Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ulozne soubory pro Evolution  (Přečteno 1381 krát)

Zdenek Nikl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Ulozne soubory pro Evolution
« kdy: 24 Srpna 2008, 20:50:14 »
Dobry den,
muzete mi, prosim, napsat do jakych souboru si uklada Evolution doslou postu, kontakty, kalendar a tak ? Abych vedel, co mam zalohovat pri reinstalaci Ubuntu 8.04.

Dekuji.

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Ulozne soubory pro Evolution
« Odpověď #1 kdy: 25 Srpna 2008, 01:45:54 »
mrkněte do adresáře .evolution v domovském adresáři (skryté soubory a složky zobrazíte pomocí Ctrl+H), ale pokud vím, tak Evolution má i vlastní zálohovací nástroj - dělal bych to přes něj ;)
Jinak nejlepší je zazálohovat celou domovskou složku, resp. adresář /home (vůbec nejlepší je mít /home na vlastním oddíle, kterého se reinstall pak vůbec nedotkne, ale na to je nutné myslet už při instalaci...)
Mrkněte na wiki, myslím, že tam něco o zálohování je ;)

ještě k Evolution: http://wiki.ubuntu.cz/Evolution#head-39a614ffc8c796e73cf23166f2fe6dbacea2480c
« Poslední změna: 25 Srpna 2008, 01:47:45 od 3m9d »
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Zdenek Nikl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Ulozne soubory pro Evolution
« Odpověď #2 kdy: 27 Srpna 2008, 16:19:20 »
Dekuji moc za odpoved. A tim zalohovat nastaveni se ulozi i maily nebo jen nastaveni napr. uctu ?

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Ulozne soubory pro Evolution
« Odpověď #3 kdy: 27 Srpna 2008, 21:08:16 »
Tak to jste mě dostal - nikdy jsem to totiž nezkoušel :D Zkusil bych to odhadnout podle velikosti výsledného souboru - v 5 kB asi nebudou všechny e-maily, v MB nebude jenom nastavení :P Ale pokud máte dost místa na zálohovacím médiu, přihodil bych tam složku .evolution  ;)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

sirkubador

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
    • http://minastir.ic.cz
Re: Ulozne soubory pro Evolution
« Odpověď #4 kdy: 28 Srpna 2008, 00:09:22 »
Zálohují se samozřejmě i maily, používám to poměrně často - na druhou stranu pořád lepší mít dvě zálohy než jednu nejistou, klidně si zabalte vedle celý adresář .evolution.
"A simple, lightweight linux distribution" (64-bit)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.