Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu  (Přečteno 145138 krát)

Kedrigern

Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #375 kdy: 06 Listopadu 2009, 20:27:27 »
Ok, dobré šlape to dobře, donastavil jsem vše, akorát to vypnutí se mi nelíbí.

Hraju si totiž s PC pro babičku a vše jsem jí jinak nastavil zcela jednoduše (plocha s několika ikonkama) a rád bych tam měl tlačítko vypnout a ne celou velkou nábídku...

Není nějaké rozumné volání, co by ten dialog vyvolalo? Že bych tomu vytvořil spouštěč?

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #376 kdy: 06 Listopadu 2009, 20:45:28 »
Tak ji nauč mačkat to tlačítko vepředu na počítači :)
Nebo,dej do sudoers že může spouštět program poweroff bez hesla a udělej spouštěč.
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #377 kdy: 06 Listopadu 2009, 21:33:55 »
Ok, dobré šlape to dobře, donastavil jsem vše, akorát to vypnutí se mi nelíbí.

Hraju si totiž s PC pro babičku a vše jsem jí jinak nastavil zcela jednoduše (plocha s několika ikonkama) a rád bych tam měl tlačítko vypnout a ne celou velkou nábídku...

Není nějaké rozumné volání, co by ten dialog vyvolalo? Že bych tomu vytvořil spouštěč?

nastav si zkratku na tlačítko na počítači.. :) dáš si nastavení zkratek v e17, dáš přidat ,zmáčkneš tlačítko na PC, a tam si nastavíš akci aby bylo vypnutí s dialogem nebo bez dialogu..

Horatio

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
  • Pomôž si človeče aj pán Boh Ti pomôže!
Re: Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #378 kdy: 07 Listopadu 2009, 06:54:41 »
Nejako sa mi to s tým "E" -čkom nevydarilo.Prešiel som naspäť na Gnome.Keď nazbieram viac skúseností pokúsim sa o to znova.Tu je moja nová plocha: http://picasaweb.google.sk/Karuzo.RB/AlbumBezNazvu#5401235086655634978
Myslím,že sa mi vydarila.
Greenie Linux-Ubuntu zo Slovenska
Intel(R) Pentium(R)4 CPU 2.80GHz*Abit IG 80*2024MB DDRI 400MHz*Samsung 730GB*GeForce 8600 GTS*

pavolzetor

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #379 kdy: 07 Listopadu 2009, 09:44:27 »
možno nemá sudo

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #380 kdy: 07 Listopadu 2009, 09:51:52 »
možno nemá sudo

Enlightenment nevyžaduje sudo. Ani pro vypnutí, ani pro restart, nikde.

pavolzetor

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #381 kdy: 07 Listopadu 2009, 10:02:20 »
jasné, stačí sa pridať do /etc/enlightenment/sysactions.conf

qUAKER

  • Host
Re: Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #382 kdy: 07 Listopadu 2009, 10:04:18 »
spíš bych vyzkoušel po update ;)

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #383 kdy: 07 Listopadu 2009, 10:38:22 »
jasné, stačí sa pridať do /etc/enlightenment/sysactions.conf

ani to ne. Ve standartním sysactions.conf je toto:

Kód: [Vybrat]
user:     root      allow: *
# members of operator, staff and admin groups should be able to do all
group:    operator  allow: *
group:    staff     allow: *
group:    admin     allow: *
group:    sys       allow: *
# common "user" groups for "console users" on desktops/laptops
group:    dialout   allow: *
group:    disk      allow: *
group:    adm       allow: *
group:    cdrom     allow: *
group:    floppy    allow: *
group:    audio     allow: *
group:    dip       allow: *
group:    plugdev   allow: *

v jedné z těch skupin je určitě v podstatě každý.

Kedrigern

Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #384 kdy: 07 Listopadu 2009, 11:42:10 »
Děkuji, mimochodem ten apllet klávesnice mi dělá na dvou PC toto:
Nativní klavesnici systému zapne správně (us, zapsaná v /etc/X11/xorg.conf a /etc/default/console-setup), avšak když přepnu na českou, tak česky sice píše, ale nefungují šipky.
Myslel jsem, že to bude nastavením rozložení, ale po chvíli pokusů se mi to nepodařilo změnit.

