Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: rozbita partition table po instalaci xp  (Přečteno 2191 krát)

alfonz19

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
rozbita partition table po instalaci xp
« kdy: 10 Srpna 2008, 12:02:30 »
Zdravim,

protoze v ubuntu 8.10 ponekud prska zvuk (jeste jsem to nevyresil, ale podobny problem pry ma dost lidi) a protoze nektere programy pod linuxem proste nejdou ci nejdou uspokojive kvalitne (earmaster), tak jsem chte nechte musel nainstalovat windows xp. Ocekaval jsem, ze mi rozbijou mbr, ktery snadno opravim nekolika prikazy. Problem nicmene je, ze kdyz spustim parted, tak se disk jevi jako nenaformatovany, bez vytvorenych oddilu. Pod win xp tyto oddily viditelne jsou, takze by mel existovat zpusob, vratit provedene zmeny. Muze mi nekdo poradit, jak spravit oddily a potom i grub?

predem dik
alfonz

premet

  • Host
Re: rozbita partition table po instalaci xp
« Odpověď #1 kdy: 10 Srpna 2008, 12:08:22 »
Použij program Testdisk  :) a obnova Grubu je na wiki.

PS: Ne moc vhodně zvolená verze Ubuntu pokud jsi začátečník  :).

alfonz19

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
Re: rozbita partition table po instalaci xp
« Odpověď #2 kdy: 10 Srpna 2008, 12:13:13 »
1. dik, vyzkousim to
2. proc neni 8.10 ta spravna verze
3. ktera je ta spravna?

premet

  • Host
Re: rozbita partition table po instalaci xp
« Odpověď #3 kdy: 10 Srpna 2008, 12:17:20 »
Verze 8.10 je vývojová takže ti tam nepojede vše jak má a dá se říct, že nemusí být stabilní, protože je teprve Alpha 3. Poslední stabilní verze Ubuntu je 8.04 Hardy Heron je to dlouho podporovaná verze a pokud opravdu nevíš co děláš tak raději si nainstaluj tuto verzi i když můžeš mít teď s verzí 8.10 štěstí tak po nějaké aktualizaci můžeš mít i opak.

alfonz19

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
Re: rozbita partition table po instalaci xp
« Odpověď #4 kdy: 10 Srpna 2008, 21:56:09 »
dík moc, podařilo se mi díky tobě opravit všechny chyby, které MS napáchal. Přiznám se, že když jsem zjistil, že mám rozbité partition tabulky a pak na mne vyskočila MS bublina "počítač může být v ohrožení", tak jsem se docela rozzuřil. Ale už je to ok, takže ještě jednou díky

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.