Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu  (Přečteno 144557 krát)

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #275 kdy: 16 Června 2009, 14:17:28 »
A snad posledni:
Co se kde stalo ze nefunguje to podrzeni?Napriklad u mazani nebo prohlizeni man stranek je to otravne.
A jak se da nastavit aby okna ktere maximalizuji brala jako okraj obrazovky panel?Takhle to musim mit aby se zasunul,coz je neprakticke protoze kazdou druhou chvili musim najet na panel (cimz si prehodim obcas plochy) abych se kouknul jestli mi nekdo nenapsal :/
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #276 kdy: 17 Června 2009, 15:49:51 »
A snad posledni:
Co se kde stalo ze nefunguje to podrzeni?Napriklad u mazani nebo prohlizeni man stranek je to otravne.
A jak se da nastavit aby okna ktere maximalizuji brala jako okraj obrazovky panel?Takhle to musim mit aby se zasunul,coz je neprakticke protoze kazdou druhou chvili musim najet na panel (cimz si prehodim obcas plochy) abych se kouknul jestli mi nekdo nenapsal :/

snadno.. zkus použít pro klávesnici modul na přepínání rozložení klávesnice - loadni si ho, přidej na panel, pravým konfiguraci a přidej rozložení.. můžeš nadefinovat i klávesovou zkratku. A pokud to stále nepůjde, tak musíš změnit v modulu model klávesnice - dej konfiguraci gadgetu, dej pokročilá nastavení, klikni si na tvé rozložení a jako model klávesnice vyber Evdev-managed keyboard - je to skoro na konci. Pak apply a už to půjde.

btw, řešení tohoto problému bylo i v sekci Řešení problémů návodu, ale jen pro nefunkční šipky, tak jsem to doplnil :)
« Poslední změna: 17 Června 2009, 15:51:34 od qUAKER »

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #277 kdy: 17 Června 2009, 21:45:26 »
ani jedno nepomohlo  :(
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #278 kdy: 18 Června 2009, 14:14:13 »
ani jedno nepomohlo  :(

tak smaž z /etc/X11/xorg.conf ze sekce pro klávesnici ty věci týkající se rozložení atd. a restartuj X a použij ten modul - musí být na panelu.

fenquick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
  • Professional llama
    • Linux User #487408
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #279 kdy: 29 Června 2009, 22:42:39 »
Dnes jsem objevil úplně nový - lepší svět. Jak jsem jen mohl bez E17 žít   živořit tolik dlouhých let...
******** Neděkujte mně! Poděkujte přitažlivé síle Měsíce! ********
.........................................................................................MacGyver

martin.bazant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • bazantik.net
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #280 kdy: 07 Července 2009, 22:10:06 »
Ahoj,

dnes jsem vyzkoušel E17 a musím říct, že je super! Chtěl bych poprosit o radu se systray - nainstaloval jsem si modul, umístil jako gadget na plochu a dá se říci že funguje, s jedním ale - nejde posouvat ani měnit velikost.. Nevíte, kde je chyba? Ostatní gadgety mohu posouvat a měnit jejich velikost dle libosti.. Zkusil jsem systray přeinstalovat, ale to nepomohlo..

Původně jsem měl systray ve spodním panelu, ale tam mi nějak vůbec nefungoval (nezobrazoval ikony programů), ten na ploše už alespoň ikony zobrazuje. Dá se někde v konfiguračním souboru ručně změnit pozice, velikost atd gadgetu? Nebo mám něco špatně nainstalováno? (Používám ecomorph-e17).

Díky za radu a ještě jednou tleskám qAKERovi za odvedenou práci...

M.

