Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Meil server a Outlok Expres  (Přečteno 5596 krát)

fswolf

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Meil server a Outlok Expres
« kdy: 20 Srpna 2008, 15:50:07 »
Zdravim, mam problem. pokousim se vytvorit si mail server, ale kdyz vytvorim novy ucet v outloku. Musim zaskrtnout polozku "Server požaduje ověžení" (Ve vlastnostech účtu) a tam musim zadat jmeno a heslo pomoci ktereho se prihlasuju do systemu. Nevite nekdo jak zajistit abych nemusel zaskrtavat tu polozku "Server požaduje ověžení" a aby to server přijmul. (Pokud to nezaškrtnu a nevyplnim tak Outlok ohlasí chybu - access denied)

Neboli přesněji:
Zprávu nelze odeslat, protože jeden z příjemců byl serverem odmítnut. Adresa odmítnutého příjemce je meltest@seznam.cz. Předmět 'pokus', Účet: 'www.mojedomena.cz', Server: 'www.mojedomena.cz', Protokol: SMTP, Odezva serveru: '554 5.7.1 <meltest@seznam.cz>: Relay access denied', Port: 25, Zabezpečení (SSL): Ne, Chyba serveru: 554, Číslo chyby: 0x800CCC79

Jo a příchozí pošta nefunguje vůbec. Za každou radu dík moc!

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re: Meil server a Outlok Expres
« Odpověď #1 kdy: 20 Srpna 2008, 16:08:23 »
Ty máš v Ubuntu Outlook Express?

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Meil server a Outlok Expres
« Odpověď #2 kdy: 20 Srpna 2008, 16:32:59 »
Ověřování je jedině v pořádku.
Relay pro cizí domény v případě neověření je zakázán na naprosté většině smtp serverů - jinak by bylo spamu ještě daleko více než je dnes - kdokoliv a cokoliv by mohlo využít váš server pro spamování.
Pro vlastní doménu to bývá nastaveno bez ověřování - je pár klientů (a většina smtp serverů) kteří využívají pro odesílání MX záznamy pro domény a poštu dopravují přímo na cílové mail servery.
Tolik v kostce.

Pokud stále trváte na povolení relay (a přístup k serveru si omezíte na jiné úrovni) tak sem netahejte nějaký outlook (na klientovi to nezáleží), ale napište o jaký mailový server jde.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

fswolf

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: Meil server a Outlok Expres
« Odpověď #3 kdy: 20 Srpna 2008, 18:30:54 »
OK, tak teda co mám: Ubuntu 8.04, postfix a k tomu ISPconfig. Pomocí ISPconfig se snadno vytvoří emailová schránka (přes webové rozhraní) a každý meil nemusí mít nutně svůj systémový účet. To se mi zadá rozumné. Ale pokud bude zapnuté oveřování jsem nucen pro haždý email pak ještě ručně vytvořit systémový účet (když do ověření zadám meilový účet tak to nefunguje). Možná se pletu - což taky doufám. Takže co mi poradíte? Dík

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Meil server a Outlok Expres
« Odpověď #4 kdy: 20 Srpna 2008, 19:36:38 »
postfix umí pracovat s "virtual users" - těm žádný systémový účet nevytváříte.
ISPconfig jsem myslel že s virtual users neumí, ale narazil jsem na jeden tutoriál. Zkuste si projít: http://www.howtoforge.org/virtual-users-and-domains-postfix-courier-mysql-fedora8
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

fswolf

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: Meil server a Outlok Expres
« Odpověď #5 kdy: 21 Srpna 2008, 11:40:20 »
No odesílat meily už jdou, ale když dám z jiné (funkční) schránky odpovědět, tak se nic nevrátí, ale nepřijde ani chybové hlášení o nedoručení. To znamené podle mě že MX záznam je správně. Posfix správu přebere (jinak by se podle mě vrátila chybová hláška) ale mě na outlok meil přesto nepřijde. Nenapadá teda někoho kde ten mail visí?

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Meil server a Outlok Expres
« Odpověď #6 kdy: 26 Srpna 2008, 08:22:01 »
Jak s oblibou říkám já - co říkají logy? (/var/log/mail.info /var/log/mail.err)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

rejca

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
Re: Meil server a Outlok Expres
« Odpověď #7 kdy: 29 Srpna 2008, 12:50:54 »
No odesílat meily už jdou, ale když dám z jiné (funkční) schránky odpovědět, tak se nic nevrátí, ale nepřijde ani chybové hlášení o nedoručení. To znamené podle mě že MX záznam je správně. Posfix správu přebere (jinak by se podle mě vrátila chybová hláška) ale mě na outlok meil přesto nepřijde. Nenapadá teda někoho kde ten mail visí?

a máš nainstalovaný pop3 či imap server? jak to máš nakonfigurované? říká ti něco pojem maildir a mbox? jestli ne, tak si nejdřív celou problematiku nastuduj.... :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.