Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: K3b a Video-dvd projekt  (Přečteno 2194 krát)

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
K3b a Video-dvd projekt
« kdy: 06 Srpna 2006, 22:47:27 »
Ahoj. Narazil jsem na malý problém v K3b.
Dělal jsem nějaké domácí video a pomocí DVDauthor udělal vše potřebné včetně struktury. Takto vytvořené DVD jsem přetáhl do nového DVD-video projektu v K3b. Vypálil, vše proběhlo OK. Bohužel dvd je nepřehratelné ... nikde. Při prohlížení vše vypadá OK,ale nefunguje jako DVD.
Udělal jsem pokus a výsledek z DVDauthoru jsem prohnal mkisofs jako dvd-video. Výsledné iso vypálil v K3b a hle vše OK.
No a teď kde je zakopanej pes? Vypadá to, jako by K3b nějak prasil DVD video projekt. Napadá někoho něco co s tím?Dá se někde kouknout na nastavení těch profilů?
PS: a mám tu několik pivních tácků, kdyby někdo chtěl :-(
PSS: A ještě by mě zajímalo,jak updatovat K3b ... mám verzi 0.12.14 a poslední vydaná je 0.12.16?Možná tam bude řešení problému ...
Aj dont spíík ííngliš :)

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
K3b a Video-dvd projekt
« Odpověď #1 kdy: 07 Srpna 2006, 15:20:23 »
Mkisofs se pro tenhle účel používá i v K3b (stačí se podívat v K3b do Nastavení>Nastavit: K3b...>Programy). Takže problém asi nebude v K3b. Poslední verze v repozitářích K/Ubuntu je skutečně 0.12.14 a chodí mi bez problémů (nějaké to DVD video mi už vypálil a pro stolní přehrávače jsou DVD kupodivu čitelnější než třeba z winverze Nera :)). Pokud bys chtěl nejnovější verzi, tak zatím jen zkompilovat (nejnovější je K3b 1.0 Preview 1,  podle oficiálních stránek by měla umět ripovat videoDVD).

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
K3b a Video-dvd projekt
« Odpověď #2 kdy: 07 Srpna 2006, 16:46:21 »
No s tím Mkisofs máš pravdu.ale ten se používá pro vytvoření obrazu.Já potřeboval vypalování přímo z DVD-video projektu a to mi prostě mrší DVDčka. Všiml jsem si,že některé opravy K3b mezi verzemi 14-16 právě řeší přímé vypalování DVD-video,ale nejsem tak dobrý anglofil,abych přesně pochopil o co jde. Zatím to řeším právě tím,že ze všeho nejdřív dělám iso soubory a pak je pálím,tady to chybu nedělá. Fakt nevím kde může být problém.
Aj dont spíík ííngliš :)

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
K3b a Video-dvd projekt
« Odpověď #3 kdy: 07 Srpna 2006, 18:23:25 »
Tak to ti neporadím. Když zkrátka přetáhnu soubory do video_ts adresáře, tak mi k3b korektně vypálí DVD. Jinak jsi mě navnadil na nové k3b, tak jsem zkompiloval cvs a testuju - ripuje DVD do xvidu (bohužel velikost je nastavená na 1,3 GB) a umí kopírovat DVD s ochranou na dvouvrstvá DVD. Když se mi ozveš na mail, tak ti ten zkompilovaný balík pošlu (4,5 MB).

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
K3b a Video-dvd projekt
« Odpověď #4 kdy: 08 Srpna 2006, 02:27:31 »
A máš kterej zkompilovanej 1.0pre1 nebo 0.12.16?Zatím dík 0.12.16 jsem si zkompiloval sám,uvidím co se bude dít, když tak se ozvu. Zatím ...
Aj dont spíík ííngliš :)

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
K3b a Video-dvd projekt
« Odpověď #5 kdy: 08 Srpna 2006, 07:39:48 »
Kompiloval jsem z cvs, označení to má 1, ve vlastním programu je pak uvedena verze 0.90.

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
K3b a Video-dvd projekt
« Odpověď #6 kdy: 08 Srpna 2006, 10:45:09 »
K3b 1.0 Preview 1 by se snad měla brzy objevit v backportech pro Kubuntu, už na ni netrpělivě čekám.
Kubuntu forever :-)

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
K3b a Video-dvd projekt
« Odpověď #7 kdy: 08 Srpna 2006, 12:13:50 »
Novinky jsou tam dvě, jak už jsem psal výše. První problém při testovaní  nastal, když jsem zkoušel ripovat DVD do xvidu (umí ripovat i titulky). Vyskočí oznámení o zablokování všech přípojných bodů po dobu ripování, nic nejde přimountovat ani odmountovat (nejen CD/DVD romy, ale třeba i USB disky). Bohužel to nejde ani po dokončení ripování, pomůže jen restart. Na druhou stranu, je to Preview. :D V každém případě, až to bude umět i kopírovat DVD z dvou na jednovrstevné, nebude to mít chybu (viz Todo a plán na transcoder).

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
K3b a Video-dvd projekt
« Odpověď #8 kdy: 08 Srpna 2006, 18:11:11 »
Tak jsem to otestoval na DVD+RW a jede to v pořádku :-)
Aj dont spíík ííngliš :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.