Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

jaka je Vase hlavni distribuce?

*buntu
SuSE based
RHEL based
debian
Mandriva
Gentoo
Slackware
*BSD
*Solaris
jina .deb based
jina .rpm based
jina .tgz based
Mac os X *
MS crime?

Autor Téma: kdo vsechno zde pouziva *buntu?  (Přečteno 31035 krát)

waterman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #75 kdy: 19 Srpna 2008, 13:02:07 »
@nettezzaumana - No jo, ale díky vmware taky nevyřeším nemožnost přehrání firmware... Tzn. že bych tam ty Winy napevno nakonec musel mít, ať už kvůli iPhone (iTunes), nebo Counter Strike Source, který mě zase začíná bavit :)
AMD Sepron 3100+; 1024MB RAM; ATI Radeon X800 GTO
Windows XP SP3 customized by Me!
iPhone 16GB Pwned!

qUAKER

  • Host
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #76 kdy: 19 Srpna 2008, 13:13:26 »
CSS jede krásně a itunes spustíš taky

nettezzaumana

  • Host
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #77 kdy: 19 Srpna 2008, 13:20:41 »
@nettezzaumana - No jo, ale díky vmware taky nevyřeším nemožnost přehrání firmware... Tzn. že bych tam ty Winy napevno nakonec musel mít, ať už kvůli iPhone (iTunes), nebo Counter Strike Source, který mě zase začíná bavit :)
<< pokud prehravas firmware na ipodu tak logicky vmware + ipod pres USB je to same jako fyzicky spustena okna ..

ad.CSS) http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=25526.30;topicseen

waterman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #78 kdy: 19 Srpna 2008, 13:26:08 »
@nettezzaumana - No dobře, zkusím tam nahodit nějakou distribuci GNU/Linux (nejspíše ze začátku Ubuntu). Zkusím vmware a dám vědět...
K tomu CSS: nechci náhradu, chci tuto hru, jelikož jí mám originálku a nechci o to přijít :P Co jsem četl, tak vyšla finální verze Wine, takže to snad rozběhám tam...
Navíc mám ATI Radeon X800 GTO a co si pamatuji tak s tímhle byl problém s ovladači, kdy buď šli drivery "dobře", ale nešel CF nebo naopak. Takže doufám že to bude opravené...

teď ještě otázka, jestli jít na 8,04, nebo rovnou nahodit 8,10 beta/alfa verzi.? Přecejenom nová "verze" je za rohem a nevím jak slavné by to bylo s upgradem. Kdybych tam dal hned 8,10 tak poté alespoň nemusím dělat tak "velký" upgrade...
« Poslední změna: 19 Srpna 2008, 13:29:00 od waterman »
AMD Sepron 3100+; 1024MB RAM; ATI Radeon X800 GTO
Windows XP SP3 customized by Me!
iPhone 16GB Pwned!

nettezzaumana

  • Host
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #79 kdy: 19 Srpna 2008, 14:30:30 »
openSuSE 11 .. *buntu ma dneska uz kazdej .. ;D .. shahnes treba zde ::

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #80 kdy: 19 Srpna 2008, 14:37:43 »
Rozhodně Ti 8.10 NEDOPORUČUJI!
Taky mám Ati a testoval jsem Alfa verze 1 a 4. K používání to není.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

waterman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #81 kdy: 19 Srpna 2008, 14:38:33 »
@nettezzaumana - Právě že ho má každý a tak je kolem něj větší komunita -> více zdrojů pro APT, více nápadů... :P

No dobře, že to doporučuješ ty, tak první šanci dám OpenSuse, ale vidím to tak, že pojedu do města koupit CD. Jelikož tady žádná nemám :( Ale ještě si teda nejsem jist prostředím, nejspíše sáhnu znovu po GNOME.

No jak to tak vidím, tak raději vemu CD-RW, abych nemusel těch CD kupovat hromadu na zkoušení toho a toho.
AMD Sepron 3100+; 1024MB RAM; ATI Radeon X800 GTO
Windows XP SP3 customized by Me!
iPhone 16GB Pwned!

