Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vytvoření Live USB a nejen to  (Přečteno 13110 krát)

Milan Kýček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Vytvoření Live USB a nejen to
« kdy: 22 Září 2008, 09:37:31 »
Ahoj. Chci se jen podělit o radost z prográmku jménem UNetbootin... ti co znají, odpustí. Dovede sám stáhnout z netu a nainstalovat na flashku všechny známý druhy Linuxu tak, aby opravdu bootoval (nedávno jsem se tu svěřoval s problémem, že sice v terminálu dovedu z Ubuntu udělat liveUSB, ale už se mi nedaří nainstalovat do flashky zavaděč systému). Tenhle prográmek se postará o všechno. Umožnuje i instalaci z iso souboru, výběr kernelu atd...
Přeju příjemný používání.

Je tu verze pro Linux i Windows: http://sourceforge.net/projects/unetbootin/
« Poslední změna: 22 Září 2008, 09:50:54 od Milan Kýček »
Asus Eee PC 1000H, 500GB, 2GB RAM

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Vytvoření Live USB a nejen to
« Odpověď #1 kdy: 28 Září 2008, 12:12:02 »
Ahoj. Chci se jen podělit o radost z prográmku jménem UNetbootin... ti co znají, odpustí. Dovede sám stáhnout z netu a nainstalovat na flashku všechny známý druhy Linuxu tak, aby opravdu bootoval (nedávno jsem se tu svěřoval s problémem, že sice v terminálu dovedu z Ubuntu udělat liveUSB, ale už se mi nedaří nainstalovat do flashky zavaděč systému). Tenhle prográmek se postará o všechno. Umožnuje i instalaci z iso souboru, výběr kernelu atd...
Přeju příjemný používání.

Je tu verze pro Linux i Windows: http://sourceforge.net/projects/unetbootin/
Me fungujou pouze originalni navody z pendrivelinuxu. Zkousel jsem tento programek a kdyz mi to stahuje .iso HH 8.04.1, tak se to na 99% kousne a je po instalaci. Taktez program liveusb, co je na wiki mi malem rozhodil system, cili nebrat opet. Original navod na pendrivelinuxu fungoval, jak drive Gutsy, tak ted Hardy.. :)

Milan Kýček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: Vytvoření Live USB a nejen to
« Odpověď #2 kdy: 28 Září 2008, 14:18:55 »
Člověk se problémy učí, ale já jsem  timhle programem problém neměl, proto asi neporadim..  ;D
Asus Eee PC 1000H, 500GB, 2GB RAM

mirak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Re: Vytvoření Live USB a nejen to
« Odpověď #3 kdy: 29 Září 2008, 15:07:03 »
Při používaní programu UNetbootin doporučuji stáhnout obraz ručně, a pak zvolit volbu instalace na flash disk z iso souboru.
Omnia sponte fluant, absit violentia rebus.
Maple  ;)

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: Vytvoření Live USB a nejen to
« Odpověď #4 kdy: 19 Října 2008, 23:02:18 »
vytvoril som cez unetbootin xubuntu, nabootoval, porobil zmena (vytvoril novy priecinok a dokument) restartoval, a znovu mi nabootovalo ciste bez uprav.
je mozne zabezpecit ulozenie zmien?
dakujem

garmada

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
  • A.I.
    • Môj blog o IT
Re: Vytvoření Live USB a nejen to
« Odpověď #5 kdy: 28 Října 2008, 14:56:09 »
Diky za radu, program som si stiahol a ide super, mam len jednu otazku, ked my ide linux ubuntu live cez USB, mozem na USB ukladat napr. programy, upravit temu a tak?
Os: Ubuntu 9.10 Desktop i686 | Linux User #480898 | Ubuntu User #24615

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Vytvoření Live USB a nejen to
« Odpověď #6 kdy: 28 Října 2008, 15:08:35 »
Pokud jej tam dostanete tímto způsobem, není to většinou možné, funguje to jako běžné LiveCD.
Pomocí LiveUSB je možné vytvořit persistent systém, kde se změny ukládají (ale pořád to není jako normální instalace. Podobný nástroj bude obsažen i v Ubuntu 8.10.
Jestli máte dostatečně velký flashdisk, je možné na něj Ubuntu normálně nainstalovat a pak se bude chovat stejně jako normálně na disku.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.