Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: webhosting jak naněj?  (Přečteno 6146 krát)

CT1108

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
webhosting jak naněj?
« kdy: 15 Září 2008, 17:11:45 »
Dobrý den měl bych dotaz právě jsem si nainstaloval Ubuntu server edition a chtěl bych dělat webhosting tedy chtěl bych se Vás nejprve zeptat jak nato.
Děkuji za každou radu.

Ondra K...

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
  • Věčný začátečník
    • Můj lehce offtopic blog
Re: webhosting jak naněj?
« Odpověď #1 kdy: 15 Září 2008, 18:34:23 »
Nainstalovat webový server (Apache,lighthttpd ) (plus stuff k nemu co potrebujetr PHP,MySQL, RoR, Perl atd.). Potom otevrit konfiguraky a konfigurovat a konfigurovat. Google poradi
« Poslední změna: 15 Září 2008, 18:57:46 od Ondra K... »
ASUS F3M-AP012 - AMD Sempron 1,8GHz, RAM 1024MB,GeForce GO 6100 se 64bit 8.04
---
A zatímco si na člověku smlsne kdejaká havěť, jeleni se klidně pasou. --- Tož jsem přeběhl na Arch :-)

CT1108

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
Re: webhosting jak naněj?
« Odpověď #2 kdy: 15 Září 2008, 18:53:52 »
No googlovat to je hezký kdybych něco už našel na googlu tak sem nepíšu? 3loby to napsat konkretněji? Dík za rady

Ondra K...

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
  • Věčný začátečník
    • Můj lehce offtopic blog
Re: webhosting jak naněj?
« Odpověď #3 kdy: 15 Září 2008, 18:57:29 »
To samé s vaším uvodním dotazem. Webhosting je širokej pojem. Specifikujte nejdřiv vy. Samozřejmě, že chcete ten nejlepší, to je jasné. Ale co tak chcete provozovat? statické stránky? PHP? ASP? RubyOnRails? Nějakou databazi MySQL, PostgreSQL?
ASUS F3M-AP012 - AMD Sempron 1,8GHz, RAM 1024MB,GeForce GO 6100 se 64bit 8.04
---
A zatímco si na člověku smlsne kdejaká havěť, jeleni se klidně pasou. --- Tož jsem přeběhl na Arch :-)

CT1108

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
Re: webhosting jak naněj?
« Odpověď #4 kdy: 15 Září 2008, 19:08:04 »
Ano prominte mi jedná se o php , html , databaze MySql ..a mail

Ondra K...

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
  • Věčný začátečník
    • Můj lehce offtopic blog
Re: webhosting jak naněj?
« Odpověď #5 kdy: 15 Září 2008, 19:45:32 »
no vidíte, to je lepší
tak si nainstalujte balíky apache2, php5, mysql-server, popřípadě ještě phpmyadmin, php5-gd atd. No a pak už opravdu jen google či http://wiki.ubuntu.cz/Apache%20s%20MySQL%20a%20PHP a konfigurovat.

no a výběr mail serveru záleží na vás. osobně doporučuju courier, ale záleží jaké bude využití atd.

PS: Vůbec nic mi do toho není, ale ve vašem zájmu doufám, že to nebude ostrý server. Četl jsem některé vaše předchozí příspěvky a (bez urážky), ale nevypadáte jako zkušený root, což by provozovatel webhostingu měl být.
ASUS F3M-AP012 - AMD Sempron 1,8GHz, RAM 1024MB,GeForce GO 6100 se 64bit 8.04
---
A zatímco si na člověku smlsne kdejaká havěť, jeleni se klidně pasou. --- Tož jsem přeběhl na Arch :-)

CT1108

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
Re: webhosting jak naněj?
« Odpověď #6 kdy: 15 Září 2008, 19:53:10 »
No popravdě moc si nevybavuji přesně co myslíte pojem ostrý web ale chci ho normálně rozjet a pak nastavit DNS atd. No a jako nak se to člověk musí naučit. Hleda že by mi někdo toho admina dělal.?

Ondra K...

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
  • Věčný začátečník
    • Můj lehce offtopic blog
Re: webhosting jak naněj?
« Odpověď #7 kdy: 15 Září 2008, 20:08:14 »
Ne, pokud by vám admina někdo dělal, tak si moc nepomůžete.
[IMHO]
Úplně nejlepší je linux používat na desktopu pak se s tím webhostingem hrabat v pokoji, pak po baráku(v lokální síti) a pak bych teprve začal strkat růžky do netu. Nezlobte se, ale vy nevypadáte ani jako pokročilý (viz.ten příspěvek o zjištění ip). Rozhodně vás nechci shazovat, myslím, že jsme všchni rádi, že je tady další člověk, který se chce učit novým věcem, chce poznávat Linux, potažmo svobodný software. To je super. Ale nainstalovat ubuntu(je jedno jestli je to server nebo desktopový distro) a hned zacit delat ostrý(z širokého internetu dostupný) webhosting je dost o držku. Protože jakmile máte systém špatně zabezpečený velmi rychle se stane zombie strojem, který bude rozesílat spam nebo něco podobného.

