Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 3D akcelerace s nVidia 9800GTX  (Přečteno 3442 krát)

uzivatel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
3D akcelerace s nVidia 9800GTX
« kdy: 11 Srpna 2008, 19:45:52 »
Dobrý Deň...
Chcem sa spýtať a poprosiť o radu...mám grafiku Nvidia 9800gtx a potreboval by som vedieť aké presné balíky treba sťahovať z launchpadu aby som spojazdnil 3d prostredie,viem že sa to dá aj cez envy ale rád by som sa naučil manual...na launchpade sú dostupné balíky priamo v deb prevedeniach pre x32 aj x64 ale neviem okrem ovladačov nvidia_new 173xxx čo ešťe mám sťahovať...mám verziu ubuntu 8.04.1 desktop amd64...VOPRED DAKUJEM ZA RADU

Edit: Oprava titulku. Příště alespoň bez Caps! P.P.
« Poslední změna: 11 Srpna 2008, 20:29:34 od Pavel Půlpán »

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: PROSÍM O RADU AKO NA GRAFIKU
« Odpověď #1 kdy: 11 Srpna 2008, 19:58:53 »
Dobrý Deň...
Chcem sa spýtať a poprosiť o radu...mám grafiku Nvidia 9800gtx a potreboval by som vedieť aké presné balíky treba sťahovať z launchpadu aby som spojazdnil 3d prostredie,viem že sa to dá aj cez envy ale rád by som sa naučil manual...na launchpade sú dostupné balíky priamo v deb prevedeniach pre x32 aj x64 ale neviem okrem ovladačov nvidia_new 173xxx čo ešťe mám sťahovať...mám verziu ubuntu 8.04.1 desktop amd64...VOPRED DAKUJEM ZA RADU

V Systém > Správa > Zdroje softwaru si povol všechny zdroje, prostě všechno odklikni/zaškrtni a dej updatovat... Pak v Aplikace > Přidat/Odstranit aplikace dej Všechny dostupné aplikace a do řádku vpravo napiš nvidia a normálně nainstaluj...systém sám pozná, které ovladače jsou potřeba... Taky můžeš zkusit rychlejší cestu Systém > Správa > Ovladače hardwaru a zaškrtnout Povolit ovladač... Samozřejmě musíš mít povolené ty zdroje. Pak si systém sám najde v repozitářích potřebné ovladače.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

uzivatel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: PROSÍM O RADU AKO NA GRAFIKU
« Odpověď #2 kdy: 11 Srpna 2008, 20:03:35 »
marp
Dakujem,ano to som skúšal ale aj tak som chcel vedieť že ktoré bylíky na to treba,nechcem len odškrtávať ale proste inštalovať...viem že na to ešťe aj nvidia_kernel_source ale ani v tejto kombinácii mi to nešlo...fakt by si nevedel? proste som vysadený na nové veci a ked niečo vyjde chcem to inštalovať :) D

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: PROSÍM O RADU AKO NA GRAFIKU
« Odpověď #3 kdy: 11 Srpna 2008, 20:05:39 »
marp
Dakujem,ano to som skúšal ale aj tak som chcel vedieť že ktoré bylíky na to treba,nechcem len odškrtávať ale proste inštalovať...viem že na to ešťe aj nvidia_kernel_source ale ani v tejto kombinácii mi to nešlo...fakt by si nevedel? proste som vysadený na nové veci a ked niečo vyjde chcem to inštalovať :) D

Pak jedině přes Synaptic nainstalovat Envy a nechat to na něm...vše jde automaticky... Já takto instaloval nové ovladače pro ATI, které v repozitářích dosud nejsou. Stejně to je pohodlnější jen odškrtnout a nechat to na systému... Věř mi, Ubuntu je chytrej systém  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

uzivatel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: PROSÍM O RADU AKO NA GRAFIKU
« Odpověď #4 kdy: 11 Srpna 2008, 20:11:29 »
marp
ano to už som skúšal...všetko šlape ale aj tak by som radšej manual...ale MOC DAKUJEM ZA RADU :)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: PROSÍM O RADU AKO NA GRAFIKU
« Odpověď #5 kdy: 11 Srpna 2008, 20:13:54 »
marp
ano to už som skúšal...všetko šlape ale aj tak by som radšej manual...ale MOC DAKUJEM ZA RADU :)

Hmmm, jsem zastáncem myšlenky: "Proč dělat něco složitě, když to jde jednoduše"... To víš, pohodlíčko, už mám nějakej ten věk  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.