Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Klávesnice notebooku je nefunkční  (Přečteno 28948 krát)

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Klávesnice notebooku je nefunkční
« kdy: 09 Srpna 2008, 16:02:00 »
Dobrý den,
včera jsem zase jednou chtěl restartovat ubuntu, ale po nastartování mi nefungovala klávesnice. Proto jsem restartoval, a chtěl se podívat, co mi při startu ubuntu řekne, jenže když jsem chtěl dát Alt+F4 při startu, tak už klávesnice nešla. Pak jsem zkusil recovery mode, tam mi klávesnice jde, ale nevím, co bych tam jaksi zachraňoval, tak jsem dal něco jako abych normalně nabootoval (resume normal boot) a to mi zas klávesnice šla. Jenže po restartu zase ne.
Na starším jádře (2.6.24-16-generic) mi klávesnice normálně funguje. [edit] už ne!

Nevíte někdo prosím, proč by neměla fungovat a jak to napravit?

Doufám, že jsem to moc nezamotal.
Jo a ten notebook je Acer Aspire 5715Z
Ubuntu 8.04 HH
« Poslední změna: 09 Srpna 2008, 17:02:18 od Ender Wiggin »
Xubuntu 12.04

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Klávesnice notebooku je nefunkční
« Odpověď #1 kdy: 09 Srpna 2008, 16:58:29 »
A klávesnice vám nefunguje prostě vůbec? Co se stane, když naběhne spořič a vy něco stisknete(na klávesnici)?  A jěště něco - zkuste připojit externí klávesnici(pokud nějakou máte po ruce).
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Klávesnice notebooku je nefunkční
« Odpověď #2 kdy: 09 Srpna 2008, 17:01:53 »
Klávesnice nefunguje vůbec, chová se, jako když máte vedle počítače klávesnici a zapomenete ji připojit. Jenže když se přes recovery mode (a tam resume normal boot) dostanu konečně na svůj účet, tak jde. I v tom recovery mode normalně jde, mužu si tam psát, jak je libo.
Externí klávesnici nemám (mám, ale ta je ps2 a takovou díru v notebooku nemám)
Xubuntu 12.04

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Klávesnice notebooku je nefunkční
« Odpověď #3 kdy: 10 Srpna 2008, 19:41:03 »
Vůbec?! Tak ještě zkuste ukončit všechny programy a stisknout Alt+SysRq+B, váš notebook by se měl restartovat.. je to "emergency" zkratka, tzn. měla by fungovat vždy a všude; jestli ne, tak hodně štěstí :D
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Klávesnice notebooku je nefunkční
« Odpověď #4 kdy: 10 Srpna 2008, 23:38:34 »
Já jsem se původně asi špatně vyjádřil.
Problém byl v tom, že od chvíle, kdy mi na obrazovce vyskočilo "Starting up" mi klávesnice umřela. Čili z grubu jsem si mohl ještě naštěstí vybrat ten nouzový režim atp. Ale pokud jsem normálně najel do gnome tak už jsem se neměl jak přihlásit. V nouzovém režimu šlo vše správně, pokud jsem tam pak odentroval "resume normal boot" tak šlo vše také normálně. Zas tak často ubuntu nerestartuju, tak nevím, kdy přesně se to pokazilo, natožpak proč. Kdybych mohl aspoň vidět tu obrazovku s výpisama při startu, jenže to už jsem nedokázal zobrazit klávesovou kompinací alt+f4 právě kvůli tý klávesnici...

Bohužel jsem nemohl čekat a tak jsem provedl zálohu a ubuntu přeinstaloval.
Teď hledám, jak zařídit, abych neviděl takovej ten obrázek s naplňujícím se řádkem, ale rovnou ty výpisy, nejlépe na nějakém hezkém pozadí...