Takže shrnutí? Linux ano, webhosting počase také ano, ale BACHA, BACHA, BACHA. Rozhodně vám, ale nemůžu mluvit do toho co budete dělat a co ne. Je to na vás. Tohle je můj názor
[/IMHO]
ASUS F3M-AP012 - AMD Sempron 1,8GHz, RAM 1024MB,GeForce GO 6100 se 64bit 8.04
---
A zatímco si na člověku smlsne kdejaká havěť, jeleni se klidně pasou. --- Tož jsem přeběhl na Arch :-)

CT1108

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
Re: webhosting jak naněj?
« Odpověď #8 kdy: 15 Září 2008, 20:28:48 »
jako samozřejmě že jsem si nejprve vyzloušel desk top jak jinak dokonce ho ted mám na PC. Mě spíše vadí že jw prd zmapovanej nebo spíše ani ne prd zmapovanej jako spíš že ońěm nejsou nikde ani žádné základní pokyny k zprovoznění aspon těch nejzákladnějších funkcí. To je podle mého názoru největší chyba opensource. O linux tedy desktop se zajímí delší dobu cca 1 mozna uz to bude druhým rokem. Ted se zajímám o server edition.
« Poslední změna: 15 Září 2008, 20:34:21 od Nomad »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: webhosting jak naněj?
« Odpověď #9 kdy: 15 Září 2008, 20:47:12 »
Chcete dokumentaci k Ubuntu Server? Hezké počtení na dlouhé zimní večery -- http://doc.ubuntu.com/ubuntu/serverguide/C/

To samé v PDF - necelých 109 stran (a pak, že je málo dokumentace...) -- http://www.linuxinet.com/go/serverguide.pdf

A kdyby i to bylo málo, tak tady je toho ještě víc -- https://help.ubuntu.com/community/Servers

Ondra K...

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
  • Věčný začátečník
    • Můj lehce offtopic blog
Re: webhosting jak naněj?
« Odpověď #10 kdy: 15 Září 2008, 20:49:13 »
Dobrá, zajímejte se. To je jenom dobře. Přeju hodně štěstí a nebojte se zeptat s nějakým těžkým problémem. Těžkým myslím těžkým. Například o automatických subdoménách atd. bylo napsáno mnoho a mnoho kb dokumentací, návodů atd.

PS: K dokumentaci: ten návod na wiki co jsem linkoval se mi zdá hodně dobrý. Dále tu máme http://tutorialy.root.cz/linux-na-serveru/ a samozřejmě spoustu jiných, českých i anglických, německých atd.  dokumentací, tutoriálů, návodů, diskuzí atd. Prostě hledat a hledat.

EDIT: Zase pozdě, to už je po druhé  :'(  ;D
ASUS F3M-AP012 - AMD Sempron 1,8GHz, RAM 1024MB,GeForce GO 6100 se 64bit 8.04
---
A zatímco si na člověku smlsne kdejaká havěť, jeleni se klidně pasou. --- Tož jsem přeběhl na Arch :-)

CT1108

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
Re: webhosting jak naněj?
« Odpověď #11 kdy: 15 Září 2008, 20:57:52 »
No budu se to snažit aspon podívat sice moje angličtina není moc dobrá snad porozumím, no já sem myslel spíš českou dokumentaci myslím jako v českém jazyce.

nettezzaumana

  • Host
Re: webhosting jak naněj?
« Odpověď #12 kdy: 15 Září 2008, 21:01:56 »
Dobrý den měl bych dotaz právě jsem si nainstaloval Ubuntu server edition a chtěl bych dělat webhosting tedy chtěl bych se Vás nejprve zeptat jak nato.
Děkuji za každou radu.
<< rofl ;D

synku .. poradne se na to vyspi .. rano moudrejsi vecera ;)

CT1108

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
Re: webhosting jak naněj?
« Odpověď #13 kdy: 15 Září 2008, 21:09:08 »
jo jo něco natom bude

Ondra K...

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
  • Věčný začátečník
    • Můj lehce offtopic blog
Re: webhosting jak naněj?
« Odpověď #14 kdy: 15 Září 2008, 21:13:39 »
Dobrý den měl bych dotaz právě jsem si nainstaloval Ubuntu server edition a chtěl bych dělat webhosting tedy chtěl bych se Vás nejprve zeptat jak nato.
Děkuji za každou radu.
<< rofl ;D

synku .. poradne se na to vyspi .. rano moudrejsi vecera ;)
Ale notak, ntz, klid. On na to přijde sám.
ASUS F3M-AP012 - AMD Sempron 1,8GHz, RAM 1024MB,GeForce GO 6100 se 64bit 8.04
---
A zatímco si na člověku smlsne kdejaká havěť, jeleni se klidně pasou. --- Tož jsem přeběhl na Arch :-)

Starejbar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Starejbar
Re: webhosting jak naněj?
« Odpověď #15 kdy: 18 Září 2008, 19:42:24 »
Svata pravda, učit se, učit se, atd.....

Mě docela stačilo když jsem se poprvé snažil rozběhat domácí firewall :-)  bylo to ještě na 5.10, přelouskal jsem pár návodů a ejhle za pár týdnů mi to pěkně šlapalo :-) firewall dhcp router samba... webserver mě naštěstí tenkrát nenapadl :-)
Linux is like a wigwam, NO Windows, NO Gates and Apache inside.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.