Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: okna aplikacii v Gnome nie su po spusteni "on top" a nie su aktivne  (Přečteno 2201 krát)

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
zdravim,

mam taky drobny problemik v 8.04 s Gnome, konkretne, po upgrade zo 7.10 sa mi viac menej kazda novootvorena aplikacia na desktope (mam dve obrazovky v Xinerama rezime) otvori na pozadi za inymi uz spustenymi aplikaciami, a k tomu je to okno este aj neaktivne - teda aktivnym ostava to s ktorym som posledne robil, napr. firefox, thunderbird, terminal a pod. .

nepouzivam Compiz ani ine podobne vyčačkané vecicky, bezny desktop v robote.

nenapada Vas pls niekoho, ako by sa to dalo zmenit aby aplikacie ktore spustim boli normalne "on top" (ale nemam na mysli funkciu "always on top") , a aby spustena aplikacia bola aj aktivna?
hladal som kde ma napadlo, ale nic podobneho co by sa tejto veci tykalo som neobjavil, alebo som bol asi slepy.

diky predom
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
Re: okna aplikacii v Gnome nie su po spusteni "on top" a nie su aktivne
« Odpověď #1 kdy: 15 Srpna 2008, 14:45:28 »
tak, podla toho co som nasiel, by sa tato funkcia mala volat nejako ako: raise window on focus

a som prave zistil, ze kedysi to v gnome fungovalo, len to udajne opravili ako bug :( WTF ?????
https://www.redhat.com/archives/fedora-desktop-list/2005-April/msg00022.html

a - It's not a bug, but a feature of most window managers.

takze, uz len nejako najst nejaky "fix" na to, neviete niekto o niecom pls? nejaka cesta musi existovat ked to je aj v KDE i v XFCE a boh vie kde este.
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
Re: okna aplikacii v Gnome nie su po spusteni "on top" a nie su aktivne
« Odpověď #2 kdy: 15 Srpna 2008, 19:54:57 »

No cetl jsem tu mailing list a na tehle strance jsou 2 odkazy na nejakou moznost jak to "fixovat" :D ale ten druhy nefunguje, alespon u mne, tak nevim...  :) rozhodne je to dost divny  :)

https://www.redhat.com/archives/fedora-desktop-list/2005-April/msg00035.html


subjekt tej tvojej linky sa v podstate tyka tohto problemu, no linky ktore tam uvadzaju sa tykaju moznych oprav uz pre roznych IM alebo pre vyblikavanie "novej" aplikacie v paneli, co stale problem neriesi. ale i tak dik za snahu.

kazdopadne, zatial vacsina sprav/debát ktore sa nam k tomu podarilo najst bolo zatial starsich datumov 2004 az 2006 a vo vacsine sa riesilo k verzii 2.1* , a v ubuntu8.04 uz mame verziu gnome 2.22.3 , cize odvtedy snad uz niekto nasiel nejake riesenie, alebo prip. podla toho co som videl kolko ludi sa na to "stazovalo", tak hadam to ludia pracujuci na gnome dostali naspat povedzme ako reklamaciu aby to nenechavali ako funkciu, a ako sa v jednej diskusii spominalo by mohli z toho spravit "ON/OFF" funkciu.
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.