Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu  (Přečteno 144512 krát)

pavolzetor

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #350 kdy: 21 Září 2009, 16:39:06 »
tuším začnem písať RSS čítačku alebo nejaký program

hodil by sa zoznam "funkčných" APP

inač koľko developerov na tom robí, lebo e17 sa mi strašne lúbi ale chcem vedieť akú má budúcnosť

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #351 kdy: 21 Září 2009, 17:31:55 »
zrovna rss psát nemusíš, rss je, zatím nefunguje.

chtělo by to jiné programy.. kdyžtak pokud máš jabber tak můžu dát další info
počet aktivních developerů v SVN je momentálně přes 35 a použití e17 je na desktopech, laptopech, mobilech(freerunner využívá z velké části EFL), playstationu 3 a dalších.. takže budoucnost určitě je.. a set knihoven pro programování je výborný

pavolzetor

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #352 kdy: 21 Září 2009, 19:52:11 »
samozrejme že mám jabber, skúsenosti len z C++ (som robil ZENIT)
« Poslední změna: 21 Září 2009, 20:10:45 od Pavol Klačanský »

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #353 kdy: 21 Září 2009, 20:43:13 »
samozrejme že mám jabber, skúsenosti len z C++ (som robil ZENIT)

ok, můj jabber je quaker@jabbim.cz, nebo gtalk quaker66@gmail.com
co se týče C++, to je dobrý, protože EFL je psaný v Cčku, to bys neměl mít problém :)

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #354 kdy: 23 Září 2009, 23:09:01 »
Zdravim
Je to divne, ale nemuzu najit entrance , zkousel jsem entrance i Entrance , pridal si jeste repositare z openGeu , ale kde nic tu nic :-( Nenajdu ani v synapticu ani kdyz zkousim instalaci prez apt-get.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

oyankee

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #355 kdy: 24 Září 2009, 11:39:29 »
Citace
20.5.2009

a) Přesun na packages.enlightenment.org
b) Nový Ecomorph
c) Změny názvů balíčků
d) Mnoho oprav
e) Odebrány některé zastaralé, nevyvíjené nebo rozbité aplikace(elicit, ephoto, empower, edje viewer, entrance)
f) transset-df není již potřebný a ecsm také ne.
g) nový modul Edge Bindings, který umožňuje nastavit na rohy a okraje obrazovky(i s podporou zpoždění) různé akce stejně jako na klávesnici a myš. Využitelné dobře s Ecomorphem.
h) SYSTRAY!
i) a mnoho dalších změn.

Citace

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #356 kdy: 24 Září 2009, 12:31:15 »
Diky toho jsem si nevsiml , nasel jsem v tomto vlakne jen odkaz ze by entrance melo byt v repositarich.
Takze nakonec ma clovek volbu jen mezi gdm a kdm ? skoda
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #357 kdy: 24 Září 2009, 15:06:18 »
entrance ale nefungovalo...AFAIC
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

oyankee

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #358 kdy: 24 Září 2009, 16:29:18 »
Jediné distro co jsem zkusil, kde Entrance fungovalo, bylo Elive.

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #359 kdy: 24 Září 2009, 16:30:04 »
elive používá vcelku starou verzi E/EFL. Co se týče entrance, co nejdřív chci přebrat správu programu, takže bude zas fungovat.(a vychytám bugy)

pavolzetor

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #360 kdy: 27 Září 2009, 15:53:01 »
no otestoval som e17 aj pod ubuntu a jediné dobré je ten WM, app nie sú a gtk tie tam nezapadajú (funkčne) a pre Arch by som musel neustále kompilovať, testnem ešte týždeň a potom sa rozhodnem

Nemec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #361 kdy: 20 Října 2009, 12:00:53 »
Právě jsem nainstaloval jako druhé lehčí pomocné prostředí pod Kubuntu a stručně řečeno dobré, jenom by to chtělo něco, co pomůže nastavit vzhled GTK aplikací, vypadají příšerně. ještě že používám více kqt aplikace.

DarkCode

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #362 kdy: 20 Října 2009, 13:47:46 »
Právě jsem nainstaloval jako druhé lehčí pomocné prostředí pod Kubuntu a stručně řečeno dobré, jenom by to chtělo něco, co pomůže nastavit vzhled GTK aplikací, vypadají příšerně. ještě že používám více kqt aplikace.

nie chcelo by to len si precitat cast quakyho prispevku - reseni problemu ;) :

Q: Gtk aplikace mají divné hranaté téma. Jak to?
A: Spusťte si e17-settings-daemon nebo pokud nechcete používat už Gnome, nainstalujte gtk-chtheme a nastavte GTK téma natvrdo.