Mě to tedy nějak už netrapí (nechal jsem tam jednu), ale asi by o tom měla být zmínka zde v diskusi :).

qUAKER

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #385 kdy: 07 Listopadu 2009, 11:45:50 »
Děkuji, mimochodem ten apllet klávesnice mi dělá na dvou PC toto:
Nativní klavesnici systému zapne správně (us, zapsaná v /etc/X11/xorg.conf a /etc/default/console-setup), avšak když přepnu na českou, tak česky sice píše, ale nefungují šipky.
Myslel jsem, že to bude nastavením rozložení, ale po chvíli pokusů se mi to nepodařilo změnit.

Mě to tedy nějak už netrapí (nechal jsem tam jednu), ale asi by o tom měla být zmínka zde v diskusi :).

to není problém a je to způsobeno novou verzí xorgu.. si dej nastavení toho modulu, dej rozšířené nastavení, vyber to české rozložení a v model klávesnice dej skoro na konci evdev-managed keyboard.

je to i v hlavním návodu ve FAQ.

Citace
Q: Nefungujou mi šipky na klávesnici / když držím třeba šipku do prava, nechová se to tak, jak kdybych mačkal pořád, ale jen jako jedno zmáčknutí! Fungovaly s Gnome.
A: V nastavení modulu Jazyk si vyberte v "Model klávesnice" volbu "Evdev-managed keyboard" - v Gnome se to neprojeví, protože nepoužívá Xorg k nastavování klávesnice.

Horatio

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
  • Pomôž si človeče aj pán Boh Ti pomôže!
Re: Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #386 kdy: 07 Listopadu 2009, 11:59:00 »
spíš bych vyzkoušel po update ;)
  To by malo byť kedy?
Greenie Linux-Ubuntu zo Slovenska
Intel(R) Pentium(R)4 CPU 2.80GHz*Abit IG 80*2024MB DDRI 400MHz*Samsung 730GB*GeForce 8600 GTS*

qUAKER

  • Host
Re: Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #387 kdy: 07 Listopadu 2009, 12:00:17 »
spíš bych vyzkoušel po update ;)
  To by malo byť kedy?

přes týden

pavolzetor

  • Host
Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #388 kdy: 07 Listopadu 2009, 12:12:47 »
ja som inštaloval do Archlinuxu E17 a musel som sa tam pridať (user: pk, groups: pk pri vytváraní usera)

Kedrigern

Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #389 kdy: 07 Listopadu 2009, 14:43:36 »
Děkuji, zabralo to a šlape to :). Moc děkuji za všechny rady a za váš podíl na tvorbě E17 - opravdu povedené. Omlouvám se, pokud jsem si předtím některých věcech nevšiml ve FAQ.

Horatio

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
  • Pomôž si človeče aj pán Boh Ti pomôže!
Re: Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #390 kdy: 08 Listopadu 2009, 04:06:54 »
Môžete mi niekto poradiť,ako si mám nainštalovať šetrič obrazovky(screensaver)?Už som skúšal kade,čo ale nejak mi to nejde.
Na "E"-čku idú normálne všetky programy ako dajme tomu v Gnome?Alebo v čom je ten rozdiel čo sa tohoto týka.Takže nevadí,keď si Enlait. inštalnem do Linux-u Greeni? Ďakujem
« Poslední změna: 08 Listopadu 2009, 09:00:01 od KaruzoRB »
Greenie Linux-Ubuntu zo Slovenska
Intel(R) Pentium(R)4 CPU 2.80GHz*Abit IG 80*2024MB DDRI 400MHz*Samsung 730GB*GeForce 8600 GTS*

qUAKER

  • Host
Re: Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #391 kdy: 08 Listopadu 2009, 10:26:42 »
Môžete mi niekto poradiť,ako si mám nainštalovať šetrič obrazovky(screensaver)?Už som skúšal kade,čo ale nejak mi to nejde.
Na "E"-čku idú normálne všetky programy ako dajme tomu v Gnome?Alebo v čom je ten rozdiel čo sa tohoto týka.Takže nevadí,keď si Enlait. inštalnem do Linux-u Greeni? Ďakujem

screensaver - v defaultu je podporovaný jen prázdný - černá obrazovka - pokud chceš jiný, pusť si xscreensaver daemon při startu E a pak si to nastav přes xscreensaver.

ad. programy) ty jdou samozřejmě všechny.
ad. distribuce) to vůbec nevadí.

