Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: HP g7030 nefunkční řízení jasu  (Přečteno 2599 krát)

vincent_vega_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
HP g7030 nefunkční řízení jasu
« kdy: 20 Srpna 2008, 17:39:24 »
Zdravím všechny.

Mám Ubuntu 8.04 a nefunguje mi řízení jasu displaye. To že to nefunguje pomocí tlačítek ktomu určených by mi nevadilo, ale ono to nejde ani pomocí gnome apletu ani nikde v nastavení napájení. Což je nemilé, neboď pokud mám notebook bez sítě tak jde baterka rychle dolů. Co je ale taky divné, že i když dam notebook do zásuvky tak se nic nezmění, ale jas není úplně naplno je to v nějaké střední hodnotě. Tedy na zásuvku málo na baterku moc :)
"Dobří umělci kopírují, ti nejlepší kradou!" :)

orvaldi

  • Host
Re: HP g7030 nefunkční řízení jasu
« Odpověď #1 kdy: 05 Října 2008, 19:05:54 »
Zdravim, mam podobny problem.  Dam vedet po instalaci 8.10 az vyjde. V nove verzi snad bude tento problem vyresen.

orvaldi

  • Host
Re: HP g7030 nefunkční řízení jasu
« Odpověď #2 kdy: 06 Října 2008, 19:19:16 »
Opet zde. Doufam ze me nebudete kamenovat, ale problem jsem zatim vyresil nainstalovanim OS Mandriva 2008.1 z live CD one spring. Po instalaci jsem odpojil kabel od internetu, dal vyhledat svou wifi sit - nabehla bez problemu [ovladac funkcni po instalaci]! Dale jsem vyzkousel rizeni jasu - FN F7 FN F8 a KONECNE jsem po tak dlouhe dobe snizil jas na laptopu. Lahoda to pro me oci. Snad jsem nekoho potesil, ale doufam ze nova verze Ubuntu bude stejne tak funkcni. Mam ji rad... ;)

orvaldi

  • Host
Re: HP g7030 nefunkční řízení jasu
« Odpověď #3 kdy: 06 Října 2008, 21:35:02 »
Link na mozne reseni jasu v Ubuntu - http://www.mail-archive.com/ubuntu-bugs%40lists.ubuntu.com/msg1025962.html
Dejte vedet, zda je funkcni tento navod. Dekuji

orvaldi

  • Host
Re: HP g7030 nefunkční řízení jasu
« Odpověď #4 kdy: 25 Října 2008, 17:24:02 »
Pred par dny jsem udelal cistou instalaci 8.04.1 pouzil Navod a po restartu mam funkcni klavesy na jas FN F7F8 (ostatni klavesy take funkcni). System si pamatuje nastaveni jasu!  Bohuzel je stale nefunkcni applet Gnome pro jas, coz nevadi. Pro muj laptop je tento problem vyresen.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.