Horatio

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
  • Pomôž si človeče aj pán Boh Ti pomôže!
Re: Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #363 kdy: 31 Října 2009, 20:11:20 »
Keby som chcel nainštalovať všetky balíčky s tejto stránky,dá sa do terminálu napísať taký príkaz?Totižto,keď som ich skúšal inštalovať jednotlivo,teda ručne po jednom stále mi to vypisovalo(teda u väčšiny inštalovaných balíčkov),že nie  sú splnené závislosti. http://opengeu.linuxfreedom.com/ubuntu/pool/e17testing-svn20091801/hardy/
Greenie Linux-Ubuntu zo Slovenska
Intel(R) Pentium(R)4 CPU 2.80GHz*Abit IG 80*2024MB DDRI 400MHz*Samsung 730GB*GeForce 8600 GTS*

qUAKER

  • Host
Re: Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #364 kdy: 31 Října 2009, 20:23:52 »
Keby som chcel nainštalovať všetky balíčky s tejto stránky,dá sa do terminálu napísať taký príkaz?Totižto,keď som ich skúšal inštalovať jednotlivo,teda ručne po jednom stále mi to vypisovalo(teda u väčšiny inštalovaných balíčkov),že nie  sú splnené závislosti. http://opengeu.linuxfreedom.com/ubuntu/pool/e17testing-svn20091801/hardy/

a proč prostě nepostupuješ podle návodu? http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,26339.0.html

Horatio

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
  • Pomôž si človeče aj pán Boh Ti pomôže!
Re: Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #365 kdy: 31 Října 2009, 21:04:30 »
Keby som chcel nainštalovať všetky balíčky s tejto stránky,dá sa do terminálu napísať taký príkaz?Totižto,keď som ich skúšal inštalovať jednotlivo,teda ručne po jednom stále mi to vypisovalo(teda u väčšiny inštalovaných balíčkov),že nie  sú splnené závislosti. http://opengeu.linuxfreedom.com/ubuntu/pool/e17testing-svn20091801/hardy/


a proč prostě nepostupuješ podle návodu? http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,26339.0.html  



Takže sa mi to spustilo,postupne sa ma sys.vyzýval k tomu čo mám robiť.Po reštarte sa mi zobrazil znak e17 na čiernom podklade + dáky biely štvorček ale nedalo sa tam nič robiť.Nereagovalo to na žiadne príkazy.
« Poslední změna: 31 Října 2009, 21:15:55 od quaker »
Greenie Linux-Ubuntu zo Slovenska
Intel(R) Pentium(R)4 CPU 2.80GHz*Abit IG 80*2024MB DDRI 400MHz*Samsung 730GB*GeForce 8600 GTS*

qUAKER

  • Host
Re: Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #366 kdy: 31 Října 2009, 21:16:17 »
Keby som chcel nainštalovať všetky balíčky s tejto stránky,dá sa do terminálu napísať taký príkaz?Totižto,keď som ich skúšal inštalovať jednotlivo,teda ručne po jednom stále mi to vypisovalo(teda u väčšiny inštalovaných balíčkov),že nie  sú splnené závislosti. http://opengeu.linuxfreedom.com/ubuntu/pool/e17testing-svn20091801/hardy/


a proč prostě nepostupuješ podle návodu? http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,26339.0.html  



Takže sa mi to spustilo,postupne sa ma sys.vyzýval k tomu čo mám robiť.Po reštarte sa mi zobrazil znak e17 na čiernom podklade + dáky biely štvorček ale nedalo sa tam nič robiť.Nereagovalo to na žiadne príkazy.

hm to je divné.. celkem by se hodil výpis z terminálu

Horatio

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
  • Pomôž si človeče aj pán Boh Ti pomôže!
Re: Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #367 kdy: 01 Listopadu 2009, 01:27:43 »
Už mi to ide.Teraz už len potrebujem aspoň jednu peknú tému a pár tých screenletov