Horatio

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
  • Pomôž si človeče aj pán Boh Ti pomôže!
Re: Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #392 kdy: 08 Listopadu 2009, 13:17:34 »
Skúšal som nainštalovať E-čko a stále mi to vypisuje nejakú závadu v termináli. Tu je výpis:
Kód: [Vybrat]
Už existuje http://deb.opera.com stable/non-free Packages                     
Chyba http://archive.canonical.com jaunty Release.gpg                         
  Nie je možné preložiť „archive.canonical.com“
Chyba http://archive.canonical.com jaunty/partner Translation-sk
  Nie je možné preložiť „archive.canonical.com“
2320B sa stiahlo za 40s (58B/s)         
W: Zlyhalo stiahnutie http://archive.canonical.com/ubuntu/dists/jaunty/Release.gpg  Nie je možné preložiť „archive.canonical.com“

W: Zlyhalo stiahnutie http://archive.canonical.com/ubuntu/dists/jaunty/partner/i18n/Translation-sk.bz2  Nie je možné preložiť „archive.canonical.com“

W: Niektoré indexové súbory sa nepodarilo stiahnuť, boli ignorované alebo sa použili staršie verzie.
E: dpkg was interrupted, you must manually run 'sudo dpkg --configure -a' to correct the problem.
rado@Linux:~$ sudo apt-get install e17
E: dpkg was interrupted, you must manually run 'sudo dpkg --configure -a' to correct the problem.
rado@Linux:~$
Greenie Linux-Ubuntu zo Slovenska
Intel(R) Pentium(R)4 CPU 2.80GHz*Abit IG 80*2024MB DDRI 400MHz*Samsung 730GB*GeForce 8600 GTS*

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #393 kdy: 08 Listopadu 2009, 13:38:32 »
Nemožnost přeložit doménu na ip adresu značí problém se sítí,pingneš to z toho počítače?
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Horatio

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
  • Pomôž si človeče aj pán Boh Ti pomôže!
Re: Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #394 kdy: 08 Listopadu 2009, 13:43:09 »
Nemožnost přeložit doménu na ip adresu značí problém se sítí,pingneš to z toho počítače?
Dobre,ale čo a ako mám urobiť?
Zistil som,že nemôžem otvoriť ani Synaptic.Čo presne treba spraviť?
« Poslední změna: 08 Listopadu 2009, 14:12:48 od KaruzoRB »
Greenie Linux-Ubuntu zo Slovenska
Intel(R) Pentium(R)4 CPU 2.80GHz*Abit IG 80*2024MB DDRI 400MHz*Samsung 730GB*GeForce 8600 GTS*

Horatio

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
  • Pomôž si človeče aj pán Boh Ti pomôže!
Re: Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #395 kdy: 10 Listopadu 2009, 04:04:15 »
Môžete mi niekto poradiť,ako si mám nainštalovať šetrič obrazovky(screensaver)?Už som skúšal kade,čo ale nejak mi to nejde.
Na "E"-čku idú normálne všetky programy ako dajme tomu v Gnome?Alebo v čom je ten rozdiel čo sa tohoto týka.Takže nevadí,keď si Enlait. inštalnem do Linux-u Greeni? Ďakujem

screensaver - v defaultu je podporovaný jen prázdný - černá obrazovka - pokud chceš jiný, pusť si xscreensaver daemon při startu E a pak si to nastav přes xscreensaver.

ad. programy) ty jdou samozřejmě všechny.
ad. distribuce) to vůbec nevadí.
 Dal som si do PC karmického,nainštaloval som si e-17,výborne všetko dopadlo.A tu potom sa začali moje potiaže.Keď niečo inštalujem,napr:tému,vypadne mi zvuk.Prehliadnem úplne všetko o čom viem,že by mohlo byť vypnuté a nič.Jednoducho musím sa odhlásiť zo systému,prihlasím sa do Gnome a tam ten zvuk musím zapnúť a až potom sa môžem vrátiť a fungovať ďalej. Vec ďalšia: ktoré balíky môžem inštalovať na Karmického? A posledná vec, ako môžem spustiť "Compiz"? Chcel som si pridať "Cairo-dock" a v jeho pozadí pekne svieti dosť veľký,čierny obdľžnik. Toto sa mi stávalo,keď bol v Gnome vypnutý "Compiz". Ďakujem
« Poslední změna: 10 Listopadu 2009, 04:12:27 od KaruzoRB »
Greenie Linux-Ubuntu zo Slovenska
Intel(R) Pentium(R)4 CPU 2.80GHz*Abit IG 80*2024MB DDRI 400MHz*Samsung 730GB*GeForce 8600 GTS*

