zmršenou má více distribucí s KDE... a Suse jen vychází z KDE..tak to šópli i do Gnome.
Kdybys četl poznámky k vydání.... tak výš, že restart X serveru se provádí 2x CTRL+ALT+Backspace. Bude to tak ve všech nových verzích X serveru, pokud si to distribuce neopatchuje jinak.
Totem je *censored*.

Nedávno jsem udělal zkušenost s openSUSE 11 + GNOME. A nic extra to nebylo. Zde je stručné shrnutí problémů:
- Vyskakuje dialog u aktualizace
- špatné ikony v liště menu a zbytečné podkategorie
- Blblo mi Netbeans
- Chybí tam sudo jak v ubuntu
- problémy s přístupovými právy
- nefunguje xara Xtreme
- nejde mi nainstalovat tiskárna Canon i250 (v ubuntu ano, napsal jsem článek na wiki - Canon i250)
- můj internet přes kabelovku šel nastavit jen v DVD verzi
- nedodělaný pulse audio
- Defaultní hlavní nabídka je na P.R.D.
- Když potřebuju restartovat X, tak musím ctrl-alt-bcksps držet 4 vteřiny
- tlačítka pro vypnutí a odhlášení jsou zvlášť
- nešly mi DVD menu v Totemu

A proč jsem vůbec Suse instaloval?
hrozně se mi líbí yast a od poslední verze pořádně zrychlila i správa software.

Takže jsem se nakonec vrátil zpátky k mojímu milovanému ubuntu. :-D a u něj zase nějakou dobu zůstanu.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #62 kdy: 15 Srpna 2008, 21:32:40 »
Mě na OpenSUSE 11 Gnome, a opravdu ve stabilní verzi a ne v žádné betě nebo testing, se mi například nainstalovalo hned po instalaci místo Gksu Kdesu (což znamená, že někdo vzal SUSE s KDE a hodil tam bezhlavě Gnome a pokusil se odebrat KDE), hostname nešlo změnit, protože Yast si ho vždy změnil na to své z Live CD - linux-twyn a celkově to bylo celé hodně nedodělané. Kdyby to bylo vydané jako testing verze, tak neřeknu ani ň, ale ve stabilní verzi mě to docela překvapilo vzhledem k tomu, jak se o novém OpenSUSE 11 mluvilo.
Všimněte si, hlavně Ntz, že jsem teď nenapsal žádný vlastní názor např. na RPM balíčky (ale pravda, více mi vyhovují DEB a taky mi nesedí Zypper, ale každému vyhovuje něco jiného), pouze několik faktů, kterým se mi potvrdilo, že OpenSUSE (11 Gnome) je jedno z nejhorších dister, dokonce i za Ubuntu. Nemluvě o EULE a nějakým těm tahanicím s Microshitem.
Tak nějak bych řekl, že čím více jde do nějakého distra peněz a motají se kolem něj nějaké firmy, tím je horší (pouze vlastní názor).
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #63 kdy: 16 Srpna 2008, 16:54:52 »
No tak Suse 11 a Gnome je hrůza. To je pravda.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #64 kdy: 16 Srpna 2008, 20:43:53 »
Nevíte někdo, jestli je nějaká statistika, kolik celkem (v Čechách, nebo i ve světě) lidí používá linux na desktopu?  A jaké je zastoupení jednotlivých distribucí...?

http://www.linuxloop.com/news/2008/08/14/linuxs-market-share-is-there-any-way-to-know/


Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #65 kdy: 18 Srpna 2008, 22:36:53 »
Nějakou dobu sleduji pravidelně Toplist.cz - globální statistiky. Pozoruji pozvolný vzrůst, víkendy nad 1% byly vždy - tj. asi od května a asi od června jsou i dny v týdnu nad 1% prakticky bez výjimky. Pomalu to roste, na výročí sledování dat udělám graf :)
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

waterman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #66 kdy: 19 Srpna 2008, 09:41:51 »
Lidi, "neblázněte", to tu jsem jedinej MS crime? :D
Jo je to tak... Dokud mi na Linuxech nepoběží plnoprávný se všemi funkcemi co má Mac/Windows verze iTunes, tak nepřestoupím.
iTunes je jediné co mě zdržuje - kvůli synchornizaci iPhone, nahrávání nových firmware atd...
AMD Sepron 3100+; 1024MB RAM; ATI Radeon X800 GTO
Windows XP SP3 customized by Me!
iPhone 16GB Pwned!

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #67 kdy: 19 Srpna 2008, 09:45:41 »
.......
iTunes je jediné co mě zdržuje - kvůli synchornizaci iPhone, nahrávání nových firmware atd...
škoda že v Linuxu prý nejde iPhone  :( holt musím použít widle
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

honorguard

  • Host
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #68 kdy: 19 Srpna 2008, 09:46:48 »
Nešlo by to třeba rozchodit ve Virtualboxu? Je sice pravda že to teda nebude to pravé ořechové, ale já se třeba v telefonu nehrabu zas tak často...