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #82 kdy: 19 Srpna 2008, 14:39:05 »
Jedině se starým KDE :D Jinak je to hroznej nedodělek. Vůbec mi přijde, že letos ty vydání nestojí za nic. Holt pokrok/nestabilita.

openSuSE 11 .. *buntu ma dneska uz kazdej .. ;D .. shahnes treba zde ::

Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #83 kdy: 19 Srpna 2008, 14:40:26 »
openSuSE 11 .. *buntu ma dneska uz kazdej .. ;D .. shahnes treba zde ::

přitom používáš Gentoo a furt tam na fórum propaguješ OpenSUSE  :D
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #84 kdy: 19 Srpna 2008, 14:43:20 »
njn, suzi - rychle jsem zavrhl když mi nešly v instalátoru odebrat hry (10.3, asi nějaké ŠÍLENÉ závislosti)
A mohli by dělat tu krabičku s CD z nějakého české poště odolnějšího materiálu - urvané držáky a pak to nejde naskládat zpět aby se to dalo zavřít.
Takže jediné instalátory (z toho co jsem zkoušel) které mi vyhovovaly byly OpenBSD 3.5 a Ubuntu-server.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

nettezzaumana

  • Host
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #85 kdy: 19 Srpna 2008, 16:22:23 »
přitom používáš Gentoo a furt tam na fórum propaguješ OpenSUSE  :D
<< nepouzivam Gentoo .. pozor .. v hlavicce mam jen odkaz na gentoo.wiki, coz je asi nejlepsi oss dokumentace k Linuxu ..

Pavel Půlpán

Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #86 kdy: 19 Srpna 2008, 18:55:40 »
<< nepouzivam Gentoo .. pozor .. v hlavicce mam jen odkaz na gentoo.wiki, coz je asi nejlepsi oss dokumentace k Linuxu ..

Plus odkaz na Official Gentoo Handbook, což je asi nejlepší dokumentace k postupu instalace *nix systémů. :D

nettezzaumana

  • Host
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #87 kdy: 08 Září 2008, 18:17:32 »
dneska jsem byl na skoleni .. seslo se nas tam 8 + jeden skolitel (a nebylo o Linuxu) ..

win* tam mel jediny clovek, jinak vsichni Linux .. Ubuntu nemel nikdo .. (a padlo na ne par nejapnych poznamek jako na win) ..

prevladajici system byl debian, na druhem miste skoncila v celkem slusnem zastoupeni fedora

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #88 kdy: 08 Září 2008, 18:40:38 »
mam momentalne ubuntu a i kdyz sice vsichni basnite o debianu, openSUSE a gentoo tak na ubuntu . zustanu - vyhovuje mi a abych si zase zvykal na novy distro ... tak na to fakt nemam cas. nebo je snad nejaky velmi silny racionalni duvod k prechodu ?
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

honorguard

  • Host
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #89 kdy: 08 Září 2008, 18:59:08 »
Tak včerejším dnem jsem se stal uživatelem Archlinuxu. Stáhnul jsem si aktualizace a po restartu mi něco z nepochopitelných důvodů žralo 800 RAM, takže z giga mi toho moc nezbylo. Proces který žral nejvíc byl xorg a to 30Mb, takže jsem nemohl ani proces najít nebo to nějak vyřešit. Jelikož to nebylo poprvé co se mi po upgradování poškodil systém tak jsem si řekl že už mě to vážně nebaví. Další důvod byl také Rolling update kterým disponuje Arch. Jsem zatím spokojený. Mimochodem, KDEmod 4.1 je mnohem funkčnější a odladěnější než ten z buntích repozitářů.

Pavel Půlpán

Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #90 kdy: 08 Září 2008, 19:55:43 »
dneska jsem byl na skoleni .. seslo se nas tam 8 + jeden skolitel (a nebylo o Linuxu) ..

Solaris? 8)

nettezzaumana

  • Host
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #91 kdy: 08 Září 2008, 20:14:39 »
dneska jsem byl na skoleni .. seslo se nas tam 8 + jeden skolitel (a nebylo o Linuxu) ..

Solaris? 8)
<< ne, windows 98 ;D

wam]Spider007

  • Host
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #92 kdy: 08 Září 2008, 20:31:02 »
dneska jsem byl na skoleni .. seslo se nas tam 8 + jeden skolitel (a nebylo o Linuxu) ..