qUAKER

  • Host
Re: Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #396 kdy: 10 Listopadu 2009, 14:11:20 »
Môžete mi niekto poradiť,ako si mám nainštalovať šetrič obrazovky(screensaver)?Už som skúšal kade,čo ale nejak mi to nejde.
Na "E"-čku idú normálne všetky programy ako dajme tomu v Gnome?Alebo v čom je ten rozdiel čo sa tohoto týka.Takže nevadí,keď si Enlait. inštalnem do Linux-u Greeni? Ďakujem

screensaver - v defaultu je podporovaný jen prázdný - černá obrazovka - pokud chceš jiný, pusť si xscreensaver daemon při startu E a pak si to nastav přes xscreensaver.

ad. programy) ty jdou samozřejmě všechny.
ad. distribuce) to vůbec nevadí.
 Dal som si do PC karmického,nainštaloval som si e-17,výborne všetko dopadlo.A tu potom sa začali moje potiaže.Keď niečo inštalujem,napr:tému,vypadne mi zvuk.Prehliadnem úplne všetko o čom viem,že by mohlo byť vypnuté a nič.Jednoducho musím sa odhlásiť zo systému,prihlasím sa do Gnome a tam ten zvuk musím zapnúť a až potom sa môžem vrátiť a fungovať ďalej. Vec ďalšia: ktoré balíky môžem inštalovať na Karmického? A posledná vec, ako môžem spustiť "Compiz"? Chcel som si pridať "Cairo-dock" a v jeho pozadí pekne svieti dosť veľký,čierny obdľžnik. Toto sa mi stávalo,keď bol v Gnome vypnutý "Compiz". Ďakujem

ad. zvuk) pohraj si s Mixer gadgetem.
ad. karmic) v návodu je i repo pro karmic..
ad. compiz) Compiz je window manager, e17 je window manager = nemůžou běžet u sebe(v gnome to jde tak, že se window manager metacity nahradí compizem)..  nicméně kdybys četl návod, viděl bys, že můžeš pustit tzv. "Ecomorph" což je compiz port s odebraným WM kódem..

Horatio

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
  • Pomôž si človeče aj pán Boh Ti pomôže!
Re: Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #397 kdy: 11 Listopadu 2009, 05:27:50 »
Takže tu je môj prvý výtvor: http://picasaweb.google.sk/Karuzo.RB/AlbumBezNazvu#5402697650420160290
Ešte by som chcel zohnať také rôzne screenlety na meranie vnútorností mojej mašinky.
A taká malá podotázka: Kde sa dá pri štarte systému spustiť Screensaver daemon?
« Poslední změna: 11 Listopadu 2009, 05:31:48 od KaruzoRB »
Greenie Linux-Ubuntu zo Slovenska
Intel(R) Pentium(R)4 CPU 2.80GHz*Abit IG 80*2024MB DDRI 400MHz*Samsung 730GB*GeForce 8600 GTS*

qUAKER

  • Host
Re: Pracovní plocha - vzhled, návody, tipy, triky ...
« Odpověď #398 kdy: 11 Listopadu 2009, 14:23:23 »
Takže tu je môj prvý výtvor: http://picasaweb.google.sk/Karuzo.RB/AlbumBezNazvu#5402697650420160290
Ešte by som chcel zohnať také rôzne screenlety na meranie vnútorností mojej mašinky.
A taká malá podotázka: Kde sa dá pri štarte systému spustiť Screensaver daemon?

gadgety co jdou na panel jdou i na plochu.. takže doinstaluj extra moduly a na měření CPU tam je, I/O disku tam je taky, teplota tam je, cpufreq tam je, RAM nevím

spouštění programů po startu: spustíš ovládací centrum, přepneš na záložku aplikace, dáš nová aplikace, vytvoříš si spouštěč(v pokročilých ještě odškrtnout zobrazit v menu), z té samé kategorie dáš aplikace po startu a najdeš si tam ten tvůj spouštěč v seznamu.

Kedrigern

Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« Odpověď #399 kdy: 12 Listopadu 2009, 20:47:04 »
Lze nějak nastavit vypnutí monitoru? Našel jsem různé volby, ale z žádné jsem to nevydedukoval.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.