Tému som si už nainštaloval,ale ako sa inštalujú tie binárky? Potom nechápem prečo sú zvlášť témy na okná,panely a pod.Dal som si tému pod názvom:Full theme a je tam snáď všetko.Neviem nájsť,kde môžem manipulovať s oknami za pomoci myši.Nejde mi totižto uchopiť okraj okna a roztiahnuť ho.A nakoniec tejto veci,ma štve,že mi nejde Firefox.http://picasaweb.google.sk/Karuzo.RB/DropBox?authkey=Gv1sRgCPbB6JzmxafDWQ#5398956549118005122
« Poslední změna: 01 Listopadu 2009, 03:29:46 od KaruzoRB »
Greenie Linux-Ubuntu zo Slovenska
Intel(R) Pentium(R)4 CPU 2.80GHz*Abit IG 80*2024MB DDRI 400MHz*Samsung 730GB*GeForce 8600 GTS*

pavolzetor

  • Host
Re: Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #368 kdy: 01 Listopadu 2009, 08:31:47 »
No dobre,nedoslo mi uplne o co jde,ale tim mu taky prepises i ostatni veci,nevis co tam (pripadne jestli) to tam ma.
štandardné Ubuntu
Kód: [Vybrat]
pk@pk-laptop:~$ cat ~/.xinitrc
cat: /home/pk/.xinitrc: No such file or directory

qUAKER

  • Host
Re: Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #369 kdy: 01 Listopadu 2009, 11:10:15 »
Už mi to ide.Teraz už len potrebujem aspoň jednu peknú tému a pár tých screenletov

Tému som si už nainštaloval,ale ako sa inštalujú tie binárky? Potom nechápem prečo sú zvlášť témy na okná,panely a pod.Dal som si tému pod názvom:Full theme a je tam snáď všetko.Neviem nájsť,kde môžem manipulovať s oknami za pomoci myši.Nejde mi totižto uchopiť okraj okna a roztiahnuť ho.A nakoniec tejto veci,ma štve,že mi nejde Firefox.http://picasaweb.google.sk/Karuzo.RB/DropBox?authkey=Gv1sRgCPbB6JzmxafDWQ#5398956549118005122

co se týče manipulace, tak to záleží na tématu - některé témata definují roztažení jen za rohy, některé i za kraje(třeba Detour) to chce vyzkoušet.

ad. nejde firefox) potřebuju výpis.
ad. binárky) nepochopil jsem.
ad. témata) e17 využívá pro témata pokročilou knihovnu Edje, a ta používá tzv. "groups" - pro tlačítko je jedna skupina, pro okraje oken jedna skupina atd. a v tématu si autor může vybrat, co bude jeho téma upravovat a pak se dá třeba i přiřadit téma určité skupině.

jinak, zanedlouho bude update e17, pro hardyho je dost starý build(co jsem viděl, tak ses pokoušel instalovat 8.04 balíčky)
počítej s ním tak do tří dní.

Kedrigern

Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #370 kdy: 05 Listopadu 2009, 23:25:43 »
Tak jsem E17 nainstaloval, celkem lehce nastavil a jede pěkně.

Nicméně, jak dám na nějaký panel tyto aplikace/gadgaty/whatever:
a) vypnutí systému
b) indikátor klávesnice

Mimochodem jde nějak lehce změnit prohlížeč souborů na PCmanFM, který využívá LXDE?

EDIT: Lze změnit velikost písma v menu? Našel jsem sice takové položky v nastavení, avšak nic nedělaly...
« Poslední změna: 05 Listopadu 2009, 23:39:44 od Kedrigern »

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #371 kdy: 06 Listopadu 2009, 13:56:33 »
a) Widget menu,dej si ho na panel,klikni,rozbalí se nabídka,systém,vypnout :)
b) Je tam,doporučuji nainstalovat všechny moduly (emodules-all),kdykoli je můžeš vypnout a bordel to myslím nedělá.
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #372 kdy: 06 Listopadu 2009, 14:06:56 »
a) Widget menu,dej si ho na panel,klikni,rozbalí se nabídka,systém,vypnout :)
b) Je tam,doporučuji nainstalovat všechny moduly (emodules-all),kdykoli je můžeš vypnout a bordel to myslím nedělá.

pokud nechce použít exalt tak emodules-all radši ne.. ale exalt celkem doporučuju..

btw, během víkendu unfreeze a pak update repos.

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #373 kdy: 06 Listopadu 2009, 14:09:21 »
No vidis,to mi nedoslo...Dobre,zmena :)
Kód: [Vybrat]
apt-cache search emodule | grep -i keyboard
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #374 kdy: 06 Listopadu 2009, 14:52:01 »
No vidis,to mi nedoslo...Dobre,zmena :)
Kód: [Vybrat]
apt-cache search emodule | grep -i keyboard

balíček se jmenuje emodule-language(momentálně přepisuju na svým PC, abych mohl sloučit s E :))

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.