Asi tohle téma za vyřešené neoznačím, protože vlastně vyřešené není...
Xubuntu 12.04

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Klávesnice notebooku je nefunkční
« Odpověď #5 kdy: 11 Srpna 2008, 03:22:45 »
Teď hledám, jak zařídit, abych neviděl takovej ten obrázek s naplňujícím se řádkem, ale rovnou ty výpisy, nejlépe na nějakém hezkém pozadí...
pokud je třeba černá hezké pozadí
tak  v menu grubu editujte startovací řádek a umažte z něj
Kód: [Vybrat]
quiet splashpokud chcete natrvalo tak si editujte /boot/grub/menu.lst a umažte to tam
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Klávesnice notebooku je nefunkční
« Odpověď #6 kdy: 11 Srpna 2008, 09:17:35 »
Citace
pokud je třeba černá hezké pozadí
To sice není;) ale to je fuk.
Citace
tak  v menu grubu editujte startovací řádek...
Jo díky, tohle bude užitečné.
Xubuntu 12.04

honorguard

  • Host
Re: Klávesnice notebooku je nefunkční
« Odpověď #7 kdy: 13 Srpna 2008, 17:53:32 »
Možná jenom mektám kraviny, ale nemůže být problém ve startovacím manageru? Není problém třeba v GDM? Já bych možná zkusil nainstalovat KDM, jestli se to nezpraví, tolik práce jako přeinstal to není...

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Klávesnice notebooku je nefunkční
« Odpověď #8 kdy: 14 Srpna 2008, 09:01:04 »
Nevím přesně, co to je GDM a KDM, ale ta klávesnice  byla nefunkční skutečně HNED potom, co mi ubuntu napsalo "Starting up" a to je relativně dost brzo.
Xubuntu 12.04

honorguard

  • Host
Re: Klávesnice notebooku je nefunkční
« Odpověď #9 kdy: 14 Srpna 2008, 09:33:38 »
NJ, to jsem zapoměl. KDM a GDM jsou startovací manažeři. (To jak se tam píše jméno a heslo). V tom případě to nemá ani cenu zkoušet...

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Klávesnice notebooku je nefunkční
« Odpověď #10 kdy: 20 Srpna 2008, 18:52:35 »
Citace
Na starším jádře (2.6.24-16-generic) mi klávesnice normálně funguje. [edit] už ne!

To mluví za vše... chyba bude v notebooku :'(  Zkusil bych ještě nainstalovat Windows a vyzkoušet to v nich.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Klávesnice notebooku je nefunkční
« Odpověď #11 kdy: 20 Srpna 2008, 21:03:20 »
Citace
Na starším jádře (2.6.24-16-generic) mi klávesnice normálně funguje. [edit] už ne!

To mluví za vše... chyba bude v notebooku :'(  Zkusil bych ještě nainstalovat Windows a vyzkoušet to v nich.

No, já jsem zkusil nainstalovat ubuntu HH a normálně to funguje... Teda už nejen v recovery modu.
Xubuntu 12.04

