Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu  (Přečteno 145680 krát)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #75 kdy: 21 Září 2008, 10:51:33 »
Nevíte náhodou jak změnit velikost fontu v Thunaru jak nástroje tak i popisy složek a souboru nebo ve Firefoxu a ostatních aplikací puštěných pod E17?
Pokud to nastavím v Gnome tak to se to neprojeví v E17 a v configurátoru E17 je jen nastavení nadpisu oken a velikosti textu v menu E17.

Bude potřeba nainstalovat balík gtk-chtheme, ten spustíš a vybereš si gtk téma který potřebuješ (tam si nastavíš i velikost fontu) a ono to vytvoří soubor .gtkrc, takže se to gtk téma načte vzdy.

Sice mi chvilku trvalo než jsem zjistil jak to nastavit ale je to přesně to co jsem hledal  ;) Díky.
Aha teď jsem si všimnul že to má vliv na úplně všechno jenom Firefox se tomu brání.  :'(
« Poslední změna: 21 Září 2008, 11:21:54 od Radek Neuzil »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #76 kdy: 21 Září 2008, 11:36:46 »
firefox se brání velikosti fontů.. ale téma by se mělo aplikovat

Robotics

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 251
    • nicmocweb
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #77 kdy: 21 Září 2008, 11:37:23 »
Nevíte náhodou jak změnit velikost fontu v Thunaru jak nástroje tak i popisy složek a souboru nebo ve Firefoxu a ostatních aplikací puštěných pod E17?
Pokud to nastavím v Gnome tak to se to neprojeví v E17 a v configurátoru E17 je jen nastavení nadpisu oken a velikosti textu v menu E17.

Bude potřeba nainstalovat balík gtk-chtheme, ten spustíš a vybereš si gtk téma který potřebuješ (tam si nastavíš i velikost fontu) a ono to vytvoří soubor .gtkrc, takže se to gtk téma načte vzdy.

Fonty ve firefoxu se nastavují zvlášť někde ve firefox menu v nastavení.

Ubuntu na PC - Intel Core 2 Duo E6750 2,66GHz | (4MB/1333)MB GIGABYTE P35-DS4 P35 s775, DDR2 | DIMM DDR2 2GB, 800MHz, CL5, (Kit 2x1GB) | GK Point Of View GeForce 8800GTS | WD CAVIAR XL WD4000AAKS 400GB | DVD RW LG Black GSA-H55NR | ZD ZDROJ FX500-A (FORTRON) 500W ATX | Wireless Asus WL-1238G V2

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #78 kdy: 21 Září 2008, 13:12:15 »
Zatím jsem z toho jelen  ??? Théma se aplikovalo do Firefoxu vpořádku ale fonty Gui nejdou změnit.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #79 kdy: 21 Září 2008, 13:50:09 »
Pro příklad dodávám náhled problému.

Okno nahoře je Gedit kde aplikování gtk-chtheme změna velikosti fontu funguje a dole je Firefox kde je furt stejná velikost fontu a na notebooku bojuji o každý ušetřený milimetr místa :)
Už jsem aplikoval E17 na Ubuntu tolikrát že snad napíšu wiki se všemi problémy co se můžou naskytnout.  :-\
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

col_boggy

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #80 kdy: 21 Září 2008, 14:16:07 »
před chvilkou jsem si na ubuntu zkušebně, před instalací debianu, taky dotáhl enlightenment... omylem jsem při přidávání modulů rozkopal jazyk klávesnice. dival jsem se na klávesové zkratky, restartoval jsem moduly, ale nic - pořád to mám nastavené na angličtinu. není nějaký příkaz na měnění tohoto do konzole? díky.