PS: přikládám odkaz na screen http://bazantik.net/systray.png, jak vypadá ten můj systray (upozorňovací oblast) - jsou tam ikony Psi a BitTorent Transmission. Díky.
Ubuntu 10.10 x64. MSI K9A2VM-FD; Athlon 64 X2 4850e; MSI NX8500GT-TD512EH; 2GB DDR2;
multifunční tiskárna Samsung SCX-4300 - plně funkční
 Netbook ASUS Eee 1000H: Ubuntu 10.10 UNR, ASUS Eee systray  Jabber "martin (_zavináč_) bazantik (_tečka_) net"

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #281 kdy: 08 Července 2009, 09:32:45 »
u systraye je nahlášeno že nejde na ploše posouvat.. proto je lepší dát ho na panel. Takže:

1) smazat systray z plochy
2) přidat na panel
3) zobrazit menu, v něm vybrat ze submenu Enlightenment volbu Restartovat
4) systray by měl naběhnout.

Nesmí běžet žádný jiný systray.

Jo a taky systray zatím nefunguje na panelu s invisible pozadím.

Za tu dobu do něj bylo uděláno ale v SVN mnoho úprav, tak po updatu by se měly nějaké věci vyřešit.

martin.bazant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • bazantik.net
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #282 kdy: 08 Července 2009, 09:56:44 »
Díky za radu. Bohužel neumím odstraňovat gadgety jinak, než že na ně kliknu myší a dám odstranit. A na systray právě kliknout nejde (tedy jde, ale nevyvolá to žádnou akci..). Dá se smazat jeho umístění v nějakém konfiguračním souboru?

Díky, M.
Ubuntu 10.10 x64. MSI K9A2VM-FD; Athlon 64 X2 4850e; MSI NX8500GT-TD512EH; 2GB DDR2;
multifunční tiskárna Samsung SCX-4300 - plně funkční
 Netbook ASUS Eee 1000H: Ubuntu 10.10 UNR, ASUS Eee systray  Jabber "martin (_zavináč_) bazantik (_tečka_) net"

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #283 kdy: 08 Července 2009, 10:44:43 »
Díky za radu. Bohužel neumím odstraňovat gadgety jinak, než že na ně kliknu myší a dám odstranit. A na systray právě kliknout nejde (tedy jde, ale nevyvolá to žádnou akci..). Dá se smazat jeho umístění v nějakém konfiguračním souboru?

Díky, M.

kliknutí pravým by mělo fungovat na okraji systraye, mimo to už je jeho plocha.

martin.bazant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • bazantik.net
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #284 kdy: 08 Července 2009, 12:36:06 »
Chytrému napověz.. Fakt stačilo kliknout na okraj  ::) Pro ostatní pokustóny jako já - skutečně bylo poté potřeba Enlightenment restartovat (do té doby systray v panelu nezobrazoval ikony spuštěných programů). Ještě jednou díky za radu..

Když už jsem v tom psaní, dá se v Enlightenmentu nastavit výchozí adresář pdo plochu? (jako v GNOME ~/.config/user-dirs.dirs) - je to drobnost, ale v GNOME je to adresář Plocha, v Enlightenmentu adresář Desktop. Tudíž jsem měl na ploše v Enlightenmentu jiný obsah než v GNOME. Jestli to nejde nějak jednoduše, tak je to jedno, už jsem si stejně překopíroval obsah Plochy do Desktopu :-)

E17 vypadá opravdu moc dobře a s GNOME se už asi pomalu loučím.. :-)
Ubuntu 10.10 x64. MSI K9A2VM-FD; Athlon 64 X2 4850e; MSI NX8500GT-TD512EH; 2GB DDR2;
multifunční tiskárna Samsung SCX-4300 - plně funkční
 Netbook ASUS Eee 1000H: Ubuntu 10.10 UNR, ASUS Eee systray  Jabber "martin (_zavináč_) bazantik (_tečka_) net"

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #285 kdy: 08 Července 2009, 12:43:56 »
Chytrému napověz.. Fakt stačilo kliknout na okraj  ::) Pro ostatní pokustóny jako já - skutečně bylo poté potřeba Enlightenment restartovat (do té doby systray v panelu nezobrazoval ikony spuštěných programů). Ještě jednou díky za radu..