Fagusius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Klávesnice notebooku je nefunkční
« Odpověď #12 kdy: 29 Listopadu 2008, 15:50:44 »
Dobrý den, mám počítač Acer TM 4672WLMi. Pro všechny, kteří mají problém se zamrznutím Acerů notebooků na všech systémech (XP, Ubuntu ajiné) a než začnete panikařit a objednávat za veliké peníze novou klávesnici a přeinstalovávat systém. Problém je zřejmě ve špatné sadě baterií Sony Battery Pack. Na cizích fórech bylo již na tento problém upozorněno, ne tak v Čr.
    Tedy o co se jedná, většině lidí po startu systému přestane fungovat klávesnice, touchpad a USB porty a nefungují ani Fn klávesy, či E-klávesy či klávesa vypínače. Podle všeho je to způsobeno špatnými bateriovými články. Baterie Sony totiž po nějaké době ztratí schopnost se nabíjet a systému hlásí něco, co způsobí právě ono zamrznutí. Zkuste si prosím u známých, kteří mají novější stejné typy Acerů vypůjčit tu jejich baterii (upozorňuji, pouze vkládejte baterii, která je pro daný notebook předepsána).
    Ve většině případů bude problém vyřešen touto cestou a nezbývá, než vyměnit baterii za novou. Právě, že tento problém by se čekal až úplně nakonec, po vyřešení všech drobnějších problémů, předpokládám že bohužel mnoho lidí vyhodilo zbytečně peníze za drahou náhradní klávesnici k notebooku a její instalaci a s tím spojené rozebrání notebooku. Netvrdím, že je nesmysl nevyměnit si klávesnici, (když se zalije alkoholem, kávou, nebo když z ní začnou vypadávat čudlíky) ale pokud je na pohled v pořádku, je problém zřejmě jinde. Po instalaci nové klávesnice tedy problém stále setrvává a to lidi asi naštve, když za ni vyhodili nehorázné peníze s nulovým výsledkem. Tedy ještě jednou.
    CHYBA NOTEBOOKU ACER A NEFUNKČNÍ KLÁVESNICI JE S NEJVĚTŠÍ PRAVDĚPODOBNOSTI ZPŮSOBENA BATERIÍ SONY. Není to Vaše chyba, ale stářím baterie a počtem nabíjecích cyklů. Mne osobně se začaly tyto problémy objevovat přesně po uplynutí 2leté záruční lhůty. Na tom však participují prodejci a opravci notebooků, kterým zaplatíte za výměnu klávesnice a servis nemalé peníze s nulovým výsledkem. V neposlední řadě Vás to má donutit nakoupit si nový notebook, když tento nejde (i o této variantě jsem uvažoval a chtěl jej zahodit). Jeden chytrý klučina na českém webu vyřešil tento problém, viz http://www.demcak.cz/elektronika/cpu-100-nefunkcni-klavesnice-a-touchpad/.
    On správně jako jeden z prvních na Českém webu popsal všechny problémy, tedy zamrznutí systému, nemožnost používat touchpad a jiné. Společnost Acer, aby se tomuto problému napohled vyhnula, hodila tento link https://www.acerbatteryrecall.com/AcerWeb/, který ukazuje bezplatnou možnost výměny baterie u určitých typů produktové řady Acer. Pokud máte tento problém, tak neváhejte zkontaktovat místní zastoupení Acer a požádat o bezplatnou výměnu baterie, na kterou se ACER Čr odkazuje, pokud je právě ta Vaše ta nebezpečná a může způsobit problémy. V Čechách, na Moravě a ve Slezsku se to neobjevilo, ale na americké obdobě Sdružení ochrany spotřebitele se objevilo následovné varování pro baterie Sony: ...there have been 16 reports of notebook batteries overheating. These reports were associated with earlier recalls by other notebook computer manufacturers of batteries containing these Sony cells. These previous reports involved only minor property damage and two minor burns. None of these reports involved batteries in Acer notebook computers...
Tedy přeloženo by to mohlo být jako: ...bylo hlášeno 16 případů přehřátí notebooků. Tyto případy byly spojeny s dřívějšími odezvami dalších výrobců notebooků u baterií obsahující články společnosti Sony. Tyto předcházející případy způsobily pouze menší hmotné škody a dva případy POPÁLENÍ. Žádný z těchto případů se neprojevil u baterií instalovaných v noteboocích společnosti Acer.

Neobjevil, ale objevil se jiný problém, Sony články zjevně brzdí chod Acer Notebooků. A i ten může být zdraví škodlivý, pokud uživatel dříve nebo později zešílí poté, co nenajde zjevné vyřešení problému. Tomu by mohl docela dobře zabránit tento článek.

Také se můžete podívat, jak řešili tento problém na cizích webech CNET http://forums.cnet.com/5208-6122_102-0.html?forumID=44&threadID=294657&start=15&tag=forum-w;forums06

Ještě DŮLEŽITÉ.
Provizorně, než si seženete novou baterii se dá notebook dále používat na připojení na síťový napaječ AC BEZ ZAPOJENÉ BATERIE. Systém bude fungovat bez problémů a touchpad a klávesnice také. Toto doporučují i na stránkách ACER.
« Poslední změna: 29 Listopadu 2008, 16:16:23 od Fagusius »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.