Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu  (Přečteno 145129 krát)

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #200 kdy: 01 Února 2009, 12:14:10 »
Probíhá upload balíčků pro Debian Sid. :)

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #201 kdy: 01 Února 2009, 13:15:48 »
Balíčky pro Debian Sid jsou v repozitáři. Uživatelé Sida, čtěte návod! :)

pivik

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #202 kdy: 01 Února 2009, 17:11:09 »
Tak jsem konečně na dědečka nainstaloval Enlightenment, ale stále řeším 2 problémy.

První problém je, že po restartu prostředí se zobrazí chybně panely.
správně je to takto:


po restartu se tochybně zobrazí takto:


Panely jsou jakoby roztažený až mimo obrazovku.

Druhý problémek je, že nevím jak nastavit okno Firefoxu, aby mi nepřekrývalo panely, ale aby se zmenšilo mezi panely. Všechny ostatní programy to umí, ale Firefox ne.

Jen dodám, že se jedná o PC s integrovanou grafikou a CRT monitorem. Nainstalované je Xubuntu 8.10 s doinstalovaným E17.

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #203 kdy: 01 Února 2009, 17:18:34 »
Tak jsem konečně na dědečka nainstaloval Enlightenment, ale stále řeším 2 problémy.

První problém je, že po restartu prostředí se zobrazí chybně panely.
správně je to takto:


po restartu se tochybně zobrazí takto:


Panely jsou jakoby roztažený až mimo obrazovku.

Druhý problémek je, že nevím jak nastavit okno Firefoxu, aby mi nepřekrývalo panely, ale aby se zmenšilo mezi panely. Všechny ostatní programy to umí, ale Firefox ne.

Jen dodám, že se jedná o PC s integrovanou grafikou a CRT monitorem. Nainstalované je Xubuntu 8.10 s doinstalovaným E17.

ad.1) zkus ty gadgety odstranit a znova přidat.

ad.2) nevím co myslíš, popiš to líp :)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #204 kdy: 01 Února 2009, 17:20:02 »
Klikni pravým na rám okna FF a dej →demaximalizovat a hupne ti to mezi lišty  ;)
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

dak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #205 kdy: 01 Února 2009, 18:17:08 »
Používám e17 už dlouho, akorát v poslední verzi z dunnewind mi přestalo reagovat konfigurační menu není možné tam kliknout  na žádné tlačítko ani vybrat modul. Tak jsem zkusil tenhle repositář a výsledek je stejný. Verze .042 mi funguje bez potíží nevíte kde může být chyba? Dík

pivik

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #206 kdy: 01 Února 2009, 20:43:21 »
Ještě by mě zajímalo, zda lze nějak obnovit ikony, které se v e17 neobjevují v menu ani při spuštění programu.



Na počítači s nainstalovaným Xubuntu tenhle problém nebyl. Při instalaci na PC s Ubuntu 64bit, nastal tenhle problém. Ikony nejsou u cca 50% programů.

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #207 kdy: 02 Února 2009, 14:55:42 »
Ještě by mě zajímalo, zda lze nějak obnovit ikony, které se v e17 neobjevují v menu ani při spuštění programu.



Na počítači s nainstalovaným Xubuntu tenhle problém nebyl. Při instalaci na PC s Ubuntu 64bit, nastal tenhle problém. Ikony nejsou u cca 50% programů.

Z průvodce při prvním spuštění sis vybral blbý menu.. měls vybrat "Enlightenment (Applications)"

opravit se to dá symlinkem z /etc/xdg/menus/menu_ktere_chces.menu na /home/otas/.config/applications.menu

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #208 kdy: 02 Února 2009, 14:56:24 »
Používám e17 už dlouho, akorát v poslední verzi z dunnewind mi přestalo reagovat konfigurační menu není možné tam kliknout  na žádné tlačítko ani vybrat modul. Tak jsem zkusil tenhle repositář a výsledek je stejný. Verze .042 mi funguje bez potíží nevíte kde může být chyba? Dík

chyba bude nejspíš v zastaralém nastavení. Budeš muset smazat konfigurační soubory toho, co nefunguje.