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #81 kdy: 21 Září 2008, 14:28:08 »
U mne to pracuje dobře, jak má, viz.:



Téma DR17 je 23Oz plus ikony Hydroxygen a jako téma GTK jsem nakonec použil 6nome, ikony jsem nechal Nimbus. A tím pádem Gimp se "sklidnil".
Možná pomůže ještě donastavit xorg.conf na DPI. Já mám grafiku Nvidia Geforce2 MX/MX400 a mám v sekci:

Kód: [Vybrat]
Section "Device"
.
Option   "DPI"   "72 x 72"
.
EndSection
Ještě dodávám, že nepoužívám gtk-chtheme, ale přímo daemona témat gnome jak již dříve poradil qAUKER
« Poslední změna: 21 Září 2008, 14:30:56 od GlidingFLY »
» Linux Mint on mini-ITX boards «

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #82 kdy: 21 Září 2008, 15:21:23 »
před chvilkou jsem si na ubuntu zkušebně, před instalací debianu, taky dotáhl enlightenment... omylem jsem při přidávání modulů rozkopal jazyk klávesnice. dival jsem se na klávesové zkratky, restartoval jsem moduly, ale nic - pořád to mám nastavené na angličtinu. není nějaký příkaz na měnění tohoto do konzole? díky.

přidej si na panel modul language, pravým na něj klikni, dej configuration a nastav si rozložení jaké chceš.

oyankee

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #83 kdy: 23 Září 2008, 10:34:21 »
Ahoj,
nic jsem nevygooglil.  Hral jsem si s Gadgety a umistil jsem na plochu trochu nestastne Taskbar o velikosti mravence. Potiz je v tom, ze nemohu pravym kliknout na nic jineho nez na spustenou aplikaci. Nevim, jak ho dostat z plochy nebo jak ho roztahnout. Unload modules jsem zkousel.

 Jinak, zkousel jsem posledni Elive Gem Unstable a zatim nedoporucuji. Zustante u sveho stabilniho Ubuntu. Asi po dni uz jsem nebootoval do grafickeho rezimu, ale jen do konzole. A to po nastaveni vzhledu pro entrance. Ten je skutecne jeste dost povrchni :-]

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #84 kdy: 23 Září 2008, 10:44:23 »
Jo z gadgetama na ploše jsem se taky porval. Nakonec jsem celou složku ~/.e zahodil a vytvořil si novou.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

oyankee

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #85 kdy: 23 Září 2008, 18:50:03 »
To pomohlo. Narazil jsem na jiny problem. Exalt se nepripoji k bezdratove siti s wep/64bit - tedy 10 znaku. Davam tam jako Mod sifrovani "10 nebo 24 hexad. znaky" Nevim, co je Mod pripojeni AdHoc a Spravovany? Stejne ani s jednim to nejde. Zkousel jsem i kapitalky, to pry obcas je ta chyba. U mne ne. Mate s tim zkusenosti?

Ok:AdHoc wikip:
Citace
V počítačové mluvě nejčastěji označuje dočasné síťové spojení mezi dvěma rovnocennými prvky, např. dva laptopy spojené pomocí Wi-Fi bez přístupového bodu (AP).
« Poslední změna: 23 Září 2008, 18:53:43 od oyankee »

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #86 kdy: 23 Září 2008, 21:51:26 »
No podle mých zkušeností přístup do WiFi/WEP sítí má ubuntu obecný problém. To asi nebude záležitost Exaltu. Já se svým MacBook Pro, na kterém používám 8.04/Gnome používám Network Manager a také se nemohu připojit do WiFi/WEP sítě vytvořenou dalším Applem a to jak 40-bit tak i 128-bit kodování. Přitom doma mám také WiFi AP/WEP-128bit a spojení mám normální. Pokud ovšem použiju na tom samém notesu MacOSX Tiger či Leopard (Ext disk), tak se připojím úplně všude co znám bez problémů. Tady je Ubuntu pozadu o míli.

Ale mám taky dotaz na téma DR17. A to co se týče Compizu. Pokud se přihlásím do Gnome, tak Compiz mi funguje normálně. Pokud ovšem naloguju DR17 tak ten mi hlásí, že můj HW tuto fíčurku nepodporuje, a i když se nezaleknu a potvrdím, že to opravdu chci, ignoruje to. Čím to je?