Když už jsem v tom psaní, dá se v Enlightenmentu nastavit výchozí adresář pdo plochu? (jako v GNOME ~/.config/user-dirs.dirs) - je to drobnost, ale v GNOME je to adresář Plocha, v Enlightenmentu adresář Desktop. Tudíž jsem měl na ploše v Enlightenmentu jiný obsah než v GNOME. Jestli to nejde nějak jednoduše, tak je to jedno, už jsem si stejně překopíroval obsah Plochy do Desktopu :-)

E17 vypadá opravdu moc dobře a s GNOME se už asi pomalu loučím.. :-)

toto nastavit nejde a AFAIK je správný adresář pro plochu Desktop - anglicky. Pokud je třeba mít v Gnome i v E17 stejný adresář, pak bych udělal asi symlink(v terminálu v domovské složce: ln -s Plocha Desktop)

ostatní cesty(k tématům, překladům, pozadím, modulům..) lze nastavit přes GUI z ovládacího centra - sekce Pokročilé, volba Složky k vyhledávání - pokud tam není, asi není aktivovaný modul Nastavení - adresáře k hledání.

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #286 kdy: 22 Července 2009, 12:16:12 »
Ok,takze,reinstall a fungovalo to,tak jsem nahral moduly a pravdepodobne to blbne (mluvim o problemem se sipkami a drzenim) po te co nainstaluji modul na prepinani klavesnice,evdev-managed keyboard zmena nefunguje,nevim co s tim.Mockrat dekuju.
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #287 kdy: 22 Července 2009, 13:28:45 »
Ok,takze,reinstall a fungovalo to,tak jsem nahral moduly a pravdepodobne to blbne (mluvim o problemem se sipkami a drzenim) po te co nainstaluji modul na prepinani klavesnice,evdev-managed keyboard zmena nefunguje,nevim co s tim.Mockrat dekuju.

neměl bys mít části o klávesnici v xorg.conf.. co se týče evdev, někde na šipky pomáhá zapnutí, někde vypnutí a nastavení normální klávesnice - záleží na verzi xorgu(7.4 potřebuje evdev, 7.3 normální)

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #288 kdy: 25 Července 2009, 10:34:36 »
O,najednou to zacalo fungovat,to se mi libi :) nicemene,az po odinstalovani modulu na meneni rozlozeni :/
A to s tim panelem,ze by se bral jako okraj obrazovky?

edit:tak jsem rozchodil to gtk tema detour ale je to takovy rozsypany,nejsou u oken cerne okraje,je to take sedive... :/
edit2:aha
Kód: [Vybrat]
(gtk-chtheme:3327): Gtk-WARNING **: Nelze nalézt systém motivů v module_path: "pixmap",
« Poslední změna: 25 Července 2009, 15:44:29 od LuciusMare »
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #289 kdy: 25 Července 2009, 10:41:35 »
Fandím E17 a vyšším...
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #290 kdy: 25 Července 2009, 18:41:55 »
nekdo pomoc?nevim co googlit :/
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #291 kdy: 26 Července 2009, 09:35:20 »
O,najednou to zacalo fungovat,to se mi libi :) nicemene,az po odinstalovani modulu na meneni rozlozeni :/
A to s tim panelem,ze by se bral jako okraj obrazovky?

edit:tak jsem rozchodil to gtk tema detour ale je to takovy rozsypany,nejsou u oken cerne okraje,je to take sedive... :/
edit2:aha
Kód: [Vybrat]
(gtk-chtheme:3327): Gtk-WARNING **: Nelze nalézt systém motivů v module_path: "pixmap",

ad. panel: v jeho nastavení si musíš vypnout "Povolit oknům překrýt panel"
ad. modul: ten ti bude fungovat když klávesnice nebude spravovaná přes xorg.conf, a pak zkus evdev nebo normální klávesnici a uvidíš co bude jet

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #292 kdy: 26 Července 2009, 17:37:35 »
skladani nad vsim,povolit oknum prekryt panel nic,evdev ani normalni klavesnice v nastaveni nejde a gtk-detour porad blbne :/
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

pivik

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #293 kdy: 27 Července 2009, 20:59:28 »
qUAKERe, jak jsi dokázal mít Squeeze s jádrem 2.6.30? To jsi zase nějak nabastlil, co..? ;D