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #209 kdy: 23 Března 2009, 21:00:17 »
ANNOUNCEMENT!!! ;D ;D ;D

E17 má konečně System Tray - bude zařazen do dalšího update repozitáře!

http://greenie.sk/easybuntu-scripts/systray - screenshoty

Modul je bez bugů, jen zatím nepodporuje průhledné pozadí traye - doufám že to přibude do updatu :) (tak za týden :))

Podpora KDE systray a FREEDESKTOP.ORG systray.


luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #210 kdy: 24 Března 2009, 11:59:06 »
ANNOUNCEMENT!!! ;D ;D ;D

E17 má konečně System Tray - bude zařazen do dalšího update repozitáře!

http://greenie.sk/easybuntu-scripts/systray - screenshoty

Modul je bez bugů, jen zatím nepodporuje průhledné pozadí traye - doufám že to přibude do updatu :) (tak za týden :))

Podpora KDE systray a FREEDESKTOP.ORG systray.


Tak to je paráda.   ;)

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #211 kdy: 24 Března 2009, 13:44:58 »
hm tak co se týče podpory průhlednosti - bylo mi řečeno, že mám updatovat bez průhlednosti, protože to může trvat i delší dobu. Takže uvidím, jak to bude pokračovat :)

Klement

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #212 kdy: 31 Března 2009, 09:12:26 »
Caute,
pouzivam E17 podla navodu tu na devel verzii ubuntu - jaunty.
Stretol som sa s nasledujucimi problemami:
1. Z barov - ci uz itask-ng alebo ibar mi miznu ikonky, jednoducho E nastartuje iba s niektorymi, restart nasledne natiahne vsetko - toto sa deje asi v 80% startov
2. Prostredie - hoci spustam cez E17 Ecomorph mam neakcelerovane (grafika je nejaka intel pochybna, ale compiz na nej bezal uplne bez problemov)

Stretli ste sa s tym niekto? Neviete riesenie?
Vdaka ..

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #213 kdy: 31 Března 2009, 09:18:35 »
když jaunty balíčky nejsou, tak je neinstaluj. Odinstaluj to a počkej si na update.

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #214 kdy: 02 Dubna 2009, 20:19:48 »
OZNÁMENÍ

Repo bylo bohužel zastaveno. Zde je zpráva od správce serveru:

Citace
Ahoj,

prepac, ale nemozem ti uz nadalej hostovat repozitar greenie, traffic 80GB/den je proste privela. Cely traffic greenie.sk (vratane mirroru) MUSI klesnut pod 5GB/den. Ak tak nebude urobene do 10.4., greenie.sk bude stopnute u mna.

Je mi luto, ze dochadza k tejto situacii, ale nemam prostriedky na to, aby som nieco taketo mohol hostovat (teda nie zadarmo).

Dakujem za pochopenie.

Tomas

>> NENÍ MOŽNÉ REPO PROVOZOVAT BEZ PODPORY.

Je nutné pořídit nový hosting a doménu pro repozitář.

Přispějte proto prosím libovolnou - dobrovolnou částku na účet 2096268173 / 0800

Brzy přidám podporu i pro paypal donations.

Děkuji.



NAŠEL SE NOVÝ REPOHOSTING. Je ním server http://linuxfreedom.com. Podporu pro příspěvky zachovám - protože příspěvky mohou zvýšit pravidelnost a rychlost updatů(shání se peníze pro nový stroj :))

« Poslední změna: 03 Dubna 2009, 14:52:38 od qUAKER »

premet

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #215 kdy: 04 Dubna 2009, 20:36:16 »
Quejky, výbírat peníze dobrovolně na hosting, to chápu, ale chtít peníze (i když dobrovolně) na novej stroj ? Není to už trochu přehnané ? Pokud vím, tak to děláš dobrovolně a nikdo tě nenutí, nezneužívej dobroty lidí   :).
« Poslední změna: 04 Dubna 2009, 21:04:36 od Premet »

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #216 kdy: 04 Dubna 2009, 21:11:42 »
Quejky, výbírat peníze dobrovolně na hosting, to ješte chápu, ale chtít peníze (i když dobrovolně) na novej stroj ? Není to už trochu přehnané ?

bohužel -> času je stále méně, PC nestíhá, balíčků přibývá, jsem tu čím dál tím míň :(

donations jsou čistě dobrovolné a nikdo nic dávat nemusí, takže nevím, v čem je problém.

nějaký vlastní peníze mám takže ntb(aby to nežralo moc elektřiny a mohlo se kompilovat přes noc) bude snad brzy, pak se updaty zase zrychlí a budou třeba i každý měsíc...
« Poslední změna: 04 Dubna 2009, 21:13:38 od qUAKER »

premet

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #217 kdy: 04 Dubna 2009, 21:30:28 »
No já jen, že se mi to nezdá až tak potřebný si kvůli tomu kupovat novej počítač, zas tak strašně na tom tvůj počítač není ne ? Vím, že vytvořit balíčky celýho e17 dá zabrat, ale za měsíc se to, jak říkáš, určitě stihnout dá a koupě notebooku to podle mě neovlivní  :). Jako počítač novej si klidně kup, to je součást života, jen já osobně bych tohle třeba neudělal (nedovolil), doufat, že mi někdo přispěje pod záminkou, že je to nutnost pro rychlost kompilace.