A pak ještě info na výše uvedenou poznámku o Elive Gem. Stahnul jsem si na test poslední develop verzi 1.92.0 normálně naběhl, ale že bych z toho byl obzvláště odvázán, tak to ne. Je to vodrbaná v podstatě komerční verze. Vyhodil jsem to za stálého míchání von z okna. Tento projekt, který zde založil qUAKER je o sáh lepší a hlavně je navázán na Ubuntu repozitáře kde je vše co jeden potřebuje. Prohlédl jsem si repozitáře Elive Gem a zalomil rukama.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

oyankee

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #87 kdy: 24 Září 2008, 12:04:19 »
Citace
A pak ještě info na výše uvedenou poznámku o Elive Gem. Stahnul jsem si na test poslední develop verzi 1.92.0 normálně naběhl, ale že bych z toho byl obzvláště odvázán, tak to ne. Je to vodrbaná v podstatě komerční verze. Vyhodil jsem to za stálého míchání von z okna. Tento projekt, který zde založil qUAKER je o sáh lepší a hlavně je navázán na Ubuntu repozitáře kde je vše co jeden potřebuje. Prohlédl jsem si repozitáře Elive Gem a zalomil rukama.

 Naprosto souhlasím,
navíc podpora Ubuntu je také nesrovnatelná. Aktualizace, nebo treba forum. Elive forum je zive mrtve. Registrace je uplne invalidni. Potvrzovaci mail s linkem mi prisel asi o pet hodin pozdeji. To by nebyl az takovy problem, kdyby mi ten link stopro fungoval. Po nacteni stranky jsem byl vyzvan, abych se pod svymi prihlasovacimi udaji prihlasil. Ale co to? Invalid username or password? Musel jsem cekat az do pristiho dne, kdy mi prisel dalsi mail s linkem. Pak uz bez problemu. Zahady se deji. Mozna jsem vyjimka.
 Take ta filozofie placené finalni?stable? verze je mi dost vzdalena. Instalator se take nechoval uplne korektne. Co me dostalo, na strankach se tvrdi, ze je instalace rychla(v zavislosti na stroji). Maji pravdu, ovsem po nabootovani z harddisku nasleduje dalsich dvacet minut poinstalacnich procedur.
 Podle me urcite nema cenu presedlavat jenom kvuli jinak nakonfigurovanemu enlightenmentu a  kvuli celkovemu sjednocenemu vzhledu. Jedine, co jsem ocenil, ze Elive jede na debian systemu. Takze
jsem se nezhrozil jako u OSuse, co ze to k..va tak trva pri instalaci nebo aktualizaci programu.
U me to byla jen zkouska a chtel jsem vedet, jak se chova entranced, protoze na Ubuntu mi pres neho nefunguje prihlaseni. To je, myslim bugg.  Bohuzel me i tam zklamal. Uz je to u me zvyk, ze jednou za cas chci neco vyzkouset s urcitym ocekavanim a zahy se vracim s vykulenyma ocima do bezpeci domova jmenem Ubuntu.

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #88 kdy: 24 Září 2008, 15:08:14 »
No podle mých zkušeností přístup do WiFi/WEP sítí má ubuntu obecný problém. To asi nebude záležitost Exaltu. Já se svým MacBook Pro, na kterém používám 8.04/Gnome používám Network Manager a také se nemohu připojit do WiFi/WEP sítě vytvořenou dalším Applem a to jak 40-bit tak i 128-bit kodování. Přitom doma mám také WiFi AP/WEP-128bit a spojení mám normální. Pokud ovšem použiju na tom samém notesu MacOSX Tiger či Leopard (Ext disk), tak se připojím úplně všude co znám bez problémů. Tady je Ubuntu pozadu o míli.

