Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu  (Přečteno 145156 krát)

JiMill

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #225 kdy: 06 Dubna 2009, 14:14:16 »
Ahojky, jsem zacatecnik a tak se s Linuxem seznamuji.
Mam nainstalovany Ubuntu 8.10.  Zacinal jsem tedy na GNOME, ktere je pripraveni jako zaklad.
Protoze mam instalaci spustenou ve VirtualBoxu, presel jsem na Xfce, k naproste spokojenosti.
Jsem vsak o prirody stouravy clovek, chtel jsem zkusit E17 a FluxBox ci BlackBox. Zkusil jsem doinstalovat e16.
Odhlasil jsem se a pri prihlasovani jsem si nastavil e16. Pocitac se strasne zpomalil. Neslo na tom vice
mene nic delat.  Podival jsem se do procesu a vetsinu zabiral VBox, ktery mi v Xfce nezabira ze systemoveho
casu skoro nic. Podle me jde o nejake nastaveni ktere lze snadno upravit a system poleti jako fik.
Poradte mi, prosim. Jinak zustanu u spolehliveho Xfce :-)
Diky JiMill
Prozatim 2x VirtualBox s Ubuntu8.10. Zacal jsem na DOS6 a koncim na hruznych Vistach, dal uz neni u Mrkvosoftu cesty...

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #226 kdy: 06 Dubna 2009, 14:48:26 »
dej si tam e17.. e16 je pouhý WM

JiMill

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #227 kdy: 06 Dubna 2009, 15:20:19 »
Diky moc za tip, je to nejaky slozitejsi s e17 nez s jinymi doplnky. Pockam s tim, az budu v Linuxu vic zabydleny (zatim jen tri tydny).
Jinak instalaci e16 mi z Xfce zmizel panel s virtualnimi okny, coz me docela stve a nejde nijak nahodit ani z Xfce nastaveni.
Zkusim reinstalaci Xfce. Po restartu se e16/Flux rozbehl, ale neni to pro zacatek jednoduche prostredi. Titerny pismenka, divny barvy apod.
O zacatku to ma zapnuty i nejaky animace oken, coz me docela prekvapilo. Ocekaval jsem strohy WM s moznosti postupneho upravovani
a ne napul nastaveny system. Flux byl v tom o neco lepsu(alespon kontrastni pismo vuci podkladu).
Mozna predcasne cukam, ale nevim jak na klic od e17 ...
Jeste ze jsou pryc doby prikazu make :-) To jsem mel Linux na dvou disketach....
JiMi..
Prozatim 2x VirtualBox s Ubuntu8.10. Zacal jsem na DOS6 a koncim na hruznych Vistach, dal uz neni u Mrkvosoftu cesty...

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #228 kdy: 06 Dubna 2009, 15:39:14 »
:) uvidíš až nainstaluješ e17.. stačí postupovat podle návodu ale radši si počkej na update protože přibude systray atd.. to už je kompletní desktopové prostředí který ale pořád může běžet na 32MB RAM :) má to panely, ikony na ploše a vše kolem toho..

JiMill

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #229 kdy: 06 Dubna 2009, 15:55:30 »
Uz se tesim, ted jen resim jak natvrdo resetovat Xfce (navrat do stavu po instalaci), abych ziskal zpet panel s okny, :-(
Reinstalace nepomohla.
Asi budu muset Xfce odinstalovat a pak zase priinstalovat.  Moc tomu ale neverim...


Dodatek: (nakonec vyreseno manualnim spustenim panelu)
« Poslední změna: 09 Dubna 2009, 11:09:31 od JiMill »
Prozatim 2x VirtualBox s Ubuntu8.10. Zacal jsem na DOS6 a koncim na hruznych Vistach, dal uz neni u Mrkvosoftu cesty...