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #294 kdy: 28 Července 2009, 06:21:05 »
qUAKERe, jak jsi dokázal mít Squeeze s jádrem 2.6.30? To jsi zase nějak nabastlil, co..? ;D

bez problému.. nainstaloval xorg a jádro ze sida :) debian toto povoluje, spousta lidí to tak dělá a je to bez rizika.. prostě přidáš repo a nainstaluješ a repo zakážeš nebo nastavíš prioritu aby to první instalovalo z testingu a pak můžeš z unstable instalovat příkazem "apt-get -t unstable install blabla"

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #295 kdy: 08 Srpna 2009, 12:08:16 »
dnes odpoledne - nový update - release 062, zatím pro Debian Squeeze a Ubuntu Jaunty. Pro další distribuce budu uvolňovat po víkendu - jedu na víkend pryč.

Pro příští měsíc sháním packagery - kdo má PC na to, aby mohl nechat něco na pozadí běžet(nejlépe dvoujádro, aby to jelo na jednom jádru a na druhém by se dalo něco dělat - vytěžuje 100% CPU), tak ať mi napíše mail (quaker66ATgmailDOTcom)

Balíčkovat může kdokoliv - vše je plně automatizováno, včetně downloadu i uploadu :)

Máme totiž momentálně málo lidí a potřebujeme někoho aby se updaty zrychlily.

viz návod úplně nahoře.
« Poslední změna: 08 Srpna 2009, 12:11:14 od qUAKER »

pivik

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #296 kdy: 08 Srpna 2009, 12:43:27 »
Jen taková připomínka. Hodil by se návod, jak postupovat v případě, že chci (nebo někdo jiný) instalovat pouze základní systém (Debian nebo Ubuntu) a hned k němu doinstalovat E17. Hodilo by se to z důvodu že třeba já (asi nejsem sám) nemám rád zmixovaná prostředí, třeba Gnome a k němu nainstalovat E17. Je pak bordel v menu atd. Sám bych chtěl zkusit nainstalovat holý Debian a doinstalovat E17 s doplňky, které potřebuju k běhu systému. Bohužel nevím, jak bych to měl provést.

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #297 kdy: 08 Srpna 2009, 12:56:44 »
Jen taková připomínka. Hodil by se návod, jak postupovat v případě, že chci (nebo někdo jiný) instalovat pouze základní systém (Debian nebo Ubuntu) a hned k němu doinstalovat E17. Hodilo by se to z důvodu že třeba já (asi nejsem sám) nemám rád zmixovaná prostředí, třeba Gnome a k němu nainstalovat E17. Je pak bordel v menu atd. Sám bych chtěl zkusit nainstalovat holý Debian a doinstalovat E17 s doplňky, které potřebuju k běhu systému. Bohužel nevím, jak bych to měl provést.

ok :) napíšu jak systém nainstalovat přes debootstrap a do něj pak e17

pivik

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #298 kdy: 08 Srpna 2009, 12:59:48 »
No super!! Díky moc!! ;)

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #299 kdy: 08 Srpna 2009, 22:26:56 »
Jen taková připomínka. Hodil by se návod, jak postupovat v případě, že chci (nebo někdo jiný) instalovat pouze základní systém (Debian nebo Ubuntu) a hned k němu doinstalovat E17. Hodilo by se to z důvodu že třeba já (asi nejsem sám) nemám rád zmixovaná prostředí, třeba Gnome a k němu nainstalovat E17. Je pak bordel v menu atd. Sám bych chtěl zkusit nainstalovat holý Debian a doinstalovat E17 s doplňky, které potřebuju k běhu systému. Bohužel nevím, jak bych to měl provést.
já si stáhl netinstall cd,na konci jsem odškrtl že nechci nic,přihlásil jsem se na roota,nainstaloval jsem sudo,nastavil jsem aby můj nový uživatel kterého jsem si vytvořil mohl používat sudo,přihlásil jsem se na něj,nainstaloval jsem xorg a e17 a pak už jsem jen nastavoval :)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.