Ale mám taky dotaz na téma DR17. A to co se týče Compizu. Pokud se přihlásím do Gnome, tak Compiz mi funguje normálně. Pokud ovšem naloguju DR17 tak ten mi hlásí, že můj HW tuto fíčurku nepodporuje, a i když se nezaleknu a potvrdím, že to opravdu chci, ignoruje to. Čím to je?

A pak ještě info na výše uvedenou poznámku o Elive Gem. Stahnul jsem si na test poslední develop verzi 1.92.0 normálně naběhl, ale že bych z toho byl obzvláště odvázán, tak to ne. Je to vodrbaná v podstatě komerční verze. Vyhodil jsem to za stálého míchání von z okna. Tento projekt, který zde založil qUAKER je o sáh lepší a hlavně je navázán na Ubuntu repozitáře kde je vše co jeden potřebuje. Prohlédl jsem si repozitáře Elive Gem a zalomil rukama.

compiz na E17 nepojede, protože je to window manager. gnome používá session management, proto se nahradí defaultní Metacity compizem, e17 je v podstatě integrované desktopové prostředí do window manageru. na portu Compizu se pracuje.

gogloid

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #89 kdy: 25 Září 2008, 10:59:26 »
Dneska vyšel nový snapshot E17. Chtěl bych se zeptat, jestli by nebylo možné ho zkompilovat a dát do repozitáře, když je to velké opravné, a snad i celkem stabilní, vydání :)

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #90 kdy: 25 Září 2008, 13:55:10 »
samozřejmě :) to přesně chci udělat. Také konečně překlady e17 v repozitáři a updatované 3rd party moduly a programy.

Robotics

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 251
    • nicmocweb
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #91 kdy: 25 Září 2008, 14:47:33 »
Tak dej vedet az to bude  :)
Ubuntu na PC - Intel Core 2 Duo E6750 2,66GHz | (4MB/1333)MB GIGABYTE P35-DS4 P35 s775, DDR2 | DIMM DDR2 2GB, 800MHz, CL5, (Kit 2x1GB) | GK Point Of View GeForce 8800GTS | WD CAVIAR XL WD4000AAKS 400GB | DVD RW LG Black GSA-H55NR | ZD ZDROJ FX500-A (FORTRON) 500W ATX | Wireless Asus WL-1238G V2

Jirka125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
  • "pandoliščí člověk"
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #92 kdy: 26 Září 2008, 07:52:23 »
Naprosto super věc!!! Konečně se můj Nbook nezadejchává a jede, jak jsem si představoval. Ubuntu i Xubuntu nestačilo 256MB ram, ale tomuhle prostředí je to fuk :-)

Jen bych měl jeden dotaz, kde nastavím, abych měl výchozí filemanager Thunar?
HP Omnibook xe 4100, Ubuntu 8.04 - Gnome, Xfce, Enlightenment DR17

gogloid

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #93 kdy: 26 Září 2008, 09:28:11 »
samozřejmě :) to přesně chci udělat. Také konečně překlady e17 v repozitáři a updatované 3rd party moduly a programy.
Díky moc :)

Jen bych měl jeden dotaz, kde nastavím, abych měl výchozí filemanager Thunar?
Upřímně nevím, toho původního se nezbavíš, na druhou stranu ti nebrání si ho dát iBaru, nebo si nastavit klávesovou zkratku na spouštění (tak to mám já :)).

A mám dotaz za sebe - používám E17 v Xubuntu distribuci, a mám nastavený v Thunaru automatický připojování zařízení přes HAL (Správa svazků). Problém je v tom, že v Enlightenmentu se mi zobrazí to zařízení vlevo ve výběru zařízení, ale když na něj kliknu tak vypíše chybu a nepřípojí to.
A druhý dotaz je, že teď nemůžu v Thunaru změnit defaultní aplikaci na spouštění souborů - i když kliknu Otevřít v jiné aplikaci, vyberu jí a zaškrtnu Vždy používat tuto aplikaci pro tento typ souboru, tak se to příště znovu pustí v té původní aplikaci.

