Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Format NTFS  (Přečteno 1677 krát)

Martin Tesárek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
    • Muj maly blog o ubuntu
Format NTFS
« kdy: 25 Srpna 2008, 18:35:18 »
Zdravim lidickove mam malinkaty dotazek v pc mam dva disky a jeden z nich je jeste pozustatkem XP NTFS ale mam na nem trochu vic mp3 nejake ty fotecky a dalsi veci. Dotaz je nasledujici tech dat je ponekud vic nez mam mista na druhem disku abych je mohl presunout a disk naformatovat. lze to nejak udelat abych preformatoval ntfs disk na linuxovy oddil bez straty dat?
predem diky i za odpovedi ze jsem "blb" a ze to nejde
AMD X3 8450+ , Nvidia 8600GTS Diamond/512, RAM 2024/800, HDD 120GB Sata1, 320GB Sata2, 500GB Sata2  Ubuntu 9.04

Flavicius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: Format NTFS
« Odpověď #1 kdy: 25 Srpna 2008, 19:31:32 »
To samozřejmě nejde, formátem zmizí veškerá data.
Za všechno může programování!
------------------------------------
Doporučuji všem, kteří nevědí, jakou si vybrat kravatu k obleku: http://vyberkravatu.cz

premet

  • Host
Re: Format NTFS
« Odpověď #2 kdy: 25 Srpna 2008, 19:46:08 »
Už jsem takhle jednou díky své hlouposti přišel o data  ;D .

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Format NTFS
« Odpověď #3 kdy: 27 Srpna 2008, 01:50:20 »
Zdravim lidickove mam malinkaty dotazek v pc mam dva disky a jeden z nich je jeste pozustatkem XP NTFS ale mam na nem trochu vic mp3 nejake ty fotecky a dalsi veci. Dotaz je nasledujici tech dat je ponekud vic nez mam mista na druhem disku abych je mohl presunout a disk naformatovat. lze to nejak udelat abych preformatoval ntfs disk na linuxovy oddil bez straty dat?
predem diky i za odpovedi ze jsem "blb" a ze to nejde
Tak to si snad delas srandu... ;D
Mno, kdyz uvazim fakt, ze se snazis nacpat linux na NTFS, tak ta ztrata dat se "zrejme" da predpokladat. Kdyz uz bys totiz preformatoval ten disk "bez ztraty" dat(nemozne, scifi), tak bys stejne musel udelat jeste jeden format primo pri instalaci, cili je prakticky nemozne aby tam zustal treba 1 cluster nezformatovanej.. :)
Abych pouze nezvanil... mohl bys zkusit vse co jde nacpat na ten druhej disk, pak smazat data, co jsou zalohovana na tom druhem disku, v XP si "shrinknout" widlackou partition na minimalni moznou velikost(default), udelat si dalsi oddil(na tom widlackym disku), naformatovat na NTFS a nakopcit tam zbytek dat. Pokud by to stacilo, tak muzes s prehledem presmazit widle formatem a rovnou si udelat oddily pro linux. Staci jeden, tak 10GB pro roota(/) a jeden pro /home, ten oddil s datama si klidne muzes nechat jak je, nebo si to pak nejak predelat, dulezitej je hlavne nainstalovanej system... :)

Martin Tesárek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
    • Muj maly blog o ubuntu
Re: Format NTFS
« Odpověď #4 kdy: 27 Srpna 2008, 09:05:06 »
asi jsem byl spatne pochopen ntfs se chci zbavit ale ted uz  je to jedno jaksi jsem stejne asi o vsechna data uz prisel ... chtel jsem to udelat skoro tak jak jsi psal ale obracene z ntfs na ext3 takze jsem zacal zalohovat fotky atd a neco uz se mi samozrejme neveslo tak jsem pristoupil na variantu s oddilama, rozdelit disk na dalsi partition na kterou bych nakopiroval zbytek po naformatovani na ext, ale jaksi se mi to nepovedlo, nekde jsem zavravoral a spadl do propasti ted se snazim zbytek dat nejak obnovit....
AMD X3 8450+ , Nvidia 8600GTS Diamond/512, RAM 2024/800, HDD 120GB Sata1, 320GB Sata2, 500GB Sata2  Ubuntu 9.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.