Solaris? 8)
<< ne, windows 98 ;D

aha, tak rovno povedz, ze pohreb :D

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #93 kdy: 08 Září 2008, 20:52:53 »
se nesmejte win 98 :D ja znam jeste asi 5 pc na kterych jede w98 aktivne :D
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

kocar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #94 kdy: 08 Září 2008, 21:05:24 »
se nesmejte win 98 :D ja znam jeste asi 5 pc na kterych jede w98 aktivne :D

Jo, taky mám tu zkušenost. Na pražským magistrátu po nás nedávno chtěli, abysme jim náš SW upravili, aby chodil na 98... Tuším, že to nakonec dopadlo tak, že radši koupili nový kompy :)

Jinak teda k otázce: v práci mám fedoru64, protože ubuntu64 bylo tenkrát (6.10) hodně nepoužitelný - problémy se sambou, zvukem, javou a spoustou dalšího. Teď jsem zkusil fedoru32 nainstalovat doma a super. Výkonový rozdíl je tam sakra znát. Nevím čím to, ale třeba přehrávání WMV9 videa v rozlišení 1280x720 nemám v ubuntu nárok plynule přehrát (procesor na stropě a odhadem 15 snímků za sekundu), ve fedoře mi to vytíží procesor na 70% a pohoda. Zatím mám triple boot (ještě winXP kvůli hrám), ale jen než si pořídím nový železo, což nebude dlouho trvat. Pak si dám fedoru64 a přejdu komplet na ni.
Intel Pentium Dual-Core E5200, 4 GB RAM, GeForce 8600GT, Fedora 9 x64
Intel Core 2 Quad Q9300, 8GB RAM, GeForce 7300GT, Fedora 9 x64

premet

  • Host
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #95 kdy: 08 Září 2008, 21:20:47 »
Babička s dědou mají na svým počítači dualboot Win XP a 98, protože babička ješte tam pouštní nějaký programy pro účetnictví  :) a jak je spokojená.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #96 kdy: 08 Září 2008, 22:18:54 »
Jaké verze je ta Fidorka?

se nesmejte win 98 :D ja znam jeste asi 5 pc na kterych jede w98 aktivne :D

Jo, taky mám tu zkušenost. Na pražským magistrátu po nás nedávno chtěli, abysme jim náš SW upravili, aby chodil na 98... Tuším, že to nakonec dopadlo tak, že radši koupili nový kompy :)

Jinak teda k otázce: v práci mám fedoru64, protože ubuntu64 bylo tenkrát (6.10) hodně nepoužitelný - problémy se sambou, zvukem, javou a spoustou dalšího. Teď jsem zkusil fedoru32 nainstalovat doma a super. Výkonový rozdíl je tam sakra znát. Nevím čím to, ale třeba přehrávání WMV9 videa v rozlišení 1280x720 nemám v ubuntu nárok plynule přehrát (procesor na stropě a odhadem 15 snímků za sekundu), ve fedoře mi to vytíží procesor na 70% a pohoda. Zatím mám triple boot (ještě winXP kvůli hrám), ale jen než si pořídím nový železo, což nebude dlouho trvat. Pak si dám fedoru64 a přejdu komplet na ni.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

kocar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #97 kdy: 08 Září 2008, 23:42:57 »
Jaké verze je ta Fidorka?
No 9 samozřejmě :) Já vím, v práci mi taky říkají, že jsem maximální úchyl a musím mít všechno nejnovější, i když to nefunguje....
Intel Pentium Dual-Core E5200, 4 GB RAM, GeForce 8600GT, Fedora 9 x64
Intel Core 2 Quad Q9300, 8GB RAM, GeForce 7300GT, Fedora 9 x64

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #98 kdy: 09 Září 2008, 10:35:13 »
No 9 samozřejmě :) Já vím, v práci mi taky říkají, že jsem maximální úchyl a musím mít všechno nejnovější, i když to nefunguje....

Sakra, to abych rychle přeinstaloval, já bloud si nevšiml že je to nefunkční! :)

Stet:
win98 jsem měl v práci ještě loni [každý den v poledne obědový restart]. Teď jsou to xp,  vistám, windows 7 a asi i 8 se tak díky tomu vyhnu...

kocar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
Re: kdo vsechno zde pouziva *buntu?
« Odpověď #99 kdy: 09 Září 2008, 11:03:22 »
Sakra, to abych rychle přeinstaloval, já bloud si nevšiml že je to nefunkční! :)
No, měl by sis pospíšit :) Ale tak to byly reakce na to, že KDE 4 dělalo voloviny (např. padala eclipse při najetí myší nad určitou komponentu), potom neexistoval ten ovladač na nVidii pro xorg-server 1.5 atd. Bylo toho moc. Nakonec jsem skončil u fluxboxu, grafika už ovladač má a já jsem celkem spokojen.
Intel Pentium Dual-Core E5200, 4 GB RAM, GeForce 8600GT, Fedora 9 x64
Intel Core 2 Quad Q9300, 8GB RAM, GeForce 7300GT, Fedora 9 x64

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.