Za každou radu díky :)

gogloid

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #94 kdy: 26 Září 2008, 10:40:54 »
Tak první problém jsem vyřešil, zeditoval jsem /etc/dbus-1/system.d/hal.conf (nějak nefungoval context="default" a tak jsem to změnil na group="plugdev") a použil tenhle návod - http://foo-projects.org/pipermail/lunar/2008-August/008081.html .
Ještě mám tip - pokud si dáte po spuštění thunar --daemon &, tak v okamžiku kdy se připojí nějaké zařízení, tak se automaticky připojí a otevře se okno s tm zařízením.

Robotics

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 251
    • nicmocweb
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #95 kdy: 01 Října 2008, 15:25:14 »
nehledal tu náhodou někdo 23oz téma gtk? Už je zde
Ubuntu na PC - Intel Core 2 Duo E6750 2,66GHz | (4MB/1333)MB GIGABYTE P35-DS4 P35 s775, DDR2 | DIMM DDR2 2GB, 800MHz, CL5, (Kit 2x1GB) | GK Point Of View GeForce 8800GTS | WD CAVIAR XL WD4000AAKS 400GB | DVD RW LG Black GSA-H55NR | ZD ZDROJ FX500-A (FORTRON) 500W ATX | Wireless Asus WL-1238G V2

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #96 kdy: 01 Října 2008, 15:34:17 »
No tak to je neuvěřitelná krása, děkuji. Hned jak příjdu večír domů vyzkouším jej. Pro oči nevidím, páč jsem na Gnome-look každou chvíli  :)
» Linux Mint on mini-ITX boards «

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #97 kdy: 01 Října 2008, 21:43:18 »
Takže gtk2 téma 23oz vyzkoušen, je postaven na bázi Aurora engine, který ovšem není obsažen v repozitářích. Takže jsem na gnome-look.org ještě stahnul aurora engine v 1.4 který byl pouze k dispozici ve zdrojáku. Musel jsem si vyrobit balíček. Ten engine je podstatný kvůli animacím "teploměrů" a scrollbarů. Při testování jsem ověřoval nekonfliktnost s aplikacemi, speciálně Gimp, který je háklivý na témata. Po prvních zevrubných testech pracuje bez chyb. Protože u tohoto tématu převažuje šedá a její odstíny defacto na všech plochách tak formuláře na webu jsou v podkladu světle šedé s černými písmeny. U OpenOffice je také v základním režimu stránka šedá, tam se to ovšem dá nastavit v předvolbách vzhledu na bílou. Celkově to pak vypadá dost dobře. Samozřejmě podle mého subjektivního názoru. Téma zapadá do nativního 23oz zcela přesně. Nijak negativně se aplikace aurora enginu nepromítla do zpomalení překreslování což na mém pomalém starouškovi BX-Master je vždy dobře poznat. V tuto chvíli spokojenost.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

Robotics

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 251
    • nicmocweb
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #98 kdy: 10 Října 2008, 09:44:25 »
Tak jak to quakere vypada s tou novou verzí?
Ubuntu na PC - Intel Core 2 Duo E6750 2,66GHz | (4MB/1333)MB GIGABYTE P35-DS4 P35 s775, DDR2 | DIMM DDR2 2GB, 800MHz, CL5, (Kit 2x1GB) | GK Point Of View GeForce 8800GTS | WD CAVIAR XL WD4000AAKS 400GB | DVD RW LG Black GSA-H55NR | ZD ZDROJ FX500-A (FORTRON) 500W ATX | Wireless Asus WL-1238G V2

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #99 kdy: 10 Října 2008, 15:05:21 »
pracuju na tom. včera jsem dodělal některý scripty a stáhnul pomocí nich aktuální SVN source + upravil vše aby to jelo i když člověk upgraduje z dunnewind repos.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.