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #230 kdy: 08 Dubna 2009, 23:30:12 »
hm to by mi zase moc nepomohlo..

jde z části i o to, že PC je sdílený. Já tady používám Linux jako jediný. Takže jak jdu pryč, je reboot hned do widlí. Takže to nikdy nemůže běžet na pozadí jen tak..

ten ntb by mi v tomto hodně pomohl, protože bych mohl napsat skript který mi bude i přehazovat chrooty, pustit to přes noc a na druhý den bych měl balíčky, které bych pak mohl hned uploadovat.
heh, treba spravit nieco taketo http://www.worldcommunitygrid.org/ :D:D to by sa kompilovalo

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #231 kdy: 20 Května 2009, 19:26:45 »
update návodu, čtěte návod ;D

Klement

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #232 kdy: 21 Května 2009, 10:51:59 »
Systray je pekna vec ... nevie niekto ako spravit shelf s "invisible" style a funkcnym systray na nom?
Kym mam hociktory iny style, tak ho vidim, ale hned ako ho dam invisible tak zmizne ... ale zmizne aj systray :-(

oyankee

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #233 kdy: 21 Května 2009, 11:22:11 »
Super, díky quakere! Už jsem se nemohl dočkat. ;D

ehm, dělalo to i před aktualizací, nevíte někdo, co s tím?:

Nabehne na me po prihlaseni hlaska, ze sezení trvalo mene jak 10s.....

.xsession-errors:
Start IM through /etc/X11/xinit/xinput.d/all_ALL linked to /etc/X11/xinit/xinput.d/default.
enlightenment: error while loading shared libraries: libeina.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory
« Poslední změna: 21 Května 2009, 11:57:28 od Muffon »

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #234 kdy: 21 Května 2009, 14:08:19 »
Systray je pekna vec ... nevie niekto ako spravit shelf s "invisible" style a funkcnym systray na nom?
Kym mam hociktory iny style, tak ho vidim, ale hned ako ho dam invisible tak zmizne ... ale zmizne aj systray :-(

ano, s invisible je zatím nefunkční. Pracuje se na integraci esmart-xpixmap, který povolí průhledný tray :)

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #235 kdy: 21 Května 2009, 14:09:13 »
Super, díky quakere! Už jsem se nemohl dočkat. ;D

ehm, dělalo to i před aktualizací, nevíte někdo, co s tím?:

Nabehne na me po prihlaseni hlaska, ze sezení trvalo mene jak 10s.....

.xsession-errors:
Start IM through /etc/X11/xinit/xinput.d/all_ALL linked to /etc/X11/xinit/xinput.d/default.
enlightenment: error while loading shared libraries: libeina.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory


odinstaloval jsi předtím celé E17 se vším všudy? zkus pustit "sudo ldconfig"

oyankee

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #236 kdy: 21 Května 2009, 19:31:22 »
zkusim zitra, diky. Samozrejme, ze jsem neodinstaloval.

Klement

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #237 kdy: 22 Května 2009, 10:36:16 »
Myslel som ze v tejto verzii to bude fixnute, ale nie je ...
Niekedy mi enlightenment zacne zrat 100% CPU, pomoze restart ...
Stretol sa s tym este niekto?

oyankee

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #238 kdy: 22 Května 2009, 13:18:28 »
Takze to dělá stále. Zkusil jsem odinstalovat , smazat adresar .e a nainstalovat treba jen balík e17 a nic. Ve virtuálu to běží v pohodě i na karmicu alfě, takže nevím, co je u mě na Jauntym blbě.

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #239 kdy: 22 Května 2009, 14:11:13 »
Myslel som ze v tejto verzii to bude fixnute, ale nie je ...
Niekedy mi enlightenment zacne zrat 100% CPU, pomoze restart ...
Stretol sa s tym este niekto?

to nevypadá jako problém Enlightenmentu... protože ho používám několik měsíců a nikdy se mi to nestalo

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #240 kdy: 22 Května 2009, 14:11:50 »
Takze to dělá stále. Zkusil jsem odinstalovat , smazat adresar .e a nainstalovat treba jen balík e17 a nic. Ve virtuálu to běží v pohodě i na karmicu alfě, takže nevím, co je u mě na Jauntym blbě.

nejspíš jsi neodinstaloval také libeina. Podívej se na návod jak instalovat. Je tam popsána i odinstalace před novou verzí.

