Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Skryty adresar v NTFS je videt v Linuxu  (Přečteno 1783 krát)

xmartim1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Skryty adresar v NTFS je videt v Linuxu
« kdy: 12 Srpna 2008, 01:49:20 »
Ahoj vsem, mam jak Visty, tak Ubuntu 8.04. Ve Viste jsem udelal jeden adresar skryty, takze ve Viste ho ted nevidim (pokud nezaskrtnu 'zobrazovat skryte adresare' nebo tak neco). Ale nabootoval jsem do Linuxu a ten 'skryty' adresar normalne vidim. Je to bezna vec? Nerad bych menil pristupova prava nebo podobne v Linuxu, protoze kdo vi, co to udela, az se zase naloguju do Visty... Nemate prosim nejake rady? Diky moc.

Pana_Ruplahlava

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 172
Re: Skryty adresar v NTFS je videt v Linuxu
« Odpověď #1 kdy: 12 Srpna 2008, 08:36:00 »
Skrytý adresář ve winech je tvořen pouze dodatečným parametrem ke složce :) Na což ubuntu nespíš moc nehraje (proč taky) . . . Co ti na tom vlastně vadí? Pokud se naloguješ do visty tak by ten adresář měl zůstat stejně "skrytý" jak jsi ho ve winech vytvořil :)

Co je tady vlastně tvůj problém?
Největší práce při instalaci linuxu byla sundat nálepku Designed For Microsoft Windows XP :)

xmartim1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Skryty adresar v NTFS je videt v Linuxu
« Odpověď #2 kdy: 12 Srpna 2008, 09:05:16 »
No co mam Ubuntu, uz moc Visty nepouzivam. Potrebuju pred navstevou proste schovat jeden adresar. Ta navsteva bude mit k dispozici muj pocitac i kdyz ja nebudu pobliz. Jako mohl bych ho presunout nekam, kde ho snad nikdo nenajde, ale myslel jsem, ze by to mohlo jit treba i jinak.

truhlik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1626
Re: Skryty adresar v NTFS je videt v Linuxu
« Odpověď #3 kdy: 12 Srpna 2008, 09:23:45 »
Dejte pred nazev adresare tecku. Takze napriklad:
Kód: [Vybrat]
mv jmeno_adresare .jmeno_adresare
V linuxu jsou soubory a slozky s teckou na zacatku "skryte".
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1351
http://www.root.cz/clanky/klonovani-obrazu-a-dva-monitory-v-linuxu
Citace: Otakar
Červi jsou moc milá zvířátka, zvláště když má jejich chovatel výhrady proti chování tučňáků

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Skryty adresar v NTFS je videt v Linuxu
« Odpověď #4 kdy: 12 Srpna 2008, 09:42:23 »
No co mam Ubuntu, uz moc Visty nepouzivam. Potrebuju pred navstevou proste schovat jeden adresar. Ta navsteva bude mit k dispozici muj pocitac i kdyz ja nebudu pobliz. Jako mohl bych ho presunout nekam, kde ho snad nikdo nenajde, ale myslel jsem, ze by to mohlo jit treba i jinak.
Založ návštěvě uživatele a ke složce práva tak, aby k ní tento uživatel nemohl. Přeci nebudeš někomu dávat svoje username a heslo, neřkuli že určitě máš na svém uživateli povoleno provádět sudo.

EDIT: Toto je přirozený linuxový způsob. V linuxu nejsou složky skryté, aby do nich nikdo nelezl, ale aby se zpřehlednil výpis adresářů.
« Poslední změna: 12 Srpna 2008, 13:06:51 od EuGenio »
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Pana_Ruplahlava

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 172
Re: Skryty adresar v NTFS je videt v Linuxu
« Odpověď #5 kdy: 12 Srpna 2008, 11:42:18 »
No co mam Ubuntu, uz moc Visty nepouzivam. Potrebuju pred navstevou proste schovat jeden adresar. Ta navsteva bude mit k dispozici muj pocitac i kdyz ja nebudu pobliz. Jako mohl bych ho presunout nekam, kde ho snad nikdo nenajde, ale myslel jsem, ze by to mohlo jit treba i jinak.
Založ návštěvě uživatele a ke složce práva tak, aby k ní tento uživatel nemohl. Přeci nebudeš někomu dávat svoje username a heslo, neřkuli že určitě máš na svém uživateli povoleno provádět sudo.
Souhlasím :)
Největší práce při instalaci linuxu byla sundat nálepku Designed For Microsoft Windows XP :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.