Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 8.04.1:Problem s rozlisenim a grafikou v Gnome  (Přečteno 1279 krát)

Slámič

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Ubuntu 8.04.1:Problem s rozlisenim a grafikou v Gnome
« kdy: 03 Září 2008, 17:30:45 »
Vcera sem si trosku hral s Ubuntu - potreboval sem poladit uspavani do RAM a obnovovaci frekvenci LCDcka (proste Ubuntu klasika).
Poladil sem /etc/default/acpi-support a xorg.conf (v podstate stejne jako je popsano v navodu na https://answers.launchpad.net/ubuntu/+question/37909) k tomu sem v xorg.conf nastavil rozliseni a obnovovaci frekvenci co zmakne moje grafarna a LCDcko - nam Geforce Go 7300 na noutu Asus A8Jc.
Restartuju X ... nabehne mi to s hlaskou o nizkym rozliseni..OK..resnu teda celej komp - stane se to samy. Vratim zalohu xorg.conf a acpi....a ouha...furt mi to jede v 800x600(resp. 640x480). Odinstaluju ovladace - nvidia-glx-new a v xorg.conf nastavim Driver "vesa"...nepomohlo...znova sem nainstloval ovladace (postupne nvidia-glx, nvidia-glx-new i nvidia-glx-new-envy) k tomu sem je i manualne nastavil v xorg.conf..nic nepomohlo...Gnome mi furt najizdi s hlaskou o nizkym rozliseni v 800x600...kdyz se restartujou X tak najede vsechno (execution scheduler, command scheduler atp) jen u init.d to vypise /etc/init.d/rc: 317: /etc/rc2.d/S99acpi-support: Permission denied.
Prava pro S99acpi-support sou OK, acpi-support sem obnovil ze zalohy, ale muj problem to nevyresilo... Uz fakt nevim..patlam se v tom par hodin a sem v koncich...sem v linuxu zacatecnik Predem dik za pomoc
« Poslední změna: 03 Září 2008, 19:29:42 od Slámič »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Uuntu 8.04.1:Problem s rozlisenim a grafikou v Gnome
« Odpověď #1 kdy: 03 Září 2008, 18:05:43 »
Ak si to este velmi nerozhadzal tak skontroluj ci sa naozaj odinstalovali ovladace a potom takto znovu detekuj nastavenie gr karty.
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=26694.0
A ak nabehne vyssie rozlisenie tak sa pokus znovu nainstalovat ovladace nvidia.

Ide o to ze ubuntu 8.04 sa uz az tak nespolieha na nastavenie v xorg.conf ale nastavenie ovladaca a rozlisenie ma niekde inde a xorg.conf je len doplnkove nastavenie pre ladenie. Ak sa nemylim.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Slámič

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Uuntu 8.04.1:Problem s rozlisenim a grafikou v Gnome
« Odpověď #2 kdy: 03 Září 2008, 19:28:32 »
super, uz zase jedu v normalnim rozliseni...jedinej problem sem mel se spatnym nactenim .ICEauthority - stacilo se ale prihlasit v safe modu a smaznout to pomoci $rm CestaKSouboru a v pohode to najelo...moc dekuju...du pokoumat, jak to je s tim xorg.conf - obnovovaci frekvence 50Hz mi zrovna nevyhovuje..ale to uz je zase jinej pribeh :D

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Uuntu 8.04.1:Problem s rozlisenim a grafikou v Gnome
« Odpověď #3 kdy: 03 Září 2008, 19:33:26 »
No jestli to tak je,ze uz tolik nespoleha na xorg.conf ,tak to je docela problem,ale podobna situace je uz i u Mandrivy.Neco date do xorg.conf a on to sam po restartu odstrani,i kdyz s tim system jede bez problemu a ma vetsi FPS  :-\ Moc uz to ale neresim,vzhledem k tomu,ze primarne jsem v OpenBSD.Potrebuji at system jede a at ma veci na ocekavanych mistech.Ne s kazdym vydanim hledat zakladni veci.

Pokud uz to ale nespoleha na xorg.conf ,tak Xorg.log je jeste spolehlivy zdroj pro hledani problemu,nebo je log jinde nebo snad dokonce neni pro ten novy nastroj?

Ako to presne funguje presne neviem ani ja. Ja som len bezny uzivatel, ale podla toho co som kde tu cital tak tuto ficuru nema na svedomi ubuntu ale novy xorg server.(?) To znamena ze log by mal mat vahu ako pred tym a da sa nan spolahnut.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.