Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Upgrade PHP4 > PHP5  (Přečteno 2100 krát)

emil54

  • Host
Upgrade PHP4 > PHP5
« kdy: 22 Září 2008, 22:58:01 »
Zdravim.
resim takove osobni dilema: uz treti rok mi bezi jeden server naprosto bez problemu, az na to, ze s PHP4 - coz je momentalne dost problem, ponevadz potrebuju par funkci, se kterejma ma ctyrka pakarnu. Zatim jsem vzdy instaloval servery jako komplet novou zalezitost - vcetne vyssi verze OS, takze nulove zkusenosti s odinstalaci php4 a instalaci 5ky.
Mel bych se pripravit na nejaky potize, nebo je to brnkacka? Nebo to mam nechat plavat?
Ja vim, ze nejlip by bylo udelat format a narvat to tam komplet novy, ale je mi to lito, protoze vazne frci bez jedinyho zakopnuti - nebejt reinstalu mailserveru a s tim spojenejch uprav, tak bezi od zacatku bez restartu. Ale i tak:
Kód: [Vybrat]
Verze jádra  2.6.15-23-server (SMP)
Distro Name Ubuntu 6.06.2 LTS
Uptime 486 dnů 20 hodin 17 minut
Predem diky za jakejkoli nazor :)

Pavel Půlpán

Re: Upgrade PHP4 > PHP5
« Odpověď #1 kdy: 22 Září 2008, 23:03:37 »
V Dapperu jsou balíky jak PHP4, tak PHP5. Neměl by být problém používat oba a požadovanou verzi volit pomocí handleru v .htaccess.

PHP4 odinstaluj, až nebude potřeba. Sic už není oficiálně podporovaná, neoficiální větev s bugfixy stále je.

emil54

  • Host
Re: Upgrade PHP4 > PHP5
« Odpověď #2 kdy: 22 Září 2008, 23:25:00 »
V Dapperu jsou balíky jak PHP4, tak PHP5. Neměl by být problém používat oba a požadovanou verzi volit pomocí handleru v .htaccess.

PHP4 odinstaluj, až nebude potřeba. Sic už není oficiálně podporovaná, neoficiální větev s bugfixy stále je.
Mas na mysli neco takovyhodle?
Kód: [Vybrat]
# handler for PHP 5 scripts
<IfDefine PHP5CGI>
    ScriptAlias /php5-cgi /usr/lib/php5/bin/php-cgi
    Action php5-cgi /php5-cgi
    AddHandler php5-cgi .php5
</IfDefine>
Podle toho co tak ctu na googlu, tak by to asi behat mohlo...

Pavel Půlpán

Re: Upgrade PHP4 > PHP5
« Odpověď #3 kdy: 22 Září 2008, 23:42:10 »
Jj, přesně to jsem měl na mysli. ;)

Když v globálním nastavení Apache zvolíš jako výchozí handler pro PHP třeba 4ku, využití 5ky vynutíš na daném webu dopsáním pouze těchto dvou řádek do .htaccess:
Kód: [Vybrat]
AddHandler php5-cgi .php
Action php5-cgi /path/to/php5-cgi

emil54

  • Host
Re: Upgrade PHP4 > PHP5
« Odpověď #4 kdy: 23 Září 2008, 00:02:33 »
Tak jo, presvedcil jsi mne - jdu se potopit. V nejhorsim si udelam vejlet do Prahy...;)

Diky

Edit
tak mi to trvalo presne 12 minut a vsechny weby jedou na php5 - vona mi totiz instalace modulu pro apache sama vykopala ty 4kovy zalezitosti z jeho nastaveni, takze mi prislo rozumnejsi risknout, ze nejakej web nepude jak ma, nez se trapit s konfiguraci. Dobastlil jsem tam par knihoven a vse se zda bejt v pohode - proklikal jsem par domen a kupodivu zadnej problem.
Clovek asi nesmi bejt predposranej ;)

Jeste jednou diky.
« Poslední změna: 23 Září 2008, 00:49:28 od emil54 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.