Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Kdy se sejdem?

27.5.2011
0 (0%)
28.5.2011
0 (0%)
29.5.2011
0 (0%)

Celkem hlasů: 0

Autor Téma: Sraz Ubuntu v Brně  (Přečteno 186647 krát)

BSG - Sharon

  • Host
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #325 kdy: 24 Května 2011, 19:40:38 »
:'(

Pěkný večer,zřejmě můžete v neděli ? Snad Vám to vyjde příště  ;) .

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #326 kdy: 24 Května 2011, 20:43:10 »
 :'( I'am just straight edge 8)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Jogi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 139
  • Netrpím šílenstvím, užívám si ho !
    • Jogiho.cz
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #327 kdy: 25 Května 2011, 10:09:45 »
Paráda, jaj to bude zase ztrátový den  ;D

Myslel jsem peněžně ;) ne jinak
Lenovo ThinkPad L450 [ Ubutnu 14.04 64bit ]
Lenovo ThinkPad R500 [ Ubuntu 16.04 64bit ]

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #328 kdy: 25 Května 2011, 21:20:08 »
:'(

Pěkný večer,zřejmě můžete v neděli ? Snad Vám to vyjde příště  ;) .
Netykaj!
V nedělu taky ne. Slíbil jsem přítelkyni, že se jí budu věnovat(poslední víkendy jsem ji zanedbával a další to nebude slavné). I kdybych to ukecal na pátek, tak v sobotu du do práce. Takže to nemá cenu. Neměl bych čas na vaši výchovu ;-)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #329 kdy: 25 Května 2011, 23:44:52 »
Jé, já měl minulej týden úplně jinej sraz, ale tak podívat bych se došel...nejspíš v sobotu, v pátek se mi nebude chtít..
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

BSG - Sharon

  • Host
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #330 kdy: 26 Května 2011, 07:29:47 »
:'(

Pěkný večer,zřejmě můžete v neděli ? Snad Vám to vyjde příště  ;) .
Netykaj!
V nedělu taky ne. Slíbil jsem přítelkyni, že se jí budu věnovat(poslední víkendy jsem ji zanedbával a další to nebude slavné). I kdybych to ukecal na pátek, tak v sobotu du do práce. Takže to nemá cenu. Neměl bych čas na vaši výchovu ;-)

Netykám. To je přeci slušnost.  

« Poslední změna: 26 Května 2011, 10:03:14 od BSG - Sharon Valerii »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #331 kdy: 26 Května 2011, 17:39:19 »
Pěkný den. Tak se sejdeme, Jiráskova ulice. http://www.pegas-jiraskova.cz/kde-nas-najdete.php Šalinka 12,13 z Hlavního Nádraží Vystoupit zastávka Konečného náměstí . 8 míst je objednáno  27. Května v 17h a 28.Května 16 h .  Jen připomínám že jde o "pivní" setkání.
 
Tak kolik nás bude? Mám to po cestě z práce, tak se možná zastavím. Jen se bojím, že počasí odradí další lidi.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

BSG - Sharon

  • Host
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #332 kdy: 26 Května 2011, 17:49:13 »
Netuším, na každý den hlasovalo 4 uživatelé,možná nás bude oba dva dny 8 lidí ;) . Jestli bude chladněji, pro mě to bude příjemnější  ;) . Někteří možná napíší že přijdou na 100% .  Jinak bych chtěl  navrhnout aby jsme se scházeli pravidelně. Uvidíme jaká bude vůle .

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #333 kdy: 26 Května 2011, 17:50:29 »
Udělejte z toho prosím někdo fotky, ať to můžu hodit do reportů za Ubuntu CZ, případně na Facebook a ubuntí Picassu... Díky moc.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

BSG - Sharon

  • Host
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #334 kdy: 26 Května 2011, 18:06:02 »
Udělejte z toho prosím někdo fotky, ať to můžu hodit do reportů za Ubuntu CZ, případně na Facebook a ubuntí Picassu... Díky moc.

Ok nabiju foťák . Pak Vám napíšu v neděli na jabber.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #335 kdy: 26 Května 2011, 18:09:07 »
Udělejte z toho prosím někdo fotky, ať to můžu hodit do reportů za Ubuntu CZ, případně na Facebook a ubuntí Picassu... Díky moc.

Ok nabiju foťák . Pak Vám napíšu v neděli na jabber.

Díky moc, v neděli budu online až někdy večer. Můžem si tykat, vykám tady jen určitým individuím ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Jogi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 139
  • Netrpím šílenstvím, užívám si ho !
    • Jogiho.cz
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #336 kdy: 26 Května 2011, 19:41:36 »
na 100 % to slíbit nemohu, tady v Brně je nebezpečno, co když mě přejede trolejbus nebo šalina ? :D,
takže na 99,99% ;)
Lenovo ThinkPad L450 [ Ubutnu 14.04 64bit ]
Lenovo ThinkPad R500 [ Ubuntu 16.04 64bit ]

BSG - Sharon

  • Host
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #337 kdy: 27 Května 2011, 07:58:33 »
Pěkný den . Jen to dávám znovu aby se informace neztratily v závalu odpovědí ;) Jiráskova ulice. http://www.pegas-jiraskova.cz/kde-nas-najdete.php Šalinka 12,13 z Hlavního Nádraží vystoupit zastávka Konečného náměstí . 8 míst je objednáno  27. Května v 17h a 28.Května 16 h .  Jen připomínám že jde o "pivní" setkání.

Pro Brňáky a okolí, www.lvb.cz  linux v Brně .

Jogi trolejbus je lepší,máš šanci na uzdravení  ;) . Šalina je přeci jen železný tank co všechno na silnici smete. Zvlášť "frajírky " za volantem. Těch je nespočet,ale to je na jinou debatu.
« Poslední změna: 27 Května 2011, 08:21:10 od BSG - Sharon Valerii »

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #338 kdy: 27 Května 2011, 09:24:02 »
Šalina je přeci jen železný tank co všechno na silnici smete. Zvlášť "frajírky " za volantem. Těch je nespočet,ale to je na jinou debatu.

Sice na jinou debatu, ale šalina vždy přednost nemá. Pokud při odbočování vlevo vjedeš na tramvajový pás v úrovni vozovky, který není oddělen obrubníkem, šalinka není v dohledu či stojí v zastávce, nebo pokud tvůj odbočovací pruh je totožný s pruhem průběžným šalinky (viz. Táborská x Gajdošova směr centrum - tam prostě při odbočení doleva není kam uhnout), má přednost řidič motorového vozidla a nikoliv šalina, což si ti "frajírci" za klikou neuvědomují a vynucují si průjezd (lecky prostě jedou a nějaké to auto je nezajímá - oni prý snad mají po dopravní nehodě nárok na den placené dovolené navíc?)

Zbytečné stresy, leckdy i zbytečné peníze (hádejte, proč se šalině občas říká šmirgl?)
Mimochodem, kdyby šaliny při průjezdu křižovatkou rovně (bez možnosti odbočení vpravo, ale s možností jízdy vlevo - což když šalina bliká na druhé straně nikdo nevidí, viz Vranovská x Cejl směrem do centra) užívali blinkr vpravo, tak by "autaři" věděli, že šalinka jede rovně resp. nezahýbá taktéž doleva, zvýšila by se propustnost křižovatek. Někteří to dělají, ale většina si královsky nechá auta počkat (obzvláště vypečené pak bývá vyhození blinkru vlevo na poslední chvíli - to pak člověk čeká, čumí do zrcátka a šalinka najednou místo jízdy rovně hodí průvod doleva). Místo třeba deseti aut, co mohlo projet, projede jedno. A když těch šalinek jede víc za sebou, máme zácpu jedna báseň.

Akorát vzrůstající nerudnost mezi automobilisty a šalináři, dosti se vytrácí určitá slušnost a ohleduplnost vůči ostatním ...

Tak jsem si postěžoval :D
« Poslední změna: 27 Května 2011, 09:26:55 od Petr Merlin Vaněček »
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

BSG - Sharon

  • Host
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #339 kdy: 27 Května 2011, 10:43:00 »
 ;)  Ano souhlasím s Vámi, sice jsem neřidič ale vím že šalinka nemá vždy přednost . Jen sem chtěl říci ,když je  nějaká havárie tak většinou auto je na sr......   a šalina má jen poničeny lak. Tedy budí ve mě respekt a když mohu nechám ji raději přejet,s její brzdnou dráhou to také není legrace . Ale stou ohleduplnosti na silnici, pokulhávají většina Českých řidičů  šalin.....i ostaních . Pokud někdy naštívíte  "moji rodnou hroudu" . Budete se divit že i v chaosu a nerespektovaní pravidel a semaforů je málo havarijí ,řidiči se k sobe chovají docela slušně.


Jestli nám to vyjde a budeme se scházet pravidelně i v Brně ,jste samozřejmě vítán  ;) .
« Poslední změna: 27 Května 2011, 10:49:50 od BSG - Sharon Valerii »

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #340 kdy: 27 Května 2011, 10:54:40 »
;)  Ano souhlasím s Vámi, sice jsem neřidič ale vím že šalinka nemá vždy přednost . Jen sem chtěl říci ,když je  nějaká havárie tak většinou auto je na sr......   a šalina má jen poničeny lak. Tedy budí ve mě respekt a když mohu nechám ji raději přejet,s její brzdnou dráhou to také není legrace . Ale stou ohleduplnosti na silnici, pokulhávají většina Českých řidičů  šalin.....i ostaních . Pokud někdy naštívíte  "moji rodnou hroudu" . Budete se divit že i v chaosu a nerespektovaní pravidel a semaforů je málo havarijí ,řidiči se k sobe chovají docela slušně.


Jestli nám to vyjde a budeme se scházet pravidelně i v Brně ,jste samozřejmě vítán  ;) .

Je to tak, ohleduplnost je mizivá. A přitom by stačilo tak málo. A tykej mi :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #341 kdy: 27 Května 2011, 10:59:31 »
me tukla tramvaj naschval do boku na lidicky na uplne prehlednym rovnym useku kdyz jsem na kolejich daval prednpst pri zataceni doleva ... oni maj den volna a delaj to naschval ... na to nikdy nezapomenu jak se tramvaj blizila a blizila a potom me opatrne lehce tukla .. kdyz jsem se na babu podival (ridila to zenska) tak mela radostne hubu od ucha k ucha a svitily ji oci jak to krasne vychytala ... ;)
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #342 kdy: 27 Května 2011, 16:52:38 »
Tak asi se stavím do hodinky.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #343 kdy: 27 Května 2011, 19:29:55 »
No tak jestli šalina má, nebo nemá absolutní přednost je jedno. Jakmile šalinář zmerčí na tram. pásu nějaký auto, rozšvihá to a naboří ho, protože vina bude vždy na straně řidiče. Viděl jsem na vlastní oči ve Štefánikově, kdy nějaký SUV odbočovalo ze směru Kr. Pole do Dřevařské, přihnala se tramvaj a potunila mu trochu kufr, i když už to SUV skoro odbočení dokončilo a stačilo by malinko přibrzdit a vyzvonit ho.

Nebo na Cejlu před divadlem, tam si to lidi zkracují přes Vlhkou, když je Koliště zacpaný. Jedu šalinou směrem na nádraží, z Körnerky to řidič rozpálí a právě u té Vlhké najednou rána. No stála mu tam zelená felda, ale jenom kousek levým rohem kufru. Řidič feldy raději ujel, šalinář zahamoval šalinu a slyším jak hlásí dispečinku: "...před křižovatkou Koliště-Cejl, nějakej kretén to do mě narval." Přitom to bylo přesně naopak!

A do třetice co se stalo kolegovi. Situaci přesně neznám, ale nějak čelně to do něj naprala řidička šaliny a než dojeli policajti s dispečinkem, tak uznala svoji chybu. Dokonce měl svědka, který mu měl dosvědčit, že tramvaj jela ve třicítce minimálně padesát, jelikož ho předjížděla. Policajti se potom toho chlapa zeptali: "No a jak víte, že překročila rychlost, vy máte radar??" a bylo po svědectví..

Každý účastník silničního provozu musí sledovat dopravní situaci a pokud možno předcházet nehodám - kromě řidičů šaliny.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #344 kdy: 27 Května 2011, 20:43:19 »
Ale to je přesně to, co říkám - nezáleží na tom, kdo má či nemá dle zákona přednost. Je to vždy a hlavně o slušnosti a ohleduplnosti. Šalině uhýbám jen ji vidím, mne jen strašně mrzí, že zbytečně vyvolávají konfliktní situace a opravdu bych byl kolikrát rád, kdyby mu ten zvonek upadnul. Pravda je, že potkat 40x denně blba na pásu v okamžiku, kdy tam nemá co dělat, budu apriori zaujatý i vůči těm, co jsou tam oprávněně.

Na druhou stranu - už mnohokráte jsem se setkal se zbytečně agresivním řidičem šaliny a těch aut, co "to dostalo" zbytečně taky není málo.

PS: Pořád doufám, že se tu nějaký řidič z druhé strany třeba taky objeví a konstruktivně si popovídáme :)
« Poslední změna: 27 Května 2011, 20:52:19 od Petr Merlin Vaněček »
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #345 kdy: 27 Května 2011, 21:14:31 »
Kdepak, roste z toho druhá Praha, dopravní blázinec... Tolik nehod, co jsem viděl během 14 dní a během jednoho dne na různých místech, to nebývalo. Pohybuju se cca. 4 roky autmo denně po Brně a je to čím dál horší :(. Tak nevím, jestli s tím mají něco společnýho přibývající SPZ s prostředním písmenem "A"  ;D.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #346 kdy: 27 Května 2011, 21:24:45 »
Tak kde ste kluci?My tu zijem.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #347 kdy: 27 Května 2011, 21:29:41 »
Kdepak, roste z toho druhá Praha, dopravní blázinec... Tolik nehod, co jsem viděl během 14 dní a během jednoho dne na různých místech, to nebývalo. Pohybuju se cca. 4 roky autmo denně po Brně a je to čím dál horší :(. Tak nevím, jestli s tím mají něco společnýho přibývající SPZ s prostředním písmenem "A"  ;D.

Já tu jezdím sedmým rokem a nevím. Spíš mne do pruhu pustí auto s A, než s B ...
A kde jsme? Já doma - a popravdě vzhledem k situaci nevím, zda dojdu zítra :'(
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #348 kdy: 27 Května 2011, 21:37:04 »
Rovano: Tak do tance, mládeži :D.

Jé též spíš myslel zítra...Dnešek byl náročný..zatím..
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Sraz Ubuntu v Brně
« Odpověď #349 kdy: 27 Května 2011, 22:09:03 »
Rovano: Tak do tance, mládeži :D.

Jé též spíš myslel zítra...Dnešek byl náročný..zatím..
Komu rikas mladezi?::-)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.