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #69 kdy: 19 Srpna 2008, 10:21:36 »
Nešlo by to třeba rozchodit ve Virtualboxu? Je sice pravda že to teda nebude to pravé ořechové, ale já se třeba v telefonu nehrabu zas tak často...
Je to ideální nápad ve Virtualboxu. Nějaký program asi těžko :(
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

waterman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #70 kdy: 19 Srpna 2008, 10:25:35 »
@honorguard - nejsem si jist jestli virtual OS má přístup k USB, tím hůře jestli by to dokázalo přehrát firmware..?

Vše co bych se potřeboval pohrabat bych zvládl přes SSH. A potom jenom přehrání firmware a synchronizace hudby/aplikací + zálohy atd... -> to vše obstarává iTunes.
Na Linuxu jsou sice prográmky které dokáží házet hudbu do iPhone, ale našel jsem pouze ty které fungují přes SSH, a nemám chuť kopírovat 9GB hudby přes můj net...
AMD Sepron 3100+; 1024MB RAM; ATI Radeon X800 GTO
Windows XP SP3 customized by Me!
iPhone 16GB Pwned!

honorguard

  • Host
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #71 kdy: 19 Srpna 2008, 10:29:56 »
Pokud si stáhneš Virtualbox od sunu (z jejich stránek) tak ten k usb přístup má, ale s tím firmware to asi opravdu nepůjde.

S tím iPhone je to holt smůla... Viděl jsem nějaký program na iPod, ale iPhone asi ještě pořád není uspokojivě vyřešený...

Ale na druhou stranu já mám doma 2 pc. Na tom druhém je legální windows. Mám je oba vedle sebe (ten druhý je teda strejdy, ne můj) a zapínám ho když jdeme s kámošema pařit a... když se rozhodnu něco nahrát do svého mp4 přehrávače. Když ho v Linuxu připojím a chci zapisovat tak se prostě odpojí... takže já na tom nejsem o moc lépe...

waterman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #72 kdy: 19 Srpna 2008, 10:37:41 »
Ah, no potom jedině mít DualBoot, ale do toho se mi moc nechce... Ono je pravda že do Winů bych poté nemusel bootovat moc často (pouze pro hudbu a přehrání firmware, sem tam záloha). App mohu stáhnout do iPhone přímo z app v iPhone, kalendář/kontakty mě jdou přes Microsoft Exchange... Teď jsem si uvědomil, že bych stejně poté musel bootovat alespoň každý den do Winů kvůli podcastům...

To mi nepřijde jako moc pohodlné. Nejlépe jeden systém kde zvládnu vše co potřebuji. Ve Winech zatím vše zvládám, ale chybí mi komfort a krása prostředí GNOME (přizpůsobené). A hlavně tedy conky případně CF a další... :)
AMD Sepron 3100+; 1024MB RAM; ATI Radeon X800 GTO
Windows XP SP3 customized by Me!
iPhone 16GB Pwned!

jhrdka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
    • Jan Hrdina
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #73 kdy: 19 Srpna 2008, 12:16:16 »
Chtěl bych se omluvit za ten příspěvek o suse. Je fakt, že to každému vyhovuje jinak a jsem si jistý, že byste si se všemi těmi problémy poradili. Zkrátka mě překvapilo, jak rychle jsem si zvykl na vlastnosti Ubuntu a jak už bez nich málem ani nemůžu žít.

nettezzaumana

  • Host
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #74 kdy: 19 Srpna 2008, 12:21:18 »
Ah, no potom jedině mít DualBoot, ale do toho se mi moc nechce... Ono je pravda že do Winů bych poté nemusel bootovat moc často (pouze pro hudbu a přehrání firmware, sem tam záloha). App mohu stáhnout do iPhone přímo z app v iPhone, kalendář/kontakty mě jdou přes Microsoft Exchange... Teď jsem si uvědomil, že bych stejně poté musel bootovat alespoň každý den do Winů kvůli podcastům...

To mi nepřijde jako moc pohodlné. Nejlépe jeden systém kde zvládnu vše co potřebuji. Ve Winech zatím vše zvládám, ale chybí mi komfort a krása prostředí GNOME (přizpůsobené). A hlavně tedy conky případně CF a další... :)
<< tak pouzij vmware .. ja do win rebootuji jen vyjimecne a pouze a jen z duvodu, ze si chci *neco zasmazit* (m2tw), jinak kvuli nicemu jinemu ..

vse co jde do pocitace pripojit pres usb (aka ipod) bude nadherne bezet ve win ve vmware .. exchange vc. kalendare mi jede na pohodu v evolution, ktera na to ma plugin

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.