Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: GeForce 8600m GS 512MB  (Přečteno 11673 krát)

čibes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
  • Ophiuchus of Carpatia
Re: GeForce 8600m GS 512MB
« Odpověď #25 kdy: 09 Října 2008, 06:37:55 »
Citace
bud ti bezi aktualizace, nebo neco instalujes/odebiras. A to jakymkoliv zpusobem - terminal, synaptic...

Díky, lze tohle nějakým způsobem rázně ukončit?? Myslím ty procesy.
Notes Acer Aspire 5520G, CPU AMD TURION 64 X2 1.6 GHz, 2 GB RAM, 250 GB HDD, nVidia GeForce 8600M GS
Ubuntu 8.04 32-bit

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: GeForce 8600m GS 512MB
« Odpověď #26 kdy: 09 Října 2008, 08:02:37 »
to nevim :)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: GeForce 8600m GS 512MB
« Odpověď #27 kdy: 09 Října 2008, 09:23:22 »
Citace
Díky, lze tohle nějakým způsobem rázně ukončit?? Myslím ty procesy.
V terminálu zadej
Kód: [Vybrat]
top, ten Ti vypíše jména a ID procesů. Potom přes
Kód: [Vybrat]
sudo kill XX zabíjí jednotlivé procesy (místo XX zadáš ID). Jinak po čistém startu Linuxu by Ti žádný program pro správu balíků běžet neměl.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: GeForce 8600m GS 512MB
« Odpověď #28 kdy: 09 Října 2008, 09:46:15 »
Pokud systém něco instaluje, pak si zabitím procesu uděláte problémy. Řešení tšchto problémů pak bývá do konsole:
Citace
sudo dpkg --configure -a

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

čibes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
  • Ophiuchus of Carpatia
Re: GeForce 8600m GS 512MB
« Odpověď #29 kdy: 11 Října 2008, 11:48:24 »
Mno asi ukončím toto vlákno, když jsem ho začal, pevně jsem věřil, že se vyhnu tomu, co jsem mnohokráte aplikoval u widlí. Bohužel jsem nad problémem s grafikou strávil víc času, než je zdrávo a potřeboval jsem nutně pracovat a ne se rýpat v terminálu. Nezbylo tedy nic jiného, než přeinstalovat systém. Paradoxně jsem máznul i widle a Ubuntu si nechal, jako jedinný OS (xpéčka doinstaluju dodatečně, jakožto malou pojistku).
Moc moc děkuji všem za rady, i když jsem problém nakonec svým způsobem nevyřešil. Tak či onak jsem se naučil dost nových věcí a taky jsem získal jiný náhled na tento systém.
S odstupem času jsem si jist, že problém vznikl při aktualizace jádra z 2.6.22-14 na 2.6.22-19 (jednu dobu jsem ubuntu moc nepoužíval, proto ten skok). Druhá jmenovaná verze kernelu se vůbec nerozjela a první v ten okamžik začala vykazovat ony problémy. Wiki a vlákna na toto téma jsem četl ve velkém, nikde ale nebyl problém popisován takříkajíc mně na míru. Jsem přesvědčený o tom, že zkušený uživatel by mi systém zprovoznil lusknutím prstu. Největší problém mi děly verze gcc a taky /var/lib/lock. Obé jmenované jsem řešil dle vašich pokynů, bohužel bez výsledku. Ubuntu mi prostě vůbec nerozpoznalo grafiku a tak jsem ji nemohl povolit v menu nesvobodných ovladačů, ona se tam Nvidia totiž vůbec neobjevila.
Suma sumárum, doufám, že se s podobným problémem už nikdy nepotkám a pokud ano, tak v takové míře, abych byl schopen jej vyřešit, jak tomu bylo u mnohých předchozích vláken podobného ražení, kdy si uživatel byl schopen systém vrátit do původního, funkčního stavu bez nutnosti přeinstalování celého systému.
Ještě jednou díky všem za rady!!  ;)
Notes Acer Aspire 5520G, CPU AMD TURION 64 X2 1.6 GHz, 2 GB RAM, 250 GB HDD, nVidia GeForce 8600M GS
Ubuntu 8.04 32-bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.