Erich Stark

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #241 kdy: 01 Června 2009, 17:48:20 »
Dnes som skusal instalovat e17 z netinstalu (Debian) a neslo mi vsetko, nieco som si musel doinstalovat,
konkretne
Kód: [Vybrat]
xinit a xserver-xorgjake mne to problemy nerobilo ale mohol by si doplnit zavislosti, ak to chyba nech sa to doinstaluje ;)

Erino72  8)

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #242 kdy: 01 Června 2009, 18:07:48 »
e17 přece na xorgu nezávisí.. xorg je grafický server a v něm se pouští všechny prostředí, a když nainstaluješ třeba gnome tak taky na xorgu nezávisí.. prostě to jen nemáš v čem pustit :D

myslím, že kdo instaluje debian tak, že si nainstaluje prostředí bez grafiky a do toho pak grafiku, tak bude vědět, že k běhu e17 potřebuje i X server :D

Erich Stark

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #243 kdy: 01 Června 2009, 19:02:49 »
e17 přece na xorgu nezávisí.. xorg je grafický server a v něm se pouští všechny prostředí, a když nainstaluješ třeba gnome tak taky na xorgu nezávisí.. prostě to jen nemáš v čem pustit :D

myslím, že kdo instaluje debian tak, že si nainstaluje prostředí bez grafiky a do toho pak grafiku, tak bude vědět, že k běhu e17 potřebuje i X server :D

Hmm zaujimave pri instalacii e17 z netinstalu mi to neslo spustit prikazom startx

hned potom som nainstaloval xinit xserver-xorg xorg
a uz to slo :)

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #244 kdy: 01 Června 2009, 19:18:26 »
e17 přece na xorgu nezávisí.. xorg je grafický server a v něm se pouští všechny prostředí, a když nainstaluješ třeba gnome tak taky na xorgu nezávisí.. prostě to jen nemáš v čem pustit :D

myslím, že kdo instaluje debian tak, že si nainstaluje prostředí bez grafiky a do toho pak grafiku, tak bude vědět, že k běhu e17 potřebuje i X server :D

Hmm zaujimave pri instalacii e17 z netinstalu mi to neslo spustit prikazom startx

hned potom som nainstaloval xinit xserver-xorg xorg
a uz to slo :)

ano protože grafické prostředí se musí pustit v grafickém X serveru, a ten se instaluje balíčkem xserver-xorg. Nejspíš netinst neinstaluje X server. A ten startx, ten právě spustí X server a v něm prostředí. Žádný X server = žádné startx :)

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #245 kdy: 01 Června 2009, 20:31:51 »
Možná určitě jsem hloupý,co to vlastně je? :)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #246 kdy: 01 Června 2009, 20:58:46 »
Možná určitě jsem hloupý,co to vlastně je? :)

přečti si první příspěvek a uvidíš..

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #247 kdy: 01 Června 2009, 21:04:13 »
to jo ale,je to grafické prostředí jako gnome,kde,xfce?
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #248 kdy: 01 Června 2009, 21:17:41 »
ano, jen je graficky a knihovnově mnohem lépe zpracované a umí běžet na 32MB RAM.. se teď využívá na embedded zařízeních..

jediná věc je, že pro něj zatím není moc aplikací, ale klidně se dají využívat ty Gtk nebo Qt aplikace.. jen si budeš muset sehnat ladící témátko protože Gtk a Qt jsou žrouti a Enlightenment využívá vlastní knihovny :)

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #249 kdy: 01 Června 2009, 21:33:45 »
Áhá :) Mám starý notebook,snažím se na to něco nahrát,myslíš že by tohle bylo to pravé? :)
edit: něco,myslím jako že jsou na něm wokna,a ubuntu na tom nerozběhám,je to moc slabé :)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.