Nechci do tebe rejpat, myslím, že jsme více méně kámoši, jen se mi takový věci nelíbí  :).

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #218 kdy: 04 Dubna 2009, 21:53:41 »
No já jen, že se mi to nezdá až tak potřebný si kvůli tomu kupovat novej počítač, zas tak strašně na tom tvůj počítač není ne ? Vím, že vytvořit balíčky celýho e17 dá zabrat, ale za měsíc se to, jak říkáš, určitě stihnout dá a koupě notebooku to podle mě neovlivní  :). Jako počítač novej si klidně kup, to je součást života, jen já osobně bych tohle třeba neudělal (nedovolil), doufat, že mi někdo přispěje pod záminkou, že je to nutnost pro rychlost kompilace.

Nechci do tebe rejpat, myslím, že jsme více méně kámoši, jen se mi takový věci nelíbí  :).

hm jenže v aktuálním stavu zkompiluju sotva půlku balíčků pro jedno distro-architekturu za den.. :\ takže rychlost není nic moc, zvlášť když to mám zkompilovat třeba pro 5 dister a každé balíčky ve dvou verzích pro 32bit a 64bit.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6021
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #219 kdy: 04 Dubna 2009, 22:04:30 »
Levnější a výkonější než notebook, je stolní PC. Nějakej výkonej 45W procák....
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #220 kdy: 04 Dubna 2009, 22:09:05 »
CHANGELOG PRO PŘÍŠTÍ UPDATE

1. Přesun na nový server a doménu. Pokusím se nějak zařídit i URL redirect.
2. Nový program - Image Viewer - založený na Elementary toolkitu.
3. Nový Ecomorph s modulovým konfigurátorem a mnoha opravami.
4. Nový dialog pro wallpaper.
5. Nové Etk téma, které dělám -> B_and_w -> aby ladilo se zbytkem E17.
6. Podpora pro stahování wallpaperů z Exchange.
7. Podpora SYSTRAY
8. Mnoho oprav a přidaných věcí v integrovaném správci souborů(klávesové zkratky, ukazatel průběhu mazání/přesunu/kopírování atd

a možná ještě pár dalších věcí :)
« Poslední změna: 05 Dubna 2009, 10:23:19 od qUAKER »

premet

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #221 kdy: 05 Dubna 2009, 09:13:36 »
Levnější a výkonější než notebook, je stolní PC. Nějakej výkonej 45W procák....
Přesně, za cenu co by jsi dal do slušnýho notesu, si doma složíš dvakrát tak slušný domácí PC  :).

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #222 kdy: 05 Dubna 2009, 09:35:21 »
Levnější a výkonější než notebook, je stolní PC. Nějakej výkonej 45W procák....
Přesně, za cenu co by jsi dal do slušnýho notesu, si doma složíš dvakrát tak slušný domácí PC  :).

na domácí PC není místo, potřebuju něco malého co bude moct klidně běžet přes noc..

takže stolní PC asi odpadá

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #223 kdy: 05 Dubna 2009, 09:55:02 »
hm to by mi zase moc nepomohlo..

jde z části i o to, že PC je sdílený. Já tady používám Linux jako jediný. Takže jak jdu pryč, je reboot hned do widlí. Takže to nikdy nemůže běžet na pozadí jen tak..

ten ntb by mi v tomto hodně pomohl, protože bych mohl napsat skript který mi bude i přehazovat chrooty, pustit to přes noc a na druhý den bych měl balíčky, které bych pak mohl hned uploadovat.

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #224 kdy: 05 Dubna 2009, 22:11:14 »
oplati sa koli tomuto hadat?
ved ide o dobrovolne prispevky, ak niekto chce prisiet zakaze mu to niekto?
na co vyuzije prijemca peniaze je tiez jeho vec.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.