Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: UNetbootin - bootování/instalace systému z USB flash disku [vyřešeno]  (Přečteno 14554 krát)

Milan Kýček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Ahoj. Chci se jen podělit o radost z prográmku jménem UNetbootin... ti co znají odpustí. Dovede sám stáhnout z netu a nainstalovat na flashku všechny známý druhy Linuxu tak, aby opravdu bootoval (nedávno jsem se tu svěřoval s problémem, že sice v terminálu dovedu z Ubuntu udělat liveUSB, ale už se mi nedaří nainstalovat do flashky zavaděč systému). Tenhle prográmek se postará o všechno. Umožňuje i instalaci z iso souboru, výběr kernelu atd...
Přeju příjemný používání.

Je tu verze pro Linux i Windows: http://sourceforge.net/projects/unetbootin/
« Poslední změna: 15 Ledna 2009, 03:59:45 od Anna Taliánová »
Asus Eee PC 1000H, 500GB, 2GB RAM

premet

  • Host
Re: Bootování systému z flashky (popř. instalace z flashky)
« Odpověď #1 kdy: 22 Září 2008, 07:42:17 »
Dej to do sekce Návody, Tipy, triky  :).

Milan Kýček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: Bootování systému z flashky (popř. instalace z flashky)
« Odpověď #2 kdy: 22 Září 2008, 10:13:18 »
Dej to do sekce Návody, Tipy, triky  :).

Stalo se. Ale tam je mrtvo.  :)
Asus Eee PC 1000H, 500GB, 2GB RAM

vlasto

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 527
Re: Bootování systému z flashky (popř. instalace z flashky)
« Odpověď #3 kdy: 22 Září 2008, 10:17:22 »
Je to fajn.Jenom mně to nejede.Při bootování to hlásí špatný zdroj bootování.Počítač mně z usb jede,to mám vyzkoušené.Smazal a přeinstaloval jsem to 2x.Není tam zase nějaká záludnost,nemusí se během kopírování usb vytáhnout?
Děkuji za rady.

Milan Kýček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: Bootování systému z flashky (popř. instalace z flashky)
« Odpověď #4 kdy: 22 Září 2008, 10:26:08 »
Je to fajn.Jenom mně to nejede.Při bootování to hlásí špatný zdroj bootování.Počítač mně z usb jede,to mám vyzkoušené.Smazal a přeinstaloval jsem to 2x.Není tam zase nějaká záludnost,nemusí se během kopírování usb vytáhnout?
Děkuji za rady.

Ne, neni třeba odpojovat flasku. Pokud máš Windowsy, zkus to z nich (už jen proto, že neni dostuplnej balík .deb). Ve Widlích to bylo bez problémů.. vim, že tahle rada nepatří na Ubunťácký forum  ;D ale ve widlích s tim mam prostě dobrou zkušenost.  :P

http://unetbootin.sourceforge.net/
Asus Eee PC 1000H, 500GB, 2GB RAM

vlasto

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 527
Re: Bootování systému z flashky (popř. instalace z flashky)
« Odpověď #5 kdy: 22 Září 2008, 15:17:50 »
Natočil jsem to v xp a při bootování fleška asi tak 25 minut bliká/pak jsem to resetoval/ a dál se nic neděje.Z Pendrive jsem to již dříve vytvořil a jelo to.Doufal jsem,že dle tohoto návodu půjdou i uložit nastavení.Některé usb distribuce to mají a je to dobré.Na tom zbytku vytvoří oddíl na který to zaznamenají.S Ubuntu se mně to ale nepovedlo.
Děkuji

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Bootování systému z flashky (popř. instalace z flashky)
« Odpověď #6 kdy: 22 Září 2008, 18:28:01 »
Ja som prave skusil tento postup v ubuntu a konecne sa mi podarilo vytvorit bootovatelne USB.
Stiahol som tuto verziu.
http://downloads.sourceforge.net/unetbootin/unetbootin-linux-282?modtime=1221598300&big_mirror=0
Trochu mi vadi ze si ten program vytvori vlastny spustac(grub?, menu?), trochu iny ako je pri live cd a neda sa vyberat jazyk, rozlisenie ... . Aspon som si to tam nevsimol.
Inak ak spustite live USB a ukoncite ho tak z neho po restarte nenabootujete pokial ho nevytiahnete a znovu nepripojite. Zrejme ho to dajako odpoji aj ked neviem ako ked ho nedetekuje(detekuje ale nenabootuje) ani po restarte.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Bootování systému z flashky (popř. instalace z flashky)
« Odpověď #7 kdy: 22 Září 2008, 19:32:16 »
Dnes jsem zkoušel Ubuntu LiveUSB. Nejdříve mi to na flashdisk kopírovalo nehorázně pomalu, po menší úpravě už ale fungoval pěkně. Bohužel ale nějak zmizela obrazovka s možnostmi bootu, takže je možné nastartovat jen klasické LiveCD v angličtině. Až na tu menší chybu s rychlostí kopírování chválím, je to velmi jednoduché a funkční.

vlasto

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 527
Re: Bootování systému z flashky (popř. instalace z flashky)
« Odpověď #8 kdy: 24 Září 2008, 10:25:26 »
Tak to zkouším nahrát a znova nahrát a také v jiném Ubuntu a prostě mně flashka  dle  návodu nenajede.Nenapadá někoho proč to nenabootuje?Pokud je to z Pendrive tak jiné programy jedou.
Děkuji

vlasto

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 527
Re: Bootování systému z flashky (popř. instalace z flashky)
« Odpověď #9 kdy: 15 Října 2008, 09:00:22 »
Tak se mně to konečně podařilo.Musel jsem flaskui programem z Win na formátování USB ji formátovat/GPartedem/to nešlo a nahrát a už to jede.Je zajimavé,že programem Unetbootin to trvá tak 2 minuty ,ale programem Live USB který jsem si dohrál  do Ubuntu asi tak hodinu.
Děkuji

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: Bootování systému z flashky (popř. instalace z flashky)
« Odpověď #10 kdy: 19 Října 2008, 23:04:30 »
nebol problen s naformatovanim na FAT32? odkedy som to naformatoval na FAT32 vsetko ide, doftedy ani ked by som sa na hlavu postavil..

hanessh4

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
zdravím, zkoušel jsem přes tento prográmek ve windows nahrát ubuntu 9.10 na usb flash disk, vše se podařilo napoprvé systém se nakopíroval, v pohodě a rychle šel nabootovat ale vyskytnul se následující problém: Po skončení práce v ubuntu jsem systém řádně vypnul, odpojil flash ale když sem chtěl klasicky nabootovat systém W7 který byl na HDD vyskočila na mě stará dobrá chyba zavaděče. Nahodil sem do cdromky instalačku windows a snažil se opravit zavaděč ale bezúšpěšně. Trošku mě překvapilo, že spuštění livecd z usb přepsalo zavaděč na hdd Smutek
Teď bych to chtěl zkusit znova ale mám strach, posledně sem musel přeinstalovat systém, takže pár hodin práce.
DELL INSPIRON 1501, AMD Turion 64 X2 1,6GHz, 2gb DDR2, ATI